روسیه خواستار توقف بی قید و شرط حملات اسرائیل به سوریه شد


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، دیمیتری پولیانسکی، معاون نماینده روسیه در سازمان ملل متحد گفت: غرب از انتشار بیانیه شورای امنیت در محکومیت حمله موقت هوایی اسرائیل به فرودگاه بین المللی دمشق که توسط روسیه تهیه شده بود، ممانعت کرد.

پولیانسکی در جلسه شورای امنیت گفت: ما متاسفیم که پیش نویس بیانیه شورای امنیت که توسط ما برای مطبوعات تهیه شده بود به دلیل نگرش سیاسی و مغرضانه هیئت های غربی مسدود شد.

به گزارش سایت ریانووستی، او صبح پنجشنبه گفت: «ما بارها و بارها متقاعد شده ایم که رویکردهای سیاسی شما در اصول شما منعکس شده است.

ریانووستی که نسخه ای از این بیانیه را دریافت کرده است، گزارش داد که این بیانیه حملات هوایی اسرائیل به فرودگاه بین المللی دمشق در ۱۰ ژوئن را محکوم می کند.

این دیپلمات روس در ادامه با بیان اینکه کشورهای غربی به حمایت از تروریست ها در سوریه ادامه می دهند، گفت: تلاش می کنند از تروریست ها برای اهداف ژئوپلیتیکی خود استفاده کنند.

وضعیت میدانی در سوریه همچنان متشنج است و تهدیدهای اصلی برای امنیت در سوریه و منطقه مربوط به ادامه حضور تعداد زیادی از تروریست‌ها است که به مناطقی که تحت کنترل دمشق نیستند، از جمله ادلب و همه آنها پناه برده‌اند. -تنف.

ریانووستی به نقل از وی گفت: روسیه ریشه های این وضعیت انفجاری را ادامه معاشقه غرب با عناصر تروریستی در تلاش برای استفاده از آنها برای اهداف ژئوپلیتیک خود می داند.

در این راستا، ما متقاعد شده‌ایم که راه‌حل بحران سوریه در پایان دادن به حضور غیرقانونی نیروهای خارجی که حاکمیت و تمامیت ارضی جمهوری عربی سوریه را نقض می‌کنند و همچنین در توقف بی‌قید و شرط حملات هوایی مکرر اسرائیل نهفته است. “، او گفت. او گفت. †

پیش از این آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، از شورای امنیت خواسته بود تا قطعنامه ناقض حاکمیت سوریه را به بهانه نیاز میلیون ها سوری به کمک های بین المللی تمدید کند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/
این را در صفحه اول پیشنهاد دهید