سخنگوی دولت: فرقی بین عبدالملکی و مخبر ندیدم/ اصل شفافیت حقوق مدیران پابرجاست


به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در برنامه «جهان آرا» گفت: تورم در اوایل دهه ۱۴۰۰ در هفتاد سال گذشته بی سابقه بوده و طی چهار سال به بیش از ۳۵ تا ۴۰ درصد رسیده است. سال ها.”

وی تاکید کرد: در عین حال دهه ای را پشت سر می گذاریم که می توان آن را دهه گمشده نامید زیرا میانگین رشد اقتصادی حدود صفر است.

بهادری جهرمی افزود: در اصلاحات اقتصادی اخیر دولت انتظار تورم را در کوتاه مدت داشت اما در بلندمدت انتظار داریم ریشه های تورم کم شود.
با این طرح، نرخ تورم کمتر از ۱۵ درصد پیش بینی شده توسط دولت به نرخ تورم قبلی اضافه شده است.

وی افزود: آمار گمرک از وزارت بهداشت و بانک مرکزی مشخص است. برخی مقامات دولتی در دولت قبل واردات این مقدار واکسن را تخیلی می دانستند. شخص رئیس جمهور با سران برخی کشورها صحبت کرد و برای حل بسیاری از مشکلات وقت گذاشت، البته تا حدودی به دلیل هماهنگی بهتر بین دستگاه های داخلی.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: در زمان شیوع کرونا، برخی اقدامات سیاستی باعث شد تا اجاره بها ثابت بماند، اما اکنون این چشمه جمع و جور رها شده است زیرا دولت سعی دارد با ابزار اوضاع را کنترل کند.

وی درباره افزایش اجاره بهای مسکن گفت: دولت در کنار مستاجران است و با دهک های پایین موافقت کرده است البته کارهای دیگر در حیطه وظایف دولت نیست اما در دستور کار دولت است. شورای نیروهای مسلح».

بهادری جهرمی تاکید کرد: دولت قول داده در مدت ۴ سال ۴ میلیون خانه بسازد. این باید در نظر گرفته شود. در حال حاضر ۱.۲ میلیون خانه در مرحله شروع تخصیص هستند و ممکن است تا پایان سال جاری شاهد بهره برداری از آنها باشیم. جانمایی ۱ میلیون خانه نیز در حال انجام است.

وی گفت: دولت جمهوری اسلامی هرگز از میز مذاکره بیرون نرفته است، دولت حق و اختیار عدول از حقوق ملت ایران را ندارد، اما در عین حال با مذاکرات، ما را گسترش داده ایم. توانایی‌ها در سایر حوزه‌های سیاست خارجی، مانند تعامل با کشورهای همسایه.»

سخنگوی دولت یادآور شد: چه خاطرات تلخی در مقاطع مختلف نقل می شود که برخی کشورها حاضر به انجام آن بودند، مانند چین که حاضر بود ۵۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری کند اما پشت کرد. یا مردم ثمره سوآپ گاز را دیده اند، این یک معامله برد-برد است، اما در دولت قبل با این توهم اجرا نشد که ما به آنها نیاز نداریم.

وی بیان کرد: اگر دولت در سیاست خارجی از مردم حمایت کند و نگاهش این باشد که اگر این فرصت وجود نداشته باشد، به دنبال فرصتی دیگر و همچنین اهتمام بیشتر است، نتیجه حاصل می شود و بازارهای جدیدی به دست می آید. “

بهادری جهرمی افزود: در مورد دریافت گاز از عراق، خود مردم می دانند که هیچ امتیازی وجود ندارد. تقاضایی که می آید متعلق به دوره قبل است، هر چه الان فروخته می شود پرداخت می شود.

وی در خصوص استعفای وزیر کار افزود: من از آقای عبدالملکی نپرسیدم دلیل استعفای ایشان چیست، اما مطمئناً هرکس در این دولت با فساد مبارزه کند مدال می گیرد. من به عنوان شاهد عینی هیچ تفاوتی بین عبدالملکی و مخبر ندیده ام، هرچند اختلاف نظر و رویکرد کارشناسی بین این دو وجود دارد.

بهادری جهرمی بیان می کند: با گزارش سازمان اداری و کار و با پیگیری های خوبی که انجام شده است، اکثر ادارات دولتی به سامانه مربوطه متصل شدند و میزان حقوق ها را اطلاع رسانی کردند، اما سیستم همچنان مشکلاتی داشت.

وی درباره شفافیت حقوق مدیران گفت: اصل شفافیت در سطح حقوق مدیران پابرجاست اما تلاش می کنیم مشکلات را برطرف کنیم.

انتهای پیام/
این را در صفحه اول پیشنهاد دهید