سیره علمی و عملی شهیدان انصاری و نورانی باید در دستور کار مدیران باشد


به گزارش خبرگزاری فارس از لنگرود، اسدالله عباسی امروز در مراسم ولادت شهیدان انصاری و نورانی در مسجد جامع لنگرود با بیان اینکه این دو شهید الگوی مدیران هستند، گفت: امام حسین (ع) و یارانش در بیابان ایستادند و جان خود را فدا کردند. کربلا می خواستند راه را به ما نشان دهند و شهدای ما هم همین راه را طی کردند.

وی با بیان اینکه دشمن از همان روزهای اول انقلاب اقدام به خرابکاری، فتنه انگیزی و کشتار شخصیت های برجسته انقلابی کرده بود، گفت: نه تنها خون سرخ شهدای مقتل موجب دلسردی و ضعف در مسیر انقلاب نشد. ، بلکه باعث شد مردم نسبت به گذشته و امروز چهار دهه از انقلاب می گذرد بر پایبندی خود به انقلاب استوارتر باشند.

استاندار گیلان با بیان اینکه شهیدانی چون رجایی و بهانر علیرغم عمر کوتاه اداری، درس بزرگی در خدمت به مردم گرفتند، افزود: شهیدان انصاری و نورانی نیز در دوران مدیریت خود در استان گیلان میز، صندلی و حجره اهدا کردند. به آنها اعتماد نداشتند و همیشه در میدان ها برای خدمت به مردم تلاش می کردند و اتفاق می افتاد که دشمن طاقت نیاورد و آنها را به خاک و خون کشید، اما این شهدا به دل مردم عزیزتر شدند.

عباسی با بیان اینکه ما امانتدار شهیدان نورانی و انصاری و همه شهدای انقلاب هستیم، تصریح کرد: مردمی بودن، نیت خالصانه، سادگی و پاکی از ویژگی های این شهدا بود و این موارد و سیره علمی و عملی. شهدا باید در راس لیست مدیران در جایگاه خود قرار گیرند

وی با بیان اینکه شهیدان انصاری و نورانی امکانات علمی خود را در راه اخلاص برای خدمت به مردم قرار دادند، گفت: شهرستان لنگرود شهدای بزرگی را تقدیم انقلاب کرد که شهیدان عبدالکریمی، نورانی، امالکی، حقبین و حسین پور شلمانی بودند. . کسانی که در سمت های خود خوب کار کرده اند و بعد از آنها همه مردم از این شهدا به خوبی یاد می کنند.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه رئیس جمهور در حوزه جراحی اقتصادی و معیشت مردم آبروی خود را از دست داده است، تصریح کرد: همه مدیران باید تلاش کنند سیاست دولت را به درستی اجرا کنند و در این راه باید حمایت همه اقشار جامعه نیز مورد نیاز هستند.

استاندار گیلان با بیان اینکه در ابتدای شیوع ویروس کرونا شاهد از دست دادن شهروندان خود بر اثر بیماری کرونا بودیم، تصریح کرد: با تولید واکسن کرونا در ایران و سیاست دولت هشتم برای حفظ سلامت مردم و تامین واکسن از کشورهای دیگر، امروز شاهد این هستیم که میزان مرگ و میر در جامعه کاهش چشمگیری داشته است و در تولید واکسن منتظر واردات نبوده ایم و با وجود همه کارشکنی های دشمنان علیه محصولات ایرانی خوشبختانه شاهد تاثیر مشهود واکسن های تولید داخل بودیم.

عباسی با بیان اینکه امسال در آب کشاورزی با مشکلات زیادی مواجه بودیم، کارشناسان برای سال اعلام کردند که حدود ۴۰۰ میلیون مترمکعب کمبود آب وجود دارد. تلاش شد تا بخشی از مشکلات تامین آب کشاورزی کاسته شود و در این راه مردم نیز همراهی کردند و مدیران نیز جهادگر بودند و شبانه روز تلاش کردند و خوشبختانه با بارندگی ماه های اخیر حدود ۱۰۰ میلیون مترمکعب در مصرف آب صرفه جویی شد. لطف خدا بود و تامین آب کشاورزی را با تلاش کمتر ممکن کرد. بیا بخوریم

وی با بیان اینکه مشکلی برای تامین آرد نانوایی ها وجود ندارد، تصریح کرد: در گذشته آرد قاچاق یا فروخته می شد اما دولت با برنامه ریزی جدید آن را ساماندهی کرد و مردم باید توجه داشته باشند که در این زمینه با این موضوع برخورد می کنند. مشکلی که ندارند

انتهای پیام/۸۴۰۰۸
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید