ساخت ۲۳۰۰۰ واحد مسکونی در اردبیل


مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: زمین مورد نیاز برای ساخت ۲۳ هزار مسکن در استان اردبیل ایمن سازی شده است.

مسکن

محبوب حیدری در جلسه شورای مسکن و شهرسازی استان اردبیل اظهار داشت: در سفر رئیس جمهور به استان اردبیل که یک سال پیش انجام شد، ساخت و ساز نهضت ملی مسکن در اردبیل سرعت گرفت و با تمام وجود در تلاش هستیم. توان ما برای تامین زمین در همه شهرها.

وی با بیان اینکه با تامین زمین نزدیک به ۶۰۰۰ خانه در دست ساخت است، تصریح کرد: زمین مناسب برای ساخت ۲۳ هزار خانه نهضت ملی در اردبیل تامین شده است و برای ساخت این خانه ها در اردبیل تلاش زیادی کرده ایم. نوبتی و با برنامه ریزی خاص.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل از تکمیل ۵۴۰ واحد در سال جاری و تحویل به متقاضیان خبر داد و گفت: از این تعداد ۷۰ واحد مسکونی تا ۲۴ آبان ماه در اردبیل به بهره برداری می رسد و مابقی نیز به تدریج و به تدریج افتتاح می شود. آخر سال.

حیدری با اشاره به اینکه سالانه ۱۵۴ هزار و ۸۰۰ مسکن در اردبیل ساخته می شود، افزود: تا پایان دولت سیزدهم ۲ هزار و ۲۰۰ مسکن ساخته و در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

وی طرح نهضت ملی مسکن را یکی از طرح های دولت سیزدهم برای خانه دار شدن چند طبقه اعلام کرد و ادامه داد: ۹۳ هزار و ۲۶۳ نفر در طرح نهضت ملی مسکن در اردبیل ثبت نام کرده اند.

حیدری در بخشی دیگر از سخنان خود خاطرنشان کرد: ۵۶ هزار و ۹۰۰ نفر از این متقاضیان در اردبیل و مابقی یعنی بیش از ۳۷ هزار نفر در شهرستان ها مستقر هستند.

وی افزود: واریزی و دریافتی متقاضیان در حال حاضر بسیار کم است بنابراین انتظار می رود متقاضیان برای دریافت سریعتر منازل قسط اول خود را واریز کنند.

حیدری از آغاز عملیات اجرایی یک هزار واحد مسکونی در قالب نهضت ملی مسکن در اردبیل خبر داد و اظهار داشت: این واحدها با زیربنای ۱۴۵ هزار متر مربع ساخته و برای تکمیل آنها پنج هزار و ۶۲۵ میلیارد ریال هزینه می شود. .

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل طرح نهضت ملی مسکن را یکی از برنامه های اصلی دولت در شهرستان ها اعلام کرد و گفت: در حال حاضر عمده فعالیت دولت سیزدهم اسکان همه مردم و متقاضیان مسکن است. ، و این طرح شامل کلیه لایه های بدون مسکن می باشد.

مسکن

ساخت ۲۳۰۰۰ واحد مسکونی در اردبیل