You are currently viewing دکتر انوشه متخصص تغذیه در مورد تاثیر داروهای کاهش وزن صحبت می کند

دکتر انوشه متخصص تغذیه در مورد تاثیر داروهای کاهش وزن صحبت می کند


متخصصان تغذیه ؛ پزشکان و رسانه ها همواره نسبت به استفاده از داروهای کاهش وزن هشدار داده اند. اما متأسفانه ما شاهد آثار شگفت انگیز این داروها با نام های مختلف هستیم. محبوبیت عمومی این داروها به خوبی شناخته شده است. برخی بعنوان 100٪ روغنهای گیاهی و طبیعی عرضه می شوند. برخی می گویند برای خوردن دارویی که به آنها داده می شود نیازی به غذا خوردن و ورزش ندارند ، در حالی که برخی دیگر می گویند داروی آنها باعث نازک شدن برخی از قسمت های بدن می شود. چربی سوزی؛ در حالی که چربی می سوزانید ، تنها با افزایش فعالیت بدنی و ورزش می سوزانید.

یکی دیگر از دلایل محبوبیت این داروها این است که بسیاری از افراد چاق به دنبال راههای کوتاه مدت سریع برای کاهش وزن هستند و نمی خواهند در رژیم غذایی و ورزش دخالت کنند. آنها به دنبال راه ها و روش های مختلف هستند. کمربندهای من ؛ من چیزهای زیادی را امتحان کردم ، از ژل و رژیم ها. این کار را بارها و بارها بدون انتخاب رویکرد منطقی و منظم انجام دهید. اطلاعات کافی در مورد عوارض جانبی این داروها نیز ممکن است یک عامل باشد.

وقتی صحبت از دارو می شود ، توجه به این نکته ضروری است که قرص های رژیمی در ترکیب با رژیم غذایی و ورزش م areثر هستند و باید زیر نظر متخصص تغذیه مصرف شوند. افرادی که از این داروها استفاده می کنند باید توجه داشته باشند که ممکن است برای مدت طولانی مصرف نشوند. در بسیاری از موارد ، ممکن است فرد پس از قطع مصرف دارو به وزن اولیه خود بازگردد. و اینکه شما این داروها را مصرف می کنید به این معنا نیست که می توانید آنچه را که می خواهید بخورید. افرادی که از قرص های کاهش وزن استفاده می کنند ، در صورت مصرف دارو برای بیماریهای دیگر ، باید از عوارض جانبی داروهای خود مطلع باشند.

انواع قرص های لاغری

1داروهای بی اشتهاییبیشترین استفاده از این داروها سیبوتراسین و سایر کاتکول آمین ها مانند کاتکول آمین ها است ، زیرا مانع از بازیابی انتقال دهنده های عصبی مانند سروتونین و نورآدرنالین می شوند که با مارک های رداکتیل و مریدیا به فروش می رسند. افزایش سطح آنها اشتهای فرد را کاهش داده و به او انرژی می دهد. عوارض جانبی شامل سردرد ، تهوع و استفراغ است. دهان خشک افسردگی؛ فشار خون بالا و تپش قلب ؛ بیخوابی اضطراب این موارد شامل یبوست و یائسگی است.

2تزریق چربی با کشیدن شکم ما می توانیم Zincal ، Orlistat و Venostat را از این داروها تجویز کنیم. با مسدود کردن آنزیم لیپاز ، این داروها می توانند جذب حدود 30 درصد چربی مصرفی را مهار کنند. این داروها فقط روی چربی کار می کنند و گفته می شود در جذب پروتئین و کربوهیدرات ها نقش دارند. آنها تاثیری ندارند ؛ اگر فردی با مصرف این داروها کربوهیدرات و پروتئین زیادی مصرف کند ، چاق می شود. بنابراین ، مهم است که در مصرف غذاهای شیرین و گوشت زیاده روی نکنید. عوارض جانبی این داروها شامل اسهال ، تهوع و استفراغ است. سوختگی شدید ؛ این موارد شامل یبوست و کمبود ویتامین های محلول در چربی (A ، E ، D ، K) است.

3ضد افسردگیبرخی از اختلالات افسردگی مانند Sita Lobram و Fluoxetine مانع بازیابی سروتونین و کاهش اشتها می شوند. افرادی که سالم هستند باید از عوارض جانبی استفاده از این داروها برای درمان افسردگی و اختلالات عصبی آگاه باشند.

4از جذب کلسیم جلوگیری می کنداز جمله آنها می توان به carboblocker و carbosilim اشاره کرد. این داروها با مسدود کردن آنزیم آلفا آمیلاز ، متابولیسم کربوهیدرات ها یا غذاها را مهار می کنند. عوارض جانبی این داروها شامل افزایش گاز روده است. اینها شامل اسهال و تب است.

5داروهای حجمی: اینها شامل آگار آگار است. فیبر نازک است و حاوی داینبورن است و معمولاً به صورت پودر در دسترس است. این پودرها حاوی فیبر هستند و با اسید معده و آب به صورت عمده در معده ترکیب می شوند. به این ترتیب باعث نفخ و گرسنگی می شوند. عوارض جانبی احتمالی این داروها شامل اسهال ، تهوع و استفراغ است. سوزش سر دل و کلسیم ؛ منیزیم کاهش جذب مواد معدنی مانند روی و آهن.

Zenadrin ، Tanveit ، L-Carnitine ، Hydroxycat ، Zenitrex ، Reginon و … با نام های مختلف ارائه می شود. همه موارد فوق عوارض جانبی دارد ؛ اگر یاد گرفتید ، باید مشورت کنید. با یک متخصص تغذیه مشورت کنید.

کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. به گفته یک متخصص تغذیه ، کاهش وزن مناسب یکی از مهمترین عوامل در حفظ وزن سالم است. . تنها با تنظیم رژیم غذایی متعادل بر اساس سن و سایر خصوصیات شخصی می توان به این امر دست یافت. ممکن است.

دیدگاهتان را بنویسید