رایج ترین اشتباهات هنگام تنظیم یک بانک


در این مقاله با رایج ترین اشتباهات هنگام چیدن مبل در خانه آشنا می شوید.

رایج ترین اشتباهات هنگام تنظیم یک بانک

با یک یا چند نقطه توجه در خانه مهم ترین نکته ای که باید در هنگام تزئین مبل خود به آن توجه کنید این است که هر فضایی فقط به یک نقطه کانونی نیاز دارد. در غیر این صورت کثیف و نامرتب به نظر می رسد. قسمت مرکزی جذابیت بیشتری به اتاق نشیمن می دهد. جای هر وسیله را تا حدی مشخص می کند و باعث می شود که چشم افراد به هر وسیله ای در اتاق نشیمن به اندازه لازم خیره شود. بنابراین هر اتاق فقط باید یک نقطه کانونی داشته باشد. گاهی اوقات خود اتاق ها یک نقطه کانونی دارند، گاهی اوقات صاحب خانه باید برای ایجاد آن تلاش کند.

نادیده گرفتن فاصله بین بانک ها برای مکالمه فاصله بین نیمکت ها باید برای مکالمه مناسب باشد تا افراد مجبور نباشند برای شنیدن یکدیگر فریاد بزنند، خم شوند یا گردن خود را دراز کنند. پس در چیدمان اتاق نشیمن به این نکته توجه داشته باشید که صندلی ها و مبل ها باید کمی مقابل هم قرار گیرند.

برای چیدمان اثاثیه راهی نگذارید یکی از اشتباهات رایج در چیدمان مبلمان در منزل عدم توجه به برنامه سفر است. اثاثیه را طوری بچینید که به راحتی در دسترس باشد و اعضای خانواده مجبور نباشند برای استفاده از یک وسیله دیگر از آن بالا رفته و یا از مسیری زیگزاگ و عجیب در خانه عبور کنند.

عدم رعایت تعادل هنگام تنظیم بانک یکی از رایج ترین اشتباهات در چیدمان مبلمان در منزل عدم تعادل در چیدمان است. البته حفظ تعادل به این معنا نیست که همه چیز باید یکسان باشد. به عنوان مثال، اگر یک مبل را در یک طرف خانه قرار دهید، در طرف دیگر، باید وسیله دیگری قرار دهید که از نظر بصری با مبل شما متعادل باشد. حال این وسیله می تواند مبل دیگری، چند صندلی، کمد، کمد یا هر وسیله مناسب دیگری باشد.

پنجره ها را به دلیل مبل ببندیددریافت نور طبیعی کافی در هر خانه ای مهم است و معمولاً هر چه تعداد پنجره ها بیشتر باشد بهتر است. احتمالاً شما هم مانند بسیاری از افراد می خواهید چیزهای زیادی از جمله مبل ها را جلوی پنجره ها بچینید. اما به یاد داشته باشید، هرچه بیشتر جلوی نور خورشید را بگیرید، خانه کوچک‌تر، تیره‌تر و شلوغ‌تر به نظر می‌رسد. با این حال، اگر پنجره‌ها از سر تا سر باشند، رعایت این نکته کمی سخت می‌شود. بنابراین اگر مجبورید مبلمان را جلوی پنجره قرار دهید، سعی کنید از آینه ها و اشیاء براق و وسایل روشنایی قوی استفاده کنید که نور خورشید را منعکس کرده و خانه را روشن تر می کند.

رایج ترین اشتباهات هنگام تنظیم یک بانک