ستایشگر مورد علاقه من فرار کرده است


توصیه شخصی: چند وقت پیش یک مداح داشتم و چندین جلسه با هم صحبت کردیم، اما چیزی بیشتر از او شنیده نشد.

ستایشگر مورد علاقه من فرار کرده است

پرسیدن:

تقریباً یک ماه و نیم پیش یک پسر آقا به معنای واقعی کلمه از من خواستگاری کرد و چهار جلسه با هم صحبت کردیم و من واقعاً از او خوشم آمد. فکر می کنم با او راضی باشم. من آدم سختگیری هستم. مشکل اکنون این است که ما آنها را نمی شناسیم. پدر و مادرم راضی نیستند با آنها تماس بگیرم. به نظرت باید خودم زنگ بزنم؟ من نمی خواهم او را از دست بدهم، اما چیزی در مورد او نمی دانم.

پاسخ:

مخاطبان گرامی، برای تصمیم گیری صحیح باید بررسی کنید که در جلساتی که این شخص و خانواده اش به منزل شما آمدند و به خصوص در جلسه گذشته، اوضاع بین شما و مداحتان چگونه بوده است. آیا می توانید دلیل قانع کننده ای برای رفتار آنها پیدا کنید؟ فاصله برخوردهای قبلی شما چقدر بود؟ آیا این اتفاق افتاده است که هر بار که آنها خانه شما را ترک می کنند با خانواده آنها یا شریک زندگی خود تعامل داشته باشید؟ در واقع پاسخ به این سوالات می تواند وضعیت فعلی شما را تا حدودی روشن کند و پس از تشخیص، تصمیم درست تری گرفت. اگر نمی توانید تمایز قائل شوید، بهتر است در هنگام تصمیم گیری، زمینه فرهنگی خانواده خواستگار و خانواده خود را در نظر بگیرید. خانواده یا خودشان تا چه حد برای تماس مستقیم با شما آماده هستند؟

تجزیه و تحلیل و بررسی برای تماس

از آنجایی که این رابطه با چشم انداز یک رابطه بلندمدت در نظر گرفته می شود، باید مراقب باشید که رفتار فعلی شما چگونه ممکن است بر ادامه این رابطه در آینده تأثیر بگذارد، با فرض تداوم. در واقع شاید مهمترین مسئله در تصمیم گیری این باشد که تا چه اندازه می توانید دلایل ایجاد شرایط فعلی را برای خود تحلیل و بررسی کنید و بعد از گفتگو احساس نکنید که کار اشتباهی انجام داده اید.

با خانواده خود موافق باشید

در نهایت، مسائل را به طور کامل بررسی کنید، زیرا انتخاب شریک زندگی یک تصمیم سرنوشت ساز است. اجازه نده احساساتت به تنهایی تصمیماتت را هدایت کند. دلایل والدین خود را برای عدم تماس با این خانواده با دقت بپرسید و به آنها گوش دهید. دلیل اصرار خود را بیان کنید و سعی کنید با خانواده خود به توافق برسید. این که خانواده شما برای قطع ناگهانی ملاقات بعد از چهار ملاقات توضیح می خواهند، می تواند گزینه خوبی باشد، مشروط بر اینکه بررسی دلایل قطع ملاقات توسط شما و خانواده کاملاً به بن بست رسیده باشد. بهتر است پس از بررسی سوالاتی که در اینجا مطرح کرده ام با یک مشاور یا روانشناس مجرب مشورت کنید.

نویسنده: تینا امیری روانشناس بالینی

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشکلات دیگران، صفحه مشاوره ما را بررسی کنید.