زاخارووا: عضویت اوکراین و مولداوی در اتحادیه اروپا پیامدهای منفی دارد


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، تصمیم کمیسیون اروپا برای اعطای عضویت اوکراین و مولداوی با واکنش تند مسکو مواجه شد.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز جمعه گفت تصمیم رهبران اروپایی برای پذیرش اوکراین و مولداوی به عنوان نامزدهای عضویت در بلوک، پیامدهای منفی خواهد داشت و از سوی همسایگان اتحادیه اروپا “بردگی” توصیف خواهد شد.

به گزارش رویترز، اگرچه ممکن است سال ها تا پیوستن اوکراین و مولداوی به اتحادیه اروپا بگذرد، تصمیم برای انتخاب آنها به عنوان نامزد، نمادی از عزم اتحادیه اروپا برای نفوذ به اعماق اتحاد جماهیر شوروی سابق است.

زاخارووا با انتشار بیانیه ای از اقدام رهبران اروپایی به عنوان تلاشی برای نفوذ به حوزه نفوذ روسیه در کشورهای مشترک المنافع از جمله اتحاد جماهیر شوروی سابق یاد کرد.

او گفت: «اتحادیه اروپا با تصمیم برای اعطای وضعیت عضویت اوکراین و مولداوی، تأیید کرده است که به طور فعال به استفاده از متحدان ژئوپلیتیکی برای استفاده از آنها برای مهار روسیه ادامه خواهد داد.

او گفت: «اتحادیه اروپا با گسترش به اوکراین و مولداوی، دو جمهوری شوروی سابق، آرمان‌های دموکراتیک خود را به قیمت توسعه و بردگی سیاسی و اقتصادی همسایگان خود دنبال می‌کند. او یک قربانی است.

پیشتر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا گفته بود که اوکراین احتمالا به اتحادیه اروپا خواهد پیوست. (جزئیات بیشتر)

در همین حال، یکی از مقامات دفتر رئیس جمهوری لهستان فاش کرد که برخی از کشورهای اروپایی از انتخاب اوکراین به عنوان نامزد عضویت در اتحادیه اروپا جلوگیری می کنند.

انتهای پیام/
این را در صفحه اول پیشنهاد دهید