You are currently viewing دکتر متخصص تغذیه

دکتر متخصص تغذیه


گفتن “متشکرم” ممکن است اولین تغییر در رفتار باشد.

یک متخصص تغذیه به شما توصیه می کند که اگر تصمیم به تغییر عادات خود گرفتید ، آنها را به یکباره تغییر ندهید. اولویت ها را پیدا کنید و آنچه را که می توانید انجام دهید تغییر دهید. سپس آن را چندین بار تکرار کنید تا به روال عادی شما تبدیل شود. سپس به تغییر عادات خود فکر کنید.

در اینجا پنج نکته کلیدی در پیشبرد رژیم غذایی شما آورده شده است

1 عادات بد غذایی را حذف کنید. مثلا، شما می توانید در هر زمان غذا بخورید ؛ می توانید تلویزیون را در محل یا هنگام غذا خوردن خاموش کنید.

مصرف غذاهای ناخواسته را کاهش دهید. مثلا، در ظروف کوچک بخورید. یا هنگام پخت ، کاسه را بزرگتر کنید.

روشهای شدیدتر برای اصلاح رفتارها ؛ به عنوان مثال ، درباره اندازه مناسب غذا بیشتر بدانید. ظروف و ظروف را روی میز یا سفره نگذارید زیرا می خواهید ظروف را تازه کنید.

4. بارها و بارها کار درست را انجام دهید. آهسته غذا بخورید. هر قاشق را گاز بگیرید و بعد از هر وعده غذا مقدار آن را کم کنید. ورزش منظم را برنامه ریزی کنید.

مجازاتها و پاداشها را برای رفتار خوب و بد تعیین کنید.

مصرف فست فود را کاهش دهید. کاهش خطر چاقی

کسانی که فست فود و غذاهای آماده را فریب می دهند سریع آماده می شوند و سرو می کنند. برای بسته بندی افرادی که می خواهند از غذاهای یخ زده و مایکروویو استفاده کنند. افرادی که فست فود می خورند اغلب تلفن های خود را برداشته و به رستوران ها و کافه ها می روند. سفارش رستوران های فست فود و مراکز پذیرایی ؛ یا به رستوران بروید و آنجا غذا بخورید. اگر آنها غذا را در خانه آماده می کنند ، آن را در مایکروویو آماده می کنند.

غذاهای آماده معمولاً 0.2 کالری بیشتر از غذاهای خانگی تأمین می کنند. بنابراین هرچه بیشتر آنها را بخورید ، کالری بیشتری دریافت می کنید.

افرادی که بیرون غذا می خورند یا از بیرون سفارش می دهند ، اغلب نمی توانند آشپزی کنند. پیدا کردن غذاهای خوشمزه یا افرادی که فکر می کنند چاره ای ندارند. هدف از این مقاله ارائه نکاتی است که به شما در انتخاب بهتر هنگام خرید این غذاها کمک می کند.

توصیه متخصص تغذیه

در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما در بهبود عادات غذایی کمک می کند.

1. تکه های کوچک بخورید.

کاهش حجم غذای شما هنگام غذا خوردن بیرون یک راه حل بسیار مهم است. تحقیقات نشان می دهد که اگر 43 درصد کالری بیشتری مصرف کنند (حدود 700 کالری) ، اگر مقدار زیادی بخورند. آشپزی در فضای باز بسیار بزرگتر از آشپزی در خانه است.

چند راه حل:

وقتی بیرون می روید ، غذاهای کوچک یا میان وعده سفارش دهید.

همراه وعده های غذایی خود سالاد یا خورشت سفارش دهید. شما آنقدر که فکر می کنید گرسنه نخواهید بود. خوردن یک سالاد یا خورش کوچک اشتهای شما را کاهش می دهد.

هنگام سفارش چلوکباب ، کره را از آن جدا کنید یا سالاد بدون سس مایونز سفارش دهید.

به جای غذاهای سرخ شده و نان کره ای ، غذاهای کبابی ، تنوری و پخته سفارش دهید.

رژیم های کم چرب و کم چرب به راحتی تبدیل به رژیم های پر کالری و پرچرب می شوند. به عنوان مثال ، یک سالاد ساده کم کالری را می توان با کمی سس به یک غذای پر کالری تبدیل کرد.

به جای نوشابه از آب سالم استفاده کنید.

افرادی که 1200 تا 1600 کالری می خورند باید 300 تا 500 کالری (حدود 30 درصد از کل کالری روزانه خود) داشته باشند.

افرادی که بین 1600 تا 2000 کالری می خورند باید حدود 500 تا 700 کالری (حدود 30 درصد از کل کالری روزانه خود) داشته باشند.

آشپزی سریع را در خانه تمرین کنید.

آشپزی برای لذت راه حلی موفق برای کسانی است که وزن خود را کاهش می دهند و آن را حفظ می کنند. دریابید چه غذاهایی را می توانید به سرعت و به راحتی در خانه تهیه کنید. افرادی که برای خوردن غذا یا سفارش غذا بیرون می روند ، حوصله زیادی برای پختن ندارند و به دنبال غذاهای خوشمزه نیستند. به همین دلیل پخت سریع و آسان در خانه بسیار مهم است.

چند راه حل:

لیستی از رستوران ها و فست فودهای مورد علاقه خود تهیه کنید. هنگام تهیه غذاهای مشابه در خانه ، آنها سالمتر هستند و کالری کمتری دارند ، بنابراین می توان آنها را سریعتر آماده کرد. مثلا اگر غذای مورد علاقه شما میگوهای سرخ شده است ، می توانید میگوها را آماده کرده و غذاهای جانبی را در اسرع وقت اضافه کنید. هنگام سفارش همبرگر در رستوران فست فود ، یک همبرگر سرخ شده را در سس سفید و روغن تصور کنید. هنگام تهیه همبرگر خانگی با گوشت سالم ، می توانید از سس سفید اجتناب کنید و در روغن زیادی سرخ کنید. به این ترتیب کالری بسیار کمی خواهید سوزاند.

وقتی در رستوران غذا می خرید یا از بیرون غذا سفارش می دهید ، مدتی طول می کشد تا غذای شما آماده شود. تهیه غذا در خانه تقریباً در همان زمان است.

توجه داشته باشید. این بخش مربوط به مقاله چهارم است.

3. برنامه شبانه عادی خود را تغییر دهید.

بسیاری از افرادی که شب ها از چاقی رنج می برند می گویند نمی توانند بی حرکت بنشینند و به طور منظم غذا بخورند. روی یک صندلی نشسته است تماشای تلویزیون غذا خوردن برای آنها یک کابوس است. در اینجا چند پیشنهاد در مورد چگونگی ظاهر یا قرار ملاقات برای وسایل عتیقه ارائه شده است.

مکان جدیدی را برای فعالیتهای شبانه خود تعیین کنید. مثلا، در اتاق دیگر ، تلویزیون تماشا کنید ؛ یا صندلی خود را عوض کنید.

لیستی از فعالیتهای رایج شبانه تهیه کنید. سپس آنها را مرور کنید و ببینید چه کاری می توانید برای جایگزینی آنها انجام دهید. به عنوان مثال ، به جای تماشای تلویزیون ، کتاب و مجله می خوانم. مجلات ؛ روزنامه بخوانید ؛ یا میزها را بچینید.

تنگی نفس شل شدن عضلات ؛ 20 دقیقه برای فعالیتهای آرامش بخش مانند گوش دادن به موسیقی زیبا و دوش گرفتن وقت بگذارید. این نشان داده شده است که حتی برای افرادی که دارای اختلالات خوردن شبانه هستند مثر است.

دیدگاهتان را بنویسید