سهم ۴۰۰۰ واحدی اردبیل در نوسازی واحدهای مسکونی


فرهاد سبحانی گفت: سهم استان اردبیل در نوسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی چهار هزار واحد تعریف شده است.

ساختمان مسکونی

مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل گفت: نوسازی واحدهای مسکونی استان اردبیل در یک افق ۱۰ ساله به اتمام می رسد.

فرهاد سبحانی در مراسم افتتاح چند خانه روستایی در اردبیل گفت: سهم استان اردبیل در نوسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی چهار هزار واحد تعریف شده است و امیدواریم سهم استان اردبیل در اصلاح و نوسازی واحدهای مسکونی ۱۵۰۰ واحد باشد. واحدهایی که امیدواریم با آنها به اهداف دست یابیم. به آنچه می خواهیم برسیم.

وی با بیان اینکه چهار هزار خانه روستایی در استان اردبیل نیازمند نوسازی و بهسازی است، اظهار داشت: با برنامه ریزی می توان در مدت ۱۰ سال صد در صد خانه های روستاهای استان اردبیل را بهسازی و بهسازی کرد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل گفت: ۹۷ هزار واحد مسکونی روستایی در استان اردبیل وجود دارد که برخی از آنها در سال های اخیر اصلاح و بهسازی شده اند و همچنان در تلاش هستیم تا با قانع سازی به ۱۰۰ درصد اهداف در این حوزه دست پیدا کنیم. و روستاییان را تشویق کند.

سبحانی از پرداخت ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات برای روستاییان خبر داد و افزود: اکثر بانک ها پرداخت ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات را آغاز کرده اند و در سال گذشته روستاییان متقاضی می توانند پس از تکمیل تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی تسهیلات مقاوم سازی دریافت کنند. واحدها از محل سکونت خود استفاده می کنند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود خاطرنشان کرد: تلاش ما بر این است که علاوه بر مناسب سازی و بهسازی واحدهای روستایی ناپایدار و ناپایدار، اجرای طرح هادی و بازنگری در طرح ها را اولویت اصلی بدانیم.

سبحانی افزود: در روستاها همکاران ما در تلاش هستند تا پروژه های عمران روستایی را تکمیل و رضایت روستائیان را از اجرای این طرح ها بیان کنند تا با تقویت نظام اقتصادی و بهبود معیشت مردم در روستاها می توانیم به اهداف تعیین شده دست یابیم.»

مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل تصریح کرد: پرداخت پیش بینی در نوسازی، بهسازی و نوسازی واحدهای مسکونی روستایی مشکلی ندارد و روستاییان نیز می توانند برای دریافت آذوقه در قالب سند ثبت نام و به بانک معرفی شوند. سفته زنجیره ای با حداقل ارجاعات از طریق پلت فرم الکترونیکی

خانه بیشتر

سهم ۴۰۰۰ واحدی اردبیل در نوسازی واحدهای مسکونی