شهادت ۲۰۲ فلسطینی از ابتدای امسال – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فلسطین، وزارت بهداشت فلسطین از کشته شدن ۲۰۲ فلسطینی توسط اشغالگران رژیم صهیونیستی از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

این وزارتخانه تاکید کرد که ۱۵۰ نفر در کرانه باختری و ۵۲ نفر در نوار غزه شهید شدند.

اعلام این آمار در حالی منتشر شد که منابع فلسطینی از شهادت «محمد» خبر دادند. امتیاز گرفتن الله» یک جوان فلسطینی توسط سربازان اسرائیلی در نابلس زخمی شد.

این جوان فلسطینی چند ماه پیش در حمله نظامیان رژیم صهیونیستی به شهر نابلس مجروح شد و سرانجام شب گذشته بر اثر شدت جراحات وارده جان باخت.

از سوی دیگر، سازمان ملل متحد در گزارشی با عنوان «هزینه سلام «اقتصاد رژیم صهیونیستی برای ملت فلسطین» اعلام کرد که به دلیل محدودیت ها و موانع ایجاد شده از سوی این رژیم، اقتصاد فلسطین ۵۰ میلیارد دلار خسارت دید. بر اساس این گزارش، خسارت وارده به اقتصاد فلسطین از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۲۰ معادل سه برابر تولید ناخالص داخلی کرانه باختری در سال ۲۰۲۰ و بیش از ۲.۵ برابر کل تولید ناخالص داخلی فلسطین در همان سال است.

لازم به ذکر است که منطقه «ج» در کرانه باختری اشغالی حدود ۶۰ درصد از کرانه باختری را که شهرک های صهیونیست نشین در آن ساخته شده است، تشکیل می دهد و تحت کنترل کامل امنیتی و غیرنظامی رژیم صهیونیستی است.

بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، با وجود قطعنامه های شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل متحد که غیرقانونی بودن شهرک سازی های صهیونیستی را برجسته می کند، اما این شهرک ها روز به روز در حال گسترش هستند.

در گزارش سازمان ملل همچنین آمده است: مقامات رژیم صهیونیستی مشوق هایی برای شهرک سازی هستند نگهبانان و تامین تجار برای فعال کردن پروژه های صنعتی و کشاورزی که صدها هزار صهیونیست را تشویق به اسکان کرد.