رستم قاسمی می رود یا می ماند؟ – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، دوباره شایعه استعفای رستم قاسمی و عدم حضور وی در جلسه روز چهارشنبه شورای دولت به گمانه زنی ها مبنی بر خروج قریب الوقوع وی از وزارت راه و شهرسازی دامن زده است. اما هنوز هیچ خبر رسمی در این مورد منتشر نشده است.

به گزارش ایسنا، کمتر از چهار روز است که بار دیگر خبر تکذیب استعفای رستم قاسمی از وزارت راه و شهرسازی در شبکه های اجتماعی منتشر شده است.

بر اساس آخرین اخبار رستم قاسمی چندی پیش نامه استعفای خود را تقدیم رئیس جمهور کرد. وی در جلسه چهارشنبه چهارم آبان ۱۴۰۱ شورای دولت شرکت نکرد تا گمانه زنی ها مبنی بر عزل از سمت خود را تقویت کند. گزینه های جایگزینی به عنوان جانشین رستم قاسمی مطرح شده است، اما هنوز چیزی مشخص نیست و حتی سخنگوی دولت هم درباره استعفای قاسمی و گزینه های جایگزینی او صحبتی نکرده است.

دلایل اصلی اخراج

موضوع بیماری قاسمی ماه هاست که بر سر زبان ها افتاده است. این موضوع در کنار تاخیر در اجرای طرح ملی مسکن، انتقاد کارشناسان و برخی نمایندگان مجلس از ساکنان طبقه پانزدهم ساختمان دودمان را در پی داشت. علاوه بر این، دستگیری قاسم مکارم، مشاور رستم قاسمی در اوایل شهریور نیز به این جنجال دامن زد.

یکی از انتقادات وزیر راه و شهرسازی کندی اجرای نهضت ملی مسکن است که هدف آن ساخت چهار میلیون واحد مسکونی است. پروژه ای که بیش از یک سال است آغاز شده و تاکنون یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد زمین در دسترس قرار گرفته و ۱۹۴ هزار واحد نیز به فاز فونداسیون رسیده است.

صداهای منتقد از سطح کارشناسی تا کرسی های سبز بهارستان به دستاوردهای رستم قاسمی رسیده است. اقبال شکری یکی از اعضای کمیته سازندگی مجلس در ۲۰ آبان گفت: به نظر من رئیس جمهور محترم باید بررسی کنند که اگر آقای مهندس قاسمی توان انجام کار را ندارند باید تصمیم دیگری گرفته شود.

مجلس هفته آینده تعطیل است و شاید به این زودی ها تصمیم جدیدی درباره وزارت راه و شهرسازی گرفته نشود. آنچه به یقین می توان گفت رستم قاسمی همچنان وزیر است و حتی شنیده می شود شنبه هفته آینده سرکار خواهد بود.