سامانه بارشی همچنان در استان فعال است – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهان



به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری حسین مدرس خبانی، شنبه شب در پنجمین نشست مدیریت بحران سیستان و بلوچستان. اشاره: خوشبختانه بارندگی خوبی در استان بارید و هشدارها و گزارش های به موقع و صحیح داده شد و از تعداد تلفات به میزان قابل توجهی کاسته شد.

وی ادامه داد: تمامی امکانات سیستان و بلوچستان برای جلوگیری از آسیب های احتمالی بسیج شده و با وجود گستردگی استان این امر به بهترین شکل ممکن انجام شد.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به حضور میدانی مدیران، افزود: این حضور میدانی باعث شد تا علاوه بر مدیریت خوب، کمک های به موقع انجام شود.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از پیام های این بارندگی به سیستان و بلوچستان ممنوعیت آن بود منقرض شده تبدیل به فضای مجازی شد زیرا دشمنان همواره سعی می کنند با شایعه سازی سیستم را خنثی کنند.

یک معلم خیابانی اذعان کرد: در فصل بارندگی در سیستان و بلوچستان نگرانی از بابت کمبود آرد و نان وجود نداشت و در کمترین زمان ممکن برق روستاها وصل شد.

وی بر همکاری مردم و جدی گرفتن هشدارهای هواشناسی تاکید کرد و اذعان داشت: همکاری مردم را مدیون اطلاع رسانی به موقع رسانه ها، روابط عمومی و فضای مجازی هستیم.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: پایگاه های هوایی نیز ایجاد و دارو تهیه شد و در این زمینه کمبودی نداشتیم.

V اشاره: دولت ها و نهادهای ذیربط بافت های فرسوده شهر را شناسایی و نسبت به مقاوم سازی آنها اقدام کنند.