رقابت ۱۸ هزار داوطلب آزمون سراسری دانشگاه های خراسان شمالی آغاز شد.


به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، ابوالقاسم اکبری مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی صبح امروز در گفت وگو با رسانه ها اظهار داشت: کنکور سراسری ۱۴۰۱ به مدت چهار روز در پنج رشته تحصیلی برگزار می شود.

وی گفت: ۱۸ هزار و ۴۷۲ داوطلب آزمون سراسری دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی از صبح امروز در خراسان شمالی آغاز شده که از این تعداد ۱۱ هزار و ۲۳۵ نفر زن و مابقی مرد هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی افزود: در آزمون حوزه هنری که صبح امروز برگزار می شود، ۱۲ هزار و ۵۳۲ داوطلب با هم رقابت می کنند که یک هزار و ۵۹۸ نفر زن و ۷۱۷ نفر مرد هستند.

اکبری با اشاره به اینکه آزمون گروه علوم انسانی صبح پنجشنبه برگزار می شود، گفت: در این آزمون ۵۹۳۱ داوطلب شرکت می کنند که از این تعداد ۳۴۷۸ نفر زن و ۲۴۵۳ نفر مرد خواهند بود.

وی ادامه می دهد: روز پنجشنبه همزمان با آزمون گروهی علوم انسانی، آزمون دانشکده علوم ریاضی با یک هزار و ۱۷۶ داوطلب شامل ۴۰۲ زن و ۷۷۴ مرد در این استان برگزار می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی تصریح کرد: اکثر داوطلبان کنکور امسال خراسان شمالی شرکت کنندگان گروه آموزش علوم تجربی هستند که آزمون آن روز جمعه همزمان با سایر داوطلبان این گروه برگزار می شود. ۳۲۲ زن و ۲۳۶۳ مرد در رشته علمی به رقابت خواهند پرداخت.

اکبری افزود: صبح شنبه هفته آینده و در مرحله نهایی این مسابقات علمی، ۲ هزار و ۳۶۵ داوطلب در گروه آموزش زبان های خارجی در استان امتحان می دهند که از این تعداد یک هزار و ۴۳۵ نفر زن و ۹۳۰ نفر مرد هستند.

وی گفت: کنکور سراسری داوطلبان بجنوردی توسط دانشگاه بجنورد و دانشگاه آزاد اسلامی و کنکور در سایر حوزه های امتحانی زیر نظر نظام آموزشی برگزار می شود.

انتهای پیام/
این را در صفحه اول پیشنهاد دهید