ساخت هزار واحد مسکونی در قالب نهضت ملی مسکن در مشگین شهر


پیشگامانه ساخت بیش از یک هزار و ۳۷۵ واحد مسکونی در قالب نهضت ملی مسکن در مشگین شهر با حضور استاندار اردبیل انجام شد.

خانه بیشتر
پیشگامانه ساخت بیش از یک هزار و ۳۷۵ واحد مسکونی در قالب نهضت ملی مسکن در مشگین شهر با حضور استاندار اردبیل انجام شد.

محبوب حیدری در مراسم افتتاحیه نهضت ملی مسکن مشگین شهر گفت: در اجرای نهضت ملی مسکن استان اردبیل در مجموع ۹۳ هزار و ۴۵۷ نفر متقاضی مسکن بودند که از این تعداد ۳۳ هزار و ۷۹۳ نفر به فینال راه یافتند.

وی افزود: تاکنون ۵ هزار و ۷۰۹ نفر وجه نقد واریز کرده اند که از این تعداد ۴ هزار و ۳۰۱ نفر قرارداد ساخت دارند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با بیان اینکه ۳۰ درصد واریز کنندگان از شهرستان مشگین شهر بوده اند، گفت: نزدیک به ۱۰ هزار و ۶۱۵ نفر در شهرستان مشگین شهر واجد شرایط هستند که از این تعداد ۴ هزار نفر در نهایت تایید صلاحیت شدند. پول نقد واریز شده

حیدری با بیان اینکه زمین مورد نیاز برای ساخت یک هزار و ۵۸۸ واحد به طور کامل تامین شده است، گفت: این واحدها در قالب دو پروژه در حال اجراست؛ یک پروژه ۱۶۰ واحدی که خوشبختانه پیشرفت خوبی داشته است و پروژه دیگری که امروز در دست اقدام است ۱۳۷۵ واحد خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: مزیت این طرح نسبت به پروژه های قبلی این است که هرکس پس از این ودیعه وجه نقد داشته باشد می تواند در طرح مشارکت کند و اسکان آنها انجام می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل تصریح کرد: زیربنای واحدها از امروز برای هر واحد با مشاع ۱۲۵ متر و زیربنای قابل استفاده ۹۶ متر مربع خواهد بود. ضمناً ساختمان پایلوت ۹ طبقه در نظر گرفته شده است.

حیدری استفاده از فناوری جدید را از دیگر مزایای این پروژه برشمرد و گفت: این پروژه از قالب تونلی بهره می برد که در زمان اجرای پروژه نیز موثر است.

وی افزود: قرارداد منعقده با پیمانکار در فاز اول بالغ بر ۸۱۶ میلیارد تومان است که این رقم افزایش می یابد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل درباره تسهیلات تخصیص یافته به این واحدها اظهار داشت: تسهیلات برای هر واحد ۳۰۰ میلیون تومان است اما در این واحدها به دلیل استفاده از فناوری جدید، سود ۲۰ درصد به مبلغ وام اضافه می شود. ، که معادل ۳۶۰ میلیون تومان در هر واحد است. وام و بقیه را مردم می آورند.

به گفته حیدری، مدت قرارداد ۳۶ ماه است و پیمانکار که سابقه اجرای فناوری روز را دارد و یکی از پیمانکاران پیشرو در کشور است، قرار است ظرف ۲۴ ماه پروژه را به اتمام برساند.

وی در عین حال گفت: به پیمانکار قول می دهیم که در صورت تامین نیازهای ما چه برای اجرای سریع پروژه و چه برای کیفیت، از توان او برای ساخت ۲۵۰۰ واحد دیگر استفاده کنیم.

ساخت هزار واحد مسکونی در قالب نهضت ملی مسکن در مشگین شهر

ساخت هزار واحد مسکونی در قالب نهضت ملی مسکن در مشگین شهر