روسیه خواستار تداوم آتش بس در غزه شد – خبرگزاری مهر ایرانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، سخنگوی وزارت خارجه روسیه پس از انعقاد آتش بس میان مقاومت فلسطین در غزه و رژیم صهیونیستی، خواستار خویشتن داری دو طرف و حفظ آتش بس شد.

بر اساس این گزارش، ماریا زاخارووا گفت: مسکو به شدت نگران خشونت های مجدد در نوار غزه است. ما از طرف های درگیر دعوت می کنیم که نهایت خویشتنداری را به خرج دهند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه افزود: مسکو از طرفین می خواهد از اقداماتی که توافق آتش بس را تضعیف می کند، خودداری کنند.

لازم به ذکر است که حملات سه روزه اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه منجر به شهادت ۴۶ فلسطینی و مجروح شدن صدها تن دیگر از جمله ۶ کودک فلسطینی شده است.

ارتش رژیم صهیونیستی این جنگ را به بهانه مقابله با جنبش جهاد اسلامی آغاز کرد اما مانند جنگ های قبلی علیه غزه با هدف قرار دادن زیرساخت های حیاتی و مناطق مسکونی، بار دیگر در حمله وحشیانه خود غیرنظامیان را هدف قرار داد.

درگیری میان گروه‌های مقاومت فلسطین و تل‌آویو پس از مذاکره برای آتش‌بس بین دو طرف پایان یافت.

به گفته منابع خبری، این آتش بس پس از برآورده شدن کامل خواسته های جنبش جهاد اسلامی فلسطین اجرایی شد.

بر این اساس منابع فوق مفاد توافق آتش‌بس مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی در غزه را به شرح زیر اعلام کردند: آزادی بسام الساعدی رهبر جهاد اسلامی اسیر و خلیل عواده اسیر، بازگشایی همه موارد. گذرگاه های مرزی از نوار غزه، از سرگیری سوخت رسانی به غزه و کاهش محاصره غزه.