رژیم اسکواش اسپاگتی و کاندیدا

آیا تا به حال نام کدو اسپاگتی را شنیده اید؟ اگر تا به حال از رژیم غذایی کم کربوهیدرات پیروی کرده اید، احتمالاً نام این کدو حلوایی زمستانی شگفت انگیز را شنیده اید که هنگام پختن به رشته هایی شبیه به اسپاگتی تقسیم می شود. کدو اسپاگتی رویای رژیم های کم کربوهیدرات است و در هر وعده ۱۲ فنجان فقط ۵ گرم کربوهیدرات دارد. به همین دلیل، برای کسانی که از رژیم کاندیدا پیروی می کنند نیز یک انتخاب ایده آل است.

رژیم غذایی کاندیدا که به عنوان رژیم کاندیدا یا رژیم غذایی بدون مخمر نیز شناخته می شود، سنگ بنای درمان بیماری به نام کاندیدیازیس است. کاندیدیازیس با رشد بیش از حد کاندیدا آلبیکنس در مجرای روده مشخص می شود. کاندیدا آلبیکنس نوعی مخمر خوش خیم است که به طور ذاتی در مجرای روده یافت می شود. در حالت ایده آل، کاندیدا آلبیکنس در هماهنگی با انواع باکتری های “دوست” برای ایجاد فلور روده ای سالم که به حفظ سلامت بدن کمک می کند، کار خواهد کرد. متأسفانه، بسیاری از عوامل خارجی کاندیدا آلبیکنس را قادر می سازد تا رشد کند و به یک ارگانیسم فرصت طلب تبدیل شود. این عوامل خارجی شامل استفاده بیش از حد از آنتی بیوتیک ها، استروئیدها، داروهای ضد بارداری خوراکی، استرس و رژیم های غذایی سرشار از غذاهای فرآوری شده/شکردار است. هنگامی که کاندیدا آلبیکنس بیش از حد رشد می کند، بدن اغلب علائم به ظاهر نامرتبط مانند درد مفاصل، سندرم خستگی مزمن، سندرم پیش از قاعدگی، سندرم روده تحریک پذیر، عفونت های مزمن سینوسی، عفونت های مزمن مخمری و واژینوز باکتریایی را تجربه می کند. مزمن، اضطراب و افسردگی. هنگامی که تعادل ظریف میکرو فلور روده مختل شود، بازیابی آن بسیار دشوار است. رژیم کاندیدا به دنبال بازگرداندن این تعادل با قطع منبع غذایی کاندیدا آلبیکنس و در نتیجه گرسنگی و کشتن آنهاست. اگرچه تجویز و/یا داروهای ضد قارچ بدون نسخه ممکن است برای درمان کاندیدیاز ضروری باشد، پیروی از رژیم کاندیدا مهمترین بخش درمان است.

رژیم کاندیدا مواد غذایی و مواد حاوی مخمر مانند شکر، سرکه، غذاهای فرآوری شده، غلات چسبنده، لبنیات و میوه ها را حذف می کند. رژیم همچنین مستلزم مصرف مقادیر متوسط ​​کربوهیدرات های پیچیده و سبزیجات با نشاسته بالا است. این باعث می شود که سبزیجات، گوشت، مرغ و ماهی با نشاسته کم لذت ببرند. با تمام این محدودیت ها، می توانید ببینید که چرا کدو اسپاگتی می تواند یک غذای مهم برای رژیم کاندیدا باشد. کدو اسپاگتی بسیار متنوع است و می توان آن را به عنوان غذای جانبی با گوشت، مرغ یا ماهی میل کرد و یا به عنوان غذای اصلی جایگزین برخی از آن کربوهیدرات های پیچیده می شود. کدو اسپاگتی به عنوان یک غذای اصلی عالی عمل می کند و می تواند به جای پاستا در دستور العمل های مورد علاقه شما استفاده شود. علاوه بر این، کدو اسپاگتی منبع عالی ویتامین های A، B و C، کلسیم، منیزیم، فسفر و پتاسیم است. در تمام طول سال به راحتی در دسترس است و زمانی که در دمای اتاق نگهداری شود تا چند هفته تازه می ماند. کدو اسپاگتی به قدری آسان پخته می شود که می توانید آن را بپزید، بجوشانید، بخارپز کنید یا حتی در مایکروویو قرار دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مخمر بدون زنده با پیروی از رژیم غذایی کاندیدا، از Yeast Free Living دیدن کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر