رئال مادرید ال کلاسیکو را برد


در هفته نهم لالیگا، رئال مادرید اولین ال کلاسیکو فصل ۲۰۲۲-۲۰۲۳ را برد.

به گزارش ایسنا، رئال مادرید و بارسلونا امروز (یکشنبه) در چارچوب هفته نهم لالیگا به مصاف هم رفتند که این دیدار با نتیجه ۳ بر یک به پایان رسید. رئال مادرید با این نتیجه صدرنشینی جدول رده بندی را از بارسلونا پس گرفت و با ۲۵ امتیاز در جایگاه نخست قرار گرفت. بارسلونا با ۲۲ امتیاز باقی ماند و به رده دوم لالیگا سقوط کرد.

رئال مادرید اولین گل این ال کلاسیکو را به ثمر رساند. پس از نفوذ وینیسیوس جونیور از جناح چپ، توانست با ترشتگن تک به تک شود اما ضربه او به بدن دروازه بان بارسا برخورد کرد. اما این پایان بازی نبود و بنزما از راه رسید و با یک پا دروازه خالی بارسا را ​​باز کرد تا در دقیقه ۱۲ اولین گل بازی را به ثمر برساند.

پس از این گل، بارسلونا صاحب توپ و میدان شد و می توانست در دقیقه ۲۵ به گل برسد اما بی دقتی لواندوفسکی مانع از این اتفاق شد و مهاجم باتجربه بارسا نتوانست دروازه خالی را باز کند. اما پس از نمایش صحنه به صورت اسلوموشن مشخص شد که پاس رافینیا را در موقعیت آفساید دریافت کرده است.

در حالی که بارسلونا توپ و میدان را در اختیار داشت، رئال مادرید موفق به گلزنی شد. شاگردان آنچلوتی در یک حرکت ترکیبی زیبا در پشت محوطه جریمه بارسلونا و در موقعیتی نسبتاً ضد حمله، سرانجام توپ را برای فده والورده کاشتند و او در دقیقه ۳۵ توانست برای دومین بار دروازه ترشتگن را با یک ضربه دقیق و دقیق باز کند. شوت زمینی چالش برانگیز نیمه اول با برتری ۲-۰ رئال مادرید به پایان رسید.

با شروع نیمه دوم، رئال مادرید دوباره توسط بنزما موفق به گلزنی شد اما پاس وینیسیوس جونیور. در موقعیت آفساید به بنزما رسید و در دقیقه ۵۱ گل رئال مادرید را مردود اعلام کرد. بعد از این گل بازی مساوی شد و بارسلونا نتوانست به دروازه رئال مادرید نزدیک شود تا اینکه ژاوی تغییراتی را در ترکیب خود ایجاد کرد. پس از دقیقه ۶۰، ژاوی با وارد کردن فران تورس، گاوی، آلبا و فاتی جریان بازی را به تیمش تغییر داد و به بارسا کمک کرد تا بازی را ادامه دهد.

پس از چندین حمله نیمه و نیمه روی دروازه رئال مادرید، آنسو فاتی در دقیقه ۸۳ به نفوذ و پاس تند خود از مقابل دروازه لونین فران تورس دست یافت تا دروازه خالی رئال مادرید باز شود. در ادامه بارسلونا می توانست یک بار دیگر به گل برسد اما ناکام ماند تا اینکه در دقیقه ۹۰ خطای گارسیا روی رودریگو در محوطه جریمه بارسا اعلام شد که نتیجه آن پنالتی برای رئال مادرید بود. خود رودریگو پشت این توپ قرار گرفت و با وجود اینکه ترشتگن جهت ضربه او را تشخیص داد، توانست برای سومین بار دروازه بارسا را ​​باز کند و بازی با نتیجه ۳-۱ به پایان رسید.