راه حل مدیریت آب چیست؟


رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل گفت: کارها باید با روش های نوین انجام شود چرا که چاره ای جز نوسازی کشت نداریم و باید برای مدیریت بحران آب برنامه ریزی اساسی شود.

اما اسماعیلی

اما اسماعیلی در دیدار با مدیرعامل شرکت کشت و صنعت مغان گفت: با توجه به توانمندی، مدیریت عالی در حوزه کشاورزی و تخصص مدیرعامل شرکت کشت و صنعت مغان، امیدوارم این مجموعه به معنای واقعی کلمه گنجینه ای از مغان و زمین باشد. شود و تقویت این بنگاه اقتصادی به نفع شهرهای شمال استان و کل استان خواهد بود و می توان از مزایا و مزایای این ذخیره عظیم بهره برداری کرد.

نایب رئیس اول کمیسیون اجتماعی شورای اسلامی افزود: ما ۳۵۰ میلیون نفر در بازار اکو داریم و برای برتری در این بازار از رقبای خود باید خود را با کشورهای عضو بازار اکو سازگار کنیم. شورای اسلامی نیز آمادگی هر نوع همکاری در زمینه روابط بین الملل را دارد. در این رابطه است.

رئیس اجلاس نمایندگان استان اردبیل گفت: کارها باید با روش های نوین انجام شود چرا که چاره ای جز نوسازی کشت نداریم و باید برای مدیریت بحران آب برنامه ریزی اساسی داشت.

قاسم محمدی مدیرعامل شرکت کشاورزی و صنعت مغان نیز اظهار داشت: یکی از مهمترین وظایف در این بنگاه اقتصادی آزمایش بذر در ارقام مختلف است. طبق هماهنگی که در سفر به صربستان داشتیم، طرف مقابل ۲۵ هزار اصله نهال در اختیار شرکت کشاورزی مغان قرار می دهد که ۱۰ هزار اصله نهال وارد شده و ۱۵ هزار اصله نهال دیگر وارد می شود. این نهال ها که در ارقام مختلف تولید می شوند نیاز شرکت و منطقه را از نظر نشایی تامین خواهند کرد. این نهال ها در دو سال میوه می دهند.

وی افزود: کشت دانش بنیان و بذری که باعث افزایش راندمان تولید در واحد سطح شود در حال پیگیری است. در دنیای امروز به جای خرید و فروش محصولات، خطوط خرید و فروش می شود و ما می توانیم به عنوان پدافند غیرعامل برای تامین نیاز آذربایجان، قزاقستان و قفقاز عمل کنیم.

محمدی بیان کرد: از رئیس جمهور از سوی مقام معظم رهبری درخواست مدیریت آب شده و برای آبیاری زیرزمینی دستور لازم به وزیر جهاد کشاورزی داده شده و از طرف ایشان در حال پیگیری است. اخیراً از مرکز پیشران بازدید کردیم و با دستاوردهای جدید تیپ زیرزمینی آنها آشنا شدیم.

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت مغان ادامه داد: ۱۰۰۰ هکتار آبیاری زیرزمینی در شرکت مغان و ۱۰۰۰ هکتار دیگر در کارون توسط دولت به صورت رایگان و ۲۰۰ هکتار دیگر نیز با اعتبار از منابع داخلی اجرا می شود.

وی در پایان افزود: طرح تحول شرکت کشاورزی و دامپروری مغان تهیه شده و با نقشه راه در حال تهیه است. سامانه جامع این بنگاه اقتصادی نیز در حال مونتاژ است.

لازم به ذکر است حسین مولایی فرماندار شهرستان گرمی و لطفعلی گدایی فرماندار شهرستان انگوت، جواد خلیلی فرماندار مرکزی گرمی و ابوالفضل علایی فرماندار مرکزی انگوت نیز حضور داشتند و این روز را تبریک گفتند. مدیرعامل جدید در مورد برخی مسائل کاری، بحث و تبادل نظر کردند.

کانال آبرسانی و حوضه آبریز

راه حل مدیریت آب چیست؟