ریزش مرگبار معدن در کرمان


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان ضمن تایید مرگ یک کارمند بر اثر ریزش آوار در معدن زغال سنگ موسوم به “هشونی” شهرستان کوهبنان، گفت: این معدن در طبقه بندی ناایمن قرار گرفته و دریافت شده است. یک هشدار کتبی

مجتبی مصباح روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حادثه ریزش معدن هشونی صبح امروز رخ داد و علت اصلی ریزش معدن حین پیشروی کارگران اعلام شد.

وی با بیان اینکه جسد متوفی از زیر آوار معدن بیرون آورده شده است، تصریح کرد: در هنگام ریزش معدن ۶ کارگر در محل حضور داشتند که پنج نفر از آنها از طریق خروجی اضطراری جان خود را نجات داده و در سلامت هستند. .

مهلت ۳ ماهه قوه قضائیه به معدن

مدیرکل تعاون، کار و رفاه شهرستان کرمان تصریح کرد: با توجه به بازرسی معدن هشونی در سال گذشته توسط این اداره کل، این معدن ناایمن ارزیابی شد و با وجود اخطار کتبی ایمنی به بهره بردار، وضعیت معدن نیز منعکس شد. به مراجع قضایی

وی ادامه داد: در اردیبهشت ماه سال جاری دستگاه قضایی مهلتی سه ماهه به معدن داده بود تا مشکلات را برطرف کند و اقدامات ایمنی را انجام دهد که متاسفانه این اتفاق افتاد.

مصباح با بیان اینکه از همان دقایق اولیه پس از اعلام ریزش معدن هشونی، مسئولان محلی و برجسته اداره کار در کوه بنان در محل حضور یافتند، گفت: فردا شخصا برای بررسی بیشتر موضوع به کوه بنان سفر خواهم کرد. علت حادثه و شرایط معدن است و در صورت وجود تخلف در صورت تایید این حادثه طبق قانون برخورد قانونی خواهد شد.

شهرستان کوهبنان در ۱۷۰ کیلومتری شمال مرکز استان کرمان قرار دارد.