رتبه اول صهیونیست ها در روزنامه نگاری! بیشتر خبرگزاری ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فلسطین، نتایج یک گزارش نشان می دهد رژیم صهیونیستی بیشترین تعداد خبرنگاران را در جهان کشته است.

این گزارش روز شنبه توسط انجمن جریان های ضد جریان آمریکا منتشر شد که در آن آمده است رژیم صهیونیستی بیشترین جنایت را علیه خبرنگاران مرتکب شده است و در این میان فهرست کشورهای این حوزه در رتبه اول قرار دارد.

بر اساس گزارش انجمن آمریکایی، رژیم صهیونیستی در کشتار خبرنگاران و به دور از همه کشورهایی که شاهد جنگ و جنایت هستند و یا گروه‌های مافیایی و قاچاقچیان مواد مخدر در آن فعالیت می‌کنند، رتبه اول را دارد.

بر اساس بر اساس گزارش این انجمن، از سال ۲۰۰۰ تاکنون ۵۵ روزنامه نگار فلسطینی هنگام گزارش وقایع توسط سربازان اسرائیلی به ضرب گلوله کشته شده اند که آخرین نمونه آن شهید غفران است. وراسبون سی و برای او نیز شهید نازنین ابوعقلی این خبرنگار الجزیره بود که در اردوگاه جنین به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست کشته شد.

زودتر همچنین جنبش حماس در واکنش به شهادت شیر ابوعقلی روزنامه نگار فلسطینی در بیانیه ای گفت: «قتل شیرین». ابوعقلی این جنایت دیگری است که به مجموعه جنایات رژیم اشغالگر قدس به ویژه علیه رسانه های فلسطینی می افزاید. در ادامه این بیانیه آمده است: آنچه رخ داده یک قتل جنایتکارانه عمدی و آشکار است که رژیم صهیونیستی باید در محافل بین المللی پاسخگوی آن باشد. بین المللی “تنبیه شدن.”

از سوی دیگر، هیئت اتحادیه اروپا در فلسطین با صدور بیانیه ای خواستار تحقیقات فوری و مستقل برای مجازات عاملان این قتل جنایتکارانه شده است. ابوعقلیروزنامه نگار فلسطینی شده است اما هنوز هیچ اقدامی در این زمینه از سوی مقامات انجام نشده است بین المللی این اتفاق نیفتاده است و اتحادیه اروپا با حمایت مستمر از رژیم صهیونیستی یکی از عوامل اصلی تداوم جنایات این رژیم علیه خبرنگاران است.