روسیه: بحران انرژی اروپا تشدید خواهد شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، معاون شورای امنیت ملی روسیه گفت که اروپا در حال حاضر با بحران انرژی مواجه است و این موضوع افزایش خواهد یافت.

بر اساس این گزارش، «دیمیتری مدودف» افزود که حتی قصد کشورهای غربی برای دست کشیدن از منابع انرژی روسیه بر میلیون‌ها اروپایی تأثیر منفی می‌گذارد.

مدودف گفت که حتی محرک اصلی جریانات علیه روسیه در جهان یعنی آمریکا نیز با مشکلاتی مواجه است.

نایب رئیس شورای امنیت روسیه پیشتر هدف از بسته ششم تحریم های اروپا علیه روسیه را شعله ور ساختن انقلاب جهانی در اقتصاد عنوان کرده بود.

وی افزود: اروپا بسته ششم تحریم را برای سقوط اقتصاد روسیه در نظر گرفته است، اما به نظر می رسد هدف روسیه نیست، بلکه شعله ور کردن آتش انقلاب جهانی در اقتصاد است، اما برخی فراموش کردند که این انقلاب فرزندان خودشان.” قورت خواهد داد.

معاون رئیس شورای امنیت ملی روسیه پیش از این گفته بود که حل و فصل مسالمت آمیز درگیری در اوکراین کم رنگ شده است و افزود که کی یف تحت تأثیر واشنگتن و اتحادیه اروپا مذاکرات با مسکو را به حالت تعلیق درآورده است.

مدودف افزود: ساختار امنیتی در جهان پس از عملیات نظامی روسیه در اوکراین تغییر کرده است و با وجود اراده آمریکایی ها، اکنون نظم متوازن جدیدی در حال شکل گیری است.

لازم به ذکر است که روسیه در ۲۴ فوریه سال جاری (۲۶ مارس سال گذشته) عملیات نظامی ویژه ای را در اوکراین با هدف غیرنظامی کردن این کشور آغاز کرد. این اقدام روسیه در حالی صورت می گیرد که مقامات می گویند مسکو چاره ای جز مقابله با سیاست های خصمانه غرب و ائتلاف نظامی ناتو ندارد.

مقامات روسیه بارها اعلام کرده اند که در صورت اعلام تمایل اوکراین برای بازگشت به میز مذاکره، مسکو پاسخ مثبت خواهد داد و این عدم اراده اوکراین است که مذاکرات را متوقف کرده است.