راه اندازی اولین ایستگاه اتوبوس هوشمند در میدات تجریش تهران


کمیسر حمل و نقل و حمل و نقل شهرداری منطقه یک گفت: ایستگاه اتوبوس هوشمند برای اولین بار در کشور در میدان تجریش راه اندازی شد.

به گزارش ایسنا، علیرضا اسفرعی نژاد در این خصوص گفت: ایستگاه اتوبوس هوشمند با هدف کاهش ترافیک شهری و سفرهای درون شهری در ایستگاه اتوبوس های سریع السیر خط تجریش میدان – میدان راه آهن نصب شده و تامین آن آغاز می شود. خدمات مسافری با راه اندازی مانیتور.

وی به جزئیات بیشتر اجرای این طرح در میدان تجریش اشاره کرد و افزود: این ایستگاه هوشمند برای اولین بار در کشور به صورت آزمایشی اجرا می شود و به زودی ایستگاه مشابهی نیز در میدان ونک ساخته و اجرا می شود.

معاون شهردار منطقه یک افزود: این ایستگاه سرپوشیده دارای دو مانیتور در دو طرف پنجره اتوبوس است و مسافران می توانند با مراجعه به این ایستگاه از سایر خدمات بهره مند شوند.

اسفرعی نژاد با تاکید بر اینکه میدان تجریش یکی از پرترددترین نقاط منطقه یک است، تصریح کرد: مسافران یا شهروندان می توانند خدمات متفاوتی را از مانیتورهای این ایستگاه دریافت کنند. مانیتورها دارای صفحه نمایش لمسی، مقاوم در برابر گرد و غبار و سازگاری با نور محیط هستند و هر شهروند می تواند از طریق لمس از خدمات شهری و بانکی خود استفاده مفیدی کند. این خدمات شامل شارژ مجدد بلیط اتوبوس و مترو، اطلاع از ورود اتوبوس به ایستگاه، امکان انتقال پول بانکی، جستجوی اماکن سیاحتی و زیارتی در شمیران، موقعیت فعلی شهروندان و شرایط آب و هوایی می باشد.

به گزارش بانک اطلاعات شهر، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه یک با تشریح جزئیات بیشتر شکل هندسی و ایمنی این ایستگاه گفت: این ایستگاه با توجه به شکل هندسی خاص خود باعث شده مسافران مسافران در آن احساس امنیت کامل داشته باشید ۱۲ متر طول و اشغال یک اتوبوس (GRT) و اندازه هر مانیتور ۹۰ سانتی متر در ۱ متر و ۷۰ سانتی متر است و در ایستگاه ۴ نیمکت ۲ و نیم متری وجود دارد که مسافران می توانند در آن بنشینند. .