سقوط نمایندگان استان اردبیل در کمیسیون های مجلس!


انتخابات کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی برگزار شد و نشان از افت نمایندگان استان اردبیل در این ترکیب ها داشت.

سقوط نمایندگان استان اردبیل در کمیسیون های مجلس!

انتخابات کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی در روزهای اخیر برگزار شد و بر اساس آن اطلاعات، اعضای هیأت رئیسه این کمیسیون ها در سومین دوره مجلس یازدهم به شرح زیر انتخاب شدند.

این در حالی است که صدیف بدری به عنوان معاون دوم کمیسیون عمران همانند دومین جلسه جلسه بدون تغییر باقی ماند و اخیراً عباس جهانگیرزاده به عنوان نایب دوم کمیسیون کشاورزی و سید غنی نظری به عنوان دبیر اول کمیسیون اقتصادی به این شورا پیوستند. هیئت مدیره این کمیته ها.
در همین حال، ولی اسماعیلی از ریاست کمیسیون اجتماعی مجلس به نایب رئیس اول این کمیته تنزل یافت. در ترکیب هیأت رئیسه سومین جلسه کمیسیون های مجلس هیچ سمتی ندارند.

کمیسیون اقتصادی:

رئیس: محمدرضا پورابراهیمی
معاون اول و دوم: شهباز حسن پور و محمد باقری بناب
سخنگو: مهدی طغیانیچ
دبیر اول و دوم: #سیدغنی_نظری و انور حبیب زاده بوکانی

کمیته آموزش، تحقیقات و فناوری:

رئیس: علیرضا منادی سفیدان
معاون اول و دوم: سید محمد مولوی و مهدی اسماعیلی
سخنگو: رضا حاجی پور
دبیر اول و دوم: محمدرضا احمدی و شیوا قاسمی پور

کمیسیون اجتماعی:

رئیس: مهدی عیسی زاده
نواب اول و دوم: #ولی_اسماعیلی و عباس گودرزی
سخنگوی: حسن لطفی
دبیر اول و دوم: کیومرث سرمدی و حسین حاتمی

کمیته کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست:

رئیس: محمدجواد عسکری
نواب اول و دوم: رحمت الله نوروزی و #عباس_جهانگیرزاده
سخنگو: ذبیح الله اعظمی
منشی اول و دوم: بهزاد علیزاده و جلال محمودزاده

کمیسیون عمران:

رئیس: محمدرضا رضایی کوچی
نواب اول و دوم: کمال علیپور و #صدیف_بدری
سخنگوی: عبدالجلال اریک
دبیر اول و دوم: احمد جباری و آرا شاوردیان

کمیته امنیت ملی و سیاست خارجی:

رئیس: وحید جلال زاده
نواب اول و دوم: ابراهیم عزیزی و عباس مقتدایی
سخنگو: ابوالفضل عمویی
دبیر اول و دوم: علی علیزاده و یعقوب رضازاده

کمیسیون انرژی:

رئیس: فریدون حسنوند
معاون اول و دوم: موسی احمدی و سهراب گیلانی
سخنگو: مالک شریعتی
دبیر اول و دوم: عبدالعلی رحیمی مظفری و حسین حسین زاده

کمیته برنامه، بودجه و محاسبات:

رئیس: حمیدرضا حاجی بابایی
نفرات اول و دوم: مهرداد گودرزوند چگینی و محسن زنگنه
سخنگو: محمدمهدی مفتح
دبیر اول و دوم: غلامحسین کرمی و ولی الله فرزانه

کمیسیون بهداشت:

رئیس: حسینعلی شهریاریچ
نایب اول و دوم: سید مرتضی خاتمی و سیدجلیل میرمحمدی
سخنگو: زهرا شیخی
منشی اول و دوم: محسن فتحی و رضا آریان پور

کمیته کشور و شوراها:

رئیس: محمد صالح جوکار
معاون اول و دوم: سیدحمیدرضا کاظمی و محمد حسن آصفری
سخنگو: علی حدادی
دبیر اول و دوم: روح الله نجابت و رسول فرخی میکل

کمیسیون صنایع و معادن:

رئیس: مصطفی طاهریک
نواب اول و دوم: علی جدی و علی اکبر کریمی
سخنگو: روح الله عباسپور
دبیر اول و دوم: روح الله ایزدخواه و معصومه پاشایی بهرام

کمیسیون فرهنگی:

رئیس: مرتضی آقاتهرانی
نواب اول و دوم: بیژن نوبت وطن و سیدعلی یزدیخواه
سخنگو: احمد راستینه
دبیر اول و دوم: سید مجتبی محفوظی و زهره سادات لاجوردی