سندرم خستگی مزمن – شما می توانید آن را شکست دهید!

آیا تا به حال آنقدر خسته بوده اید که صبح نتوانید از رختخواب بلند شوید، اصلاً نمی توانید کاری انجام دهید؟ در واقع، خستگی مزمن را «طاعون تمدن مدرن» نامیده اند. خب، حدس می‌زنم همه ما در مقطعی از زندگی‌مان این تجربه را داشته‌ایم، اما مبتلایان به CFS آن را تحمل می‌کنند و هر روز بدتر می‌شود. خبر خوب این است که شما می توانید آن را شکست دهید!

می بینید که این فقط یک دوره خستگی نیست که گاهی اوقات آن ها را تجربه می کنند، همچنین نمی تواند خستگی کامل باشد، ناتوانی کامل در ایجاد عضلات برای شما. باید می دانستم، واقعا سخت بود! در دهه ۸۰، آنقدر مبتلا به CFS بودم که نمی‌توانستم کارهای ساده‌ای مانند نشستن یا ایستادن، راه رفتن به حمام، بلند کردن یک فنجان چای روی لب‌هایم یا کشیدن پتو بدون کمک انجام دهم. خوشبختانه، من همسر و مادری بسیار دوست داشتنی داشتم که به نیازهای من و همچنین سه فرزندمان رسیدگی می کرد، اما برای پل که تمام وقت برای رسیدگی به این وضعیت خانوادگی کار می کرد، کار معمولی نبود. سال‌هاست که حالم خوب است، اما هیچ چیز مرا برای درد و تنش ناشی از تجربه بالا آماده نکرده است. در یک مقطع آنقدر مریض بودم که تا چند هفته به سختی می توانستم نفس بکشم و نفس کشیدن یک ریه پر از هوا در حالی که به پشت دراز کشیده بودم غیرممکن بود زیرا ماهیچه هایم بسیار ضعیف شده بودند. تنها راه این بود که به پهلو دراز بکشم و ساعت ها، روزها منتظر بمانم به امید اینکه روزی حالم خوب شود.

ماه هاست که به دنبال درمانی برای این خستگی مزمن هستیم اما چیزی پیدا نشده است. یک دکتر دلسوز با مهربانی هر هفته به من یک تزریق ویتامین B12 می‌داد به این امید که سیستم ایمنی من بتواند این غول بد را شکست دهد، اما تنها کاری که انجام داد این بود که علاوه بر مفاصل و ماهیچه‌هایی که قبلاً دردناک بودم، پایم بسیار دردناک بود. در نهایت به مدت ۱۰ روز در بیمارستان بستری شدم و هر روز قطره ویتامین C به صورت داخل وریدی به من تزریق شد، سرانجام با گذشت زمان توانستم بدون کمک بنشینم و به آرامی راه بروم. آن موقع متوجه نشدم که راه آسان تری برای مصرف این شگفتی های همه ویتامین ها وجود دارد. بلافاصله پس از این، پزشک او به دوستی که از سندرم خستگی مزمن رنج می برد، توصیه کرد که می توان با پیروی از رژیم غذایی خام و آبمیوه لزلی کنتون، همانطور که او در کتاب خود با عنوان «انرژی خام» توضیح می دهد، بر خستگی مزمن غلبه کرد. خوب، احساس می کردم چیزی برای از دست دادن ندارم، زندگی نمی تواند خیلی بدتر باشد، درست است؟

لزلی کنتون توضیح می‌دهد که رژیم غذایی سرشار از غذاهای خام، سبزیجات تازه و آب میوه‌ها، کل بدن را در یک پاکسازی کامل بهاره قرار می‌دهد. در مدت زمان کوتاهی مواد زائد و سموم از بین می روند و در عین حال تعادل سدیم/پتاسیم و اسید/قلیا بازیابی می شود. غذاهای خام و آب‌میوه‌های تازه سطح مواد مغذی را که برای عملکرد بهینه سلول ضروری هستند، تامین و بازیابی می‌کنند. علاوه بر این، راندمان جذب اکسیژن توسط سلول ها افزایش می یابد و در نتیجه انرژی مورد نیاز برای سلامت مطلوب آزاد می شود. به طور خلاصه، سبزیجات و میوه های خام به سادگی منابع انرژی هستند.

گاه و بی گاه، پاکسازی بدن با آب میوه و سبزیجات تازه، تمام کارهای فوق العاده ای را که غذاهای خام و جامد انجام می دهند، انجام می دهد، اما به نحوی که دستگاه گوارش را از کار زیادی رها می کند. آب میوه های تازه توانایی بدن را برای از بین بردن سلول های مرده، بیمار یا آسیب دیده تسریع می کنند و بدن را با مواد مغذی غلیظ تغذیه می کنند که سیستم ایمنی بدن را جوان می کند.

من متوجه شدم که این بسیار درست است. نتایج چیزی جز معجزه نبود!! در عرض چند هفته، بدن من به غذای خام بالاتر و شیوه زندگی آبمیوه تازه واکنش نشان داد. آهسته اما مطمئناً بدنم از آن دردها و دردهای ابدی، آن خستگی همیشگی خلاص شد و کم کم آن احساس ناامیدی را با اشتیاق برای لذت بردن دوباره از چیزهای خوب زندگی جایگزین کرد. اوه چقدر خوب بود!! اینکه بتوانم کارهای کوچکی را در زندگی انجام دهم که بیشتر ما هر روز آن را بدیهی می دانیم، برای من یک نقطه عطف واقعی بوده است و باعث خوشحالی بزرگی شده است که بتوانم به آنها برسم. با گذشت زمان، وضعیت سلامتی من به حدی ارتقا یافت که توانستم به عنوان یک همسر و مادر به طور عادی کار کنم و بدون کمک دیگران با موفقیت خانه و خانواده ام را اداره کنم تا اینکه سه فرزندمان در خانه آموزش دیدند. امروز یک کسب‌وکار موفق را از خانه راه‌اندازی می‌کنم، از یک زندگی اجتماعی عالی لذت می‌برم، و دوست دارم به طور منظم با سه فرزند بزرگ‌تر و دو نوه‌ام که همگی حدود دو ساعت با ماشین فاصله دارند، ملاقات کنم. ثابت می کند که غذای خام، سبزیجات تازه و سبک زندگی آب میوه واقعاً مؤثر است و می توانید با موفقیت بر خستگی مزمن غلبه کنید. اتخاذ سبک زندگی با غذاهای خام بالا ارزش تلاش را داشته است. من آن را به شدت به هر کسی که از خستگی یا کمبود انرژی رنج می برد، چه به دلیل سندرم خستگی مزمن یا هر دلیل دیگری، توصیه می کنم.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر