ساخت خوابگاه دانشجویی دانشگاه علم و صنعت بهشهر + فیلم و عکس


به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از بهشهر، سید محمود حسین پور روز سه شنبه در بازدید از دانشگاه علم و صنعت مازندران و دیدار با اساتید و شورای دانشگاه اظهار داشت: در سال «تولید، دانش بنیان و ایجاد اشتغال» هستیم. اشاره رهبری و دانشگاه علم و صنعت مازندران به پیام خود نزدیکتر است و باید در این زمینه اقدام شود. راهبردی درست انجام شد.

وی افزود: توانمندسازی دانشگاه ها یکی از دغدغه های جدی است که باید در این راستا و برای توسعه استان با ظرفیت دانشگاه ها، اساتید و نخبگان و با تشکیل گروه کاری توانمندسازی در دانشگاه سعی کنید دانشگاه را نمایان کنید.

استاندار مازندران دانشگاه ها را دغدغه اصلی رئیس جمهور برشمرد و یادآور شد: در این راستا رئیس جمهور نیز دغدغه دانشگاه ها و دانشجویان را برای آینده کشور دارد و بر ساماندهی امور دانشجویی و تلاش برای ارتقای دانشگاه ها برای توسعه تاکید دارد.

حسینی پور گفت: با توجه به دغدغه های رئیس جمهور تلاش شده تا دانشگاه ها در فضای اجرایی و کارهای اجرایی در استان مازندران دیده شوند و ستادهای متعددی تشکیل شد و چندین دانشگاه آن را هدایت کردند. گروه کاریایشان مسئولیت دارند و احمدرضا ربانی سرپرست دانشگاه علم و صنعت مازندران نیز ریاست آن را بر عهده دارد. گروه کاری حوزه و انرژی مازندران است.

وی تصریح کرد: در سالی که به پیام رهبری «تولید، دانش بنیان و اشتغالزایی» مزین شده است، باید کار دانش بنیان انجام شود و این امر باید متناسب با کارکرد دانشگاه ها و ماهیت آن ها انجام شود و دانشجویان وارد شوند. کار و اشتیاق احساس در کالج ساخته می شوند.

استاندار مازندران گفت: ۱۲ درصد از سبد غذایی کشور در بخش کشاورزی متعلق به مازندران است و اکنون که صدای جنگ غذایی در دنیا به گوش می رسد ما در امان هستیم.اکثر کشور ما و سیاست های بخش کشاورزی موفقیت های خوبی داشته و با بزرگترین عملیات اقتصادی در ایران، شاهد رشد و شکوفایی اقتصادی در آینده ایران خواهیم بود.

حسینی پور همچنین گفت: دانشگاه ها باید سهم خود را در توسعه استان ببینند. وی خاطرنشان کرد: اگر سند آمایش استان مشکل دارد باید نخبگان پای کار بیایند و برای حل مشکلات راهکار ارائه دهند و دانشگاه ها درون گرا نباشند بلکه با کار و ورود به حوزه های مختلف توسعه را برای استان به ارمغان بیاورند.

وی گفت: اسکان و خوابگاه دانشجویان و اساتید، ترافیک و ایمنی راه با ایجاد پل و رفع مشکلات ناشی از پلازای ورودی بلوار دانشگاه علم و صنعت مازندران در بهشهر، ساختمان و ایجاد اتاق، کتابخانهمسجد و استادیوم یکی از نیازهای مهم دانشگاه است که ساخت مسکن و خوابگاه در اولویت ماست و باید تلاش کنیم تا شاهد پویایی و نشاط در بخش های مختلف باشیم.

۳۰۰۰ دانشجوی دانشگاه صنعتی مازندران خوابگاه ندارند

رئیس دانشگاه علم و صنعت مازندران در بهشهر با اشاره به وجود ۳۰۰۰ دانشجو در ۷ مقطع کارشناسی و ۱۰ مقطع کارشناسی ارشد با حدود ۶۰ استاد، افزود: این دانشگاه با توجه به نقشی که در استان و کشور دارد و تنها دانشگاه مازندران است. از دانشگاه نوشیروانی بابل تا دانشگاه علی آباد در استان گلستان با استراتژی صنعتی است؛ در سند آمایش سرزمینی استان به عنوان یک دانشگاه استانی و منطقه ای در نظر گرفته شده است که در این بخش بررسی و به دانشگاه ملی و فراملی تبدیل شود.

احمدرضا ربانی یادآور شد: کمبود خوابگاه برای دانشجویان و اساتید، عدم پرداخت و تخصیص بودجه سفر ریاست جمهوری به دانشگاه در دوره های مختلف، نبود مسجد و استادیوم، مکان یابی سرپوش دانشگاه، کمبود شدید فضای ساختمانی و … از مشکلات عمده این دانشگاه است که توجه استاندار مازندران و حمایت از این بخش را می طلبد.

وی گفت: دانشگاه علم و صنعت مازندران در بهشهر تنها دانشگاه بدون کتابخانه و مسجد در کشور است که به دلیل اقامه نماز در انبار نیاز به توجه بیشتری دارد. مقامات همچنین توجه ویژه ای به اقامتگاه های دانشجویی و اساتید داریم.

حجت الاسلام سیدرضا حسینی مازندرانی، رئیس حوزه علمیه امام حسین (ع) شهرری نیز در این نشست به عنوان میهمان این مراسم اظهار داشت: مسجد یکی از نیازهای اصلی دانشگاه علم و صنعت مازندران در بهشهر است که باید انجام شود. دیده و نباید در جامعه اسلامی وجود دانشجویان و اساتید متدین و انقلابی مسجد را نادیده گرفت.

وی گفت: نبود مسجد دانشگاه را نگران کرده است مقامات باید با دقت وارد این بخش شوند و با ساختن مسجد برای خود خانه ای در بهشت ​​بسازند.

احداث مسجد در محوطه مشترک دانشگاه و اهالی امام بهشهر

محمد نظری مدیرکل راه و شهرسازی مازندران نیز اظهار داشت: با توجه به مجاورت با دانشگاه علم و صنعت مازندران و شهرک امام خمینی(ره) باید عملیات تکمیل و مسجد به عنوان فضای فرهنگی و مذهبی برای دانشجویان احداث شود. و ساکنان شهرک امام. †

وی افزود: اجاره و خوابگاه نیز از دیگر مصوباتی بود که در حال آماده سازی برای اجرای زمینه ها با کمک سرمایه گذاران هستیم.

نظری گفت: برای رفع مشکلات میدان منتهی به دانشگاه رایزنی هایی برای بهسازی و طراحی مجدد این محور برای ایجاد تقاطع همسطح انجام شده است.

سیدمحمود حسینی پور استاندار مازندران با حضور در دانشگاه با شهدای گمنام آرمیده تجدید میثاق کرد، سپس از دانشگاه علم و صنعت مازندران در بهشهر بازدید و گفتگو کرد. اساتید شورای دانشگاه همچنین از محصولات دانشی دانشجویان بازدید کرد همچنین ساخت کوی و کتابخانه دانشگاه متوقف شد.

انتهای، آخر پیام / ۸۶۰۰۲ / ج
این را در صفحه اول پیشنهاد دهید