دیدار استاندار آذربایجان غربی با رئیس اقلیم کردستان عراق/ افزایش مبادلات تجاری در مرز تمرچین


به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، محمدصادق معتمدیان در دیدار با نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق افزود: در مرز تمرچین رابطه خوبی بین طرفین وجود دارد و ما می خواهیم تعامل با اقلیم کردستان عراق را ببینید.”

وی در ادامه چشم انداز ملی توسعه مرز تمرچین در جمهوری اسلامی ایران را جویا شد و خاطرنشان کرد: از امسال تردد زائران اربعین و عتبات عالیات در مرز تمرچین برگزار می شود. سفرهای زیارتی برگزار خواهد شد.

استاندار آذربایجان غربی همچنین با اشاره به اینکه گسترش تعاملات مرزی برکات فراوانی را برای مردم منطقه به همراه خواهد داشت، افزود: زیرساخت های مرز تمرچین و سایر نقاط مشترک با اقلیم کردستان عراق را ادامه خواهیم داد و بی شک بازگشایی مرزها به همکاری بیشتر طرفین بستگی دارد.

معتمدیان با یادآوری مواضع متوازن جمهوری اسلامی ایران و دولت سیزدهم در زمینه توسعه در مرزهای ازلابرزجان غربی، تصریح کرد: ریاست جمهوری در سفر اخیر خود به ازلبرزجان با تفویض اختیارات به استان از توسعه قوی دولت حمایت می کند. تعامل با کشورهای همسایه

وی از نگاه ویژه مدیران ارشد اقلیم کردستان عراق برای اجرای مفاد توافقنامه با استان ازلبور غربی قدردانی کرد و گفت: بسیاری از مفاد توافقنامه سال گذشته اجرایی شده است.

در این دیدار رئیس اقلیم کردستان عراق بار دیگر با قدردانی از حضور استاندار آذربایجان غربی در اقلیم کردستان عراق، از نگاه ملی و توسعه محور وی در راستای توسعه روابط عمومی با اقلیم کردستان عراق قدردانی کرد.

نچیروان بارزانی با استقبال از زائران اربعین حسینی که از مرز تمرچین عازم اقلیم کردستان عراق شدند، گفت: چشم انداز این منطقه برقراری بهترین روابط با جمهوری اسلامی ایران است.

وی همچنین با قدردانی از مهمان نوازی مردم آذربایجان غربی از مردم اقلیم کردستان عراق در زمان تهاجم رژیم بعث به این منطقه گفت: از گسترش روابط اقلیم کردستان و آذربایجان غربی در این منطقه استقبال می کنیم. در زمینه های مختلف به ویژه مبادلات تجاری آماده هرگونه همکاری بین آنها هستیم. .

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید