زمان برگزاری سوپرجام و شروع لیگ برتر منوط به حکم “اسکوچیچ” است – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر سهیل مهدی، پس از جلسه مشورتی مربیان لیگ برتر فوتبال برای تنظیم تقویم لیگ برتر برای فصل آینده لیگ برتر فوتبال گفت: از مربیان برای حضور در این جلسه و بیان نقطه نظراتشان تشکر می کنم. برخی از مربیانی که حاضر نشدند احتمالا نظری نداشتند. به هر حال فکر می کنم چنین جلساتی به همه باشگاه ها و سازمان لیگ کمک کند.

مسئول کمیته مسابقات لیگ برتر در خصوص زمان شروع رقابت های لیگ برتر افزود: پیش از این نیز اشاره کردیم که تاریخ شروع مسابقات تقریباً نهایی است. دو سه اظهار نظر مربیان است که با دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی در میان می گذاریم. اگر بتوانیم نظر آنها را بشنویم، روز سه شنبه این هفته تقویم دقیق مسابقات را اعلام خواهیم کرد.

وی درباره برگزاری سوپرجام تاکید کرد: مهم ترین نکته همین دیدار است. این دیدار مصادف با ایام محرم بود. اگر بتوانیم زمان مسابقات را با کمی تغییر تغییر دهیم و کمی دیرتر مسابقات را شروع کنیم، اولویت ما حفظ سوپرجام قبل از شروع مسابقات است، اما اگر نتوانیم نظرات به خصوص نظر را از سرمربی تیم ملی باید تاریخ دیگری را برای برگزاری این دیدار در نظر بگیریم.

مهدی درباره فشرده شدن مسابقات لیگ برتر گفت: مسابقات هر ۵ تا ۶ روز یکبار برگزار می شود و این باعث می شود که برخی از مسابقات در آخر هفته و برخی در وسط هفته برگزار شود. می خواهیم طوری برنامه ریزی کنیم که تماشاگران بیشتری به ورزشگاه بیایند. تلاش ما این است که نیم فصل را قبل از جام جهانی کامل کنیم.

مسئول کمیسیون مسابقات لیگ برتر درباره آخرین وضعیت ورزشگاه های میزبان فصل آینده لیگ برتر اظهار کرد: متاسفانه ۵ ورزشگاه داریم که هنوز در چرخه مسابقات قرار نگرفته اند. شهید وطنی قائم شهر احتمالاً دو سه هفته اول میزبانی نخواهد داشت. یادگار امام تبریز، تختی آبادان و شهید باهنر کرمان و ورزشگاه انزلی مسائلی دارند که باید حل شود. آنها باید استادیوم های جایگزین را تعیین کنند.