دهکده ای که در یک سال چندین بار ویران شد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از القدس العربی، منابع فلسطینی از ادامه اقدامات سرکوبگرانه ارتش رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی ها و تخریب یک روستا برای اولین بار در سال جاری خبر دادند.

منابع فلسطینی گزارش دادند که نظامیان اسرائیلی با همراهی چند لودر به روستای العراقب حمله کردند و خانه ها و خیمه هایی را که فلسطینی ها در این منطقه برپا کرده بودند برای ۲۴۴ بار متوالی تخریب کردند.

عزیز التواری یکی از اعضای کمیته دفاع ملی العراقب اعلام کرد که صهیونیست ها به این روستا حمله کرده و آن را ویران کردند.

وی افزود: اهالی این روستا را بازسازی خواهند کرد.

این روستا در سال جاری چندین بار تخریب شده و هر بار اهالی خانه های خود را بازسازی کرده و چادرهای خود را برپا کرده اند. آخرین باری که این روستا توسط صهیونیست ها ویران شد اواخر ماه گذشته بود.

روستای العراقیب در شمال شهر بئرشبه در صحرای نقب قرار دارد. این روستا یکی از ۴۵ روستای عرب نشین در نقب است که رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی شناسد و به هر طریقی اقدام به تخلیه آن می کند، اما روستاییان حاضر نیستند خانه های خود را ترک کنند و هر بار پس از ویرانی آنها را بازسازی کنند.

نزدیک به ۲۲ خانواده فلسطینی در این روستا زندگی می کنند. این روستا برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ توسط صهیونیست ها ویران شد و از آن زمان تا کنون هر زمان که خانه ها ویران می شود ساکنان آن را بازسازی می کنند.