You are currently viewing رابطه جنسی و کاهش وزن

رابطه جنسی و کاهش وزن


رابطه جنسی و کاهش وزن

کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. به عنوان مثال ، طبق نظرسنجی سلامت و تغذیه ملی ایالات متحده ، از هر سه بزرگسال یک نفر چاق است. با این آمار و شیوه زندگی امروزی ، بهتر است به بررسی روشهای احتمالی کاهش وزن ادامه دهید.

به خاطر داشته باشید که رابطه جنسی نیاز به فعالیت بدنی زیادی دارد. ما تأثیرات جنسی بر درمان چاقی را بهتر درک می کنیم. اما تأثیرات این رابطه بر کاهش وزن تنها با ورزش ختم نمی شود. به عنوان مثال ، رابطه جنسی نه تنها باعث ترشح اندورفین در مغز می شود ، بلکه شما را نیز شادتر می کند. همچنین بر میزان کالری دریافتی تأثیر می گذارد.

اخیراً ، ورزش به تنهایی برای درمان چاقی کافی نیست و تأثیر زیادی در روند کاهش وزن شما دارد. وقتی به باشگاه می روید ، خوب است درباره رابطه جنسی بدانید. کالری نمی سوزانید. اما اثرات خاص خود را دارد.

 • تاثیرات فیزیکی رابطه جنسی بر کاهش وزن
 • تاثیرات روانی رابطه جنسی در درمان چاقی
 • چگونه می توانم از افزایش وزن از طریق رابطه جنسی جلوگیری کنم؟
 • حل مشکلات ناشی از رابطه جنسی و چاقی
 • کالری سوزی و کاهش وزن در هنگام رابطه جنسی

رابطه جنسی یک راه ساده برای کاهش وزن است

رسیدن به باشگاه در چند هفته اول همیشه دشوار است. به خصوص اگر وسواس یک سبک زندگی بی تحرک را دارید. در اینجا چند دلیل وجود دارد که چرا مردم در ابتدا این روش کاهش وزن را کنار گذاشتند. گزینه های زیر شامل موارد زیر است:

 • در دسترس بودن مشاغل
 • خروج از خانه و گذراندن وقت با یکدیگر
 • در هفته های اولیه پاشنه پا
 • کاهش کارایی در کارهای روزانه
 • ساعت کار باشگاه
 • خستگی بعد از ورزش شدید

اما نگران نباشید. زیرا فعالیت بدنی خوب در رختخواب می تواند بخشی از اینرسی های ناشی از شیوه زندگی امروزی را جبران کند. به همین دلیل است که LifeDite به شما ورزش سالم ، راحت و بدون دردسر می دهد.

رابطه جنسی یکی از بهترین فعالیت های بدنی است

علاوه بر مزایای روانی ، رابطه جنسی یک فعالیت اعتیادآور است که کالری زیادی می سوزاند. شما در اتاق خواب فعال تر هستید. انرژی بیشتری دریافت می کنید و کالری بیشتری می سوزانید. رابطه جنسی باعث تحریک قلب و بهبود متابولیسم می شود. به کاهش وزن کمک می کند.

وقتی صحبت از سوزاندن کالری می شود ، رابطه جنسی در مقایسه با فعالیت بدنی شدید بسیار آسان است. اگر زمان کافی برای رفتن به باشگاه ندارید ؛ نگران نباش. برای گذراندن زمان بیشتر با شریک خود کافی است. علاوه بر این ، می توانید با انجام تمرینات مفصل ران یا کگل وزن خود را کاهش دهید و به شما کمک می کند احساس بهتری در اتاق خواب خود داشته باشید.

هورمونهای جنسی و هورمونهای استرس را کاهش می دهد

یکی از مهمترین عوامل افزایش وزن است. هورمون کورتیزول نیز هورمون استرس نامیده می شود. بدن کورتیزول بیشتری تولید می کند. استرس ما بیشتر می شود ، که منجر به اشتهای ضعیف و افزایش وزن می شود.

کاهش رابطه جنسی و استرسرابطه جنسی منظم تولید هورمون کورتیزول را تا حد زیادی کاهش داده و عادی می کند. بنابراین ، از ورود غذای شما در زمان استرس جلوگیری می کند و اشتهای اشتباه را از بین می برد.

اثرات ترشح اکسی توسین

یکی از مهمترین عوامل افزایش وزن و چاقی است. خواب ناکافی. مقاربت جنسی با ترشح اکسی توسین ، که معمولاً در پایان رابطه جنسی رخ می دهد. این هورمون مهم را آزاد می کند و باعث ایجاد خواب خوب می شود.

خواب کافی برای کاهش وزن بسیار مهم است. مطالعات نشان می دهد که کم خوابی اغلب با افزایش وزن همراه است. بنابراین بهتر است بیشتر بخوابید. در هنگام غذا خوردن در کاهش وزن موفق تر خواهید بود.

ایجاد اعتماد به نفس و درمان چاقی

رابطه جنسی یکی از راه های کاهش وزن است. این عزت نفس است. وقتی رابطه جنسی منظم را تجربه می کنید ناخودآگاه روی ظاهر و بدن شما سرمایه گذاری می کند.

این منجر به زندگی جنسی رضایت بخش و انگیزه ای برای حفظ زیبایی و جلوگیری از افزایش وزن می شود. رضایت جنسی به طور غیر مستقیم شما را به انتخاب عادات سالم و فعالیت بدنی مناسب بدن شما راهنمایی می کند.

تاثیر افزایش سطح تستوسترون

چاقی و افزایش وزن باعث افزایش سطح هورمون ها می شود. این می تواند بر میل جنسی افراد تأثیر منفی بگذارد و می تواند منجر به بسیاری از مشکلات دیگر شود. اما با گذشت زمان ، رابطه جنسی می تواند سطح تستوسترون شما را افزایش داده و ازدواج شما را شادتر کند.

رابطه جنسی و سلامت قلب

بین سیستم قلبی عروقی و چاقی ارتباط قوی وجود دارد. در واقع افرادی که هر روز وزن خود را افزایش می دهند. آنها بیشتر مستعد بیماری هایی مانند فشار خون بالا و سایر شرایط مشابه هستند. اما باید بدانید که رابطه جنسی منظم همه این خطرات را از بین می برد. متابولیسم در طول رابطه جنسی افزایش می یابد. به این ترتیب عروق خون مورد نیاز خود را تأمین می کنند و با جلوگیری از بیماری عروق کرونر قلب آنها را سالم نگه می دارند.

کالری سوزی و کاهش وزن در هنگام رابطه جنسی

کارشناسان تخمین می زنند که هر 30 دقیقه رابطه جنسی 85 تا 150 کالری می سوزاند. اگر دفعات و مدت زمان این رابطه افزایش یابد ، این میزان افزایش می یابد و سریعتر وزن کم می کنید.

میزان کالری سوزانده شده تقریباً یک و نیم کیلوگرم در هر پوند وزن بدن است. شما باید حدود 3500 کالری بسوزانید. بنابراین اگر در هر بار رابطه جنسی 100 کالری بسوزانید ، تقریباً یک کیلوگرم از وزن خود را با 70 تکرار کاهش می دهید.

نتیجه

رابطه جنسی یک ورزش نیست. اما به عنوان مکمل ، به شما در کاهش وزن کمک می کند. اما نباید رابطه جنسی را جایگزین ورزش های سنگین و گذراندن وقت در ورزشگاه کرد. با این حال ، این فعالیت بدن را تقویت کرده و روند چربی سوزی را تسریع می کند.

همانطور که اشاره شد؛ رابطه جنسی علاوه بر حفظ سلامتی و نشاط ، اندورفین و سایر هورمون های مفید را ترشح می کند که اشتهای اشتباه و ناسالم را سرکوب می کند. رابطه جنسی خطر ابتلا به بیماری های قلبی مرتبط با افزایش وزن را کاهش می دهد. همچنین در افزایش سطح تستوسترون مفید است. بنابراین باز هم وزن خود را کاهش می دهید.

غذای آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید