You are currently viewing سردرد سمت چپ (علل و درمان های خانگی)

سردرد سمت چپ (علل و درمان های خانگی)


سردرد می تواند باعث نگرانی شود ، به خصوص اگر علت آن را نمی دانید. با این حال ، سردرد بسیار شایع است و حدود 50 درصد از بزرگسالان را درگیر می کند. دو نوع سردرد وجود دارد. علائم این دو نوع سردرد اولیه و ثانویه است. اما گاهی علائم آنها مشابه است و تشخیص آنها را مشکل می کند.

یکی از رایج ترین انواع سردرد میگرن است. می تواند ناشی از میگرن یا سردرد یا سردرد استرس زا باشد. این سردرد ممکن است اولیه یا ثانویه باشد.

چرا سمت چپ سرم درد می کند؟

در اینجا برخی از دلایل سردرد چپ دست آمده است:

سردرد میگرنی

بیماریهای شدید باعث سردردهای شدید نمی شوند. در واقع بیشتر سردردهای سمت چپ دارای علائمی هستند که می توانند برطرف شده و تحریک کننده باشند. سردرد میگرن چپ با علائم زیر همراه است:

 • درد شدید در سر چپ یا راست
 • تهوع و استفراغ
 • وای خدای من
 • ترس از صدا
 • حساسیت به نور (فتوفوبی)
 • درد شدید؛ لرزش یا لرزش در سر ، که معمولاً با حرکت تشدید می شود
 • این درد 6 تا 72 ساعت یا گاهی بیشتر طول می کشد

گاهی اوقات علائم میگرن به حدی شدید است که بیمار در یک اتاق تاریک می خوابد. می خواهم ساکن بمانم. میگرن ممکن است بو یا غذا ایجاد شود و گاهی اوقات مقداری نور مانند چراغ قوه می تواند باعث ایجاد میگرن شود. می توان تصور کرد که استرس و تغییرات هورمونی باعث ایجاد میگرن می شوند.

انواع سردرد (جدید و خفیف) ؛ علل و روشهای درمانی ساده

معمولاً استراحت در یک اتاق تاریک یا مصرف داروهای بدون نسخه مانند ایبوپروفن می تواند به تسکین میگرن کمک کند. در برخی موارد ، پزشک ممکن است دارویی مانند Imitrex را تجویز کند.

نوشتن تعداد دفعاتی که فرد به میگرن مبتلا شده است می تواند علائم را ردیابی کرده و شروع آن را تشخیص دهد. برای درمان میگرن یا میگرنی که به درمان پاسخ نمی دهد ، باید به متخصص مراجعه کنید.

سردردهای استرس زا

سردردهای استرس بیشتر از میگرن شایع هستند و مردان را بیشتر از زنان مبتلا می کنند. بیشتر این سردردها کل چشم و پشت سر را تحت تاثیر قرار می دهند ، اما می توانند باعث ایجاد سردردهای یک طرفه در سمت چپ شوند.

اکثر افرادی که از سردردهای ناشی از استرس رنج می برند ، آن را احساس فشار و سفتی در طول روز یا عصر توصیف می کنند. سردردهای تنشی می توانند باعث درد گردن و شانه و همچنین حساسیت ، تهوع و استفراغ شوند. ممکن است با تاری دید و حالت تهوع همراه باشد.

علائم سردرد عصبی و 4 درمان سریع خانگی

گلو درد جراحت گردن استرس و سفت شدن عضلات گردن ؛ این بیماری به دلیل مشکلات ماهیچه ای از جمله خواب ضعیف ایجاد می شود که می تواند باعث گلودرد شود. در درمان سردردهای استرس ، علت اصلی از بین می رود. به عنوان مثال ، ایبوپروفن برای درمان التهاب عضلات گردن استفاده می شود.

سردردهای شدید

میگرن ، مانند میگرن ، معمولاً در یک طرف سر ایجاد می شود و گاهی اوقات همانطور که از نام اصلی پیداست ظاهر می شود. این سردردها معمولاً شدید هستند و چند روز تا چند هفته طول می کشند و معمولاً در یک چشم رخ می دهند.

سردردهای شدید اغلب بیمار را هنگام خواب بیدار می کند و باعث آسیب چشم ، تهوع و / یا استفراغ می شود. باعث قرمزی و تنگی چشم می شود. سردردهای شدید می تواند باعث قرمزی و تورم در اطراف چشم ها شود. این می تواند علائم دیگری مانند افتادگی پلک یا تنگ شدن مردمک را ایجاد کند.

سردردهای جمعی بین 15 دقیقه تا 3 ساعت در روز به مدت 6 تا 12 هفته طول می کشد. ممکن است بیمار شش ماه تا یک سال قبل از بهبودی با سردرد دست و پنجه نرم کند. مراجعه مکرر به کلینیک های تخصصی سردرد برای تعیین علت و درمان سردرد مورد نیاز است. داروهای بدون نسخه می تواند کمک کننده باشد ، اما معمولاً این سردرد قبل از اثر داروهای مسکن برطرف می شود.

چگونه سردرد سینوزیت را درمان کنیم؟ (تفاوت میگرن)

سایر علل سردرد

سردرد سمت چپ ممکن است ثانویه به عوامل دیگری مانند مشکلات زمینه ای باشد.

 • التهاب
 • آسیب تروماتیک مغز
 • آرتریت موقت
 • سردرد
 • برش شریان مهره ای یا شریان کاروتید

سکته مغزی و تومورهای مغزی نیز می توانند باعث سردرد سمت چپ شوند. با این حال ، سردردهای ناشی از تومورهای مغزی یا سکته مغزی اغلب با دوبینی همراه است. ضعف یک طرف بدن ؛ مشکل در صحبت کردن و سایر علائم عصبی.

منبع 1 منبع 2

دیدگاهتان را بنویسید