دستگیری عامل قتل افسر پلیس راهور فرجا


به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس، سردار احمد طاهری در تشریح این خبر گفت: ساعت ۲۲:۱۴ روز ۲۴ تیرماه پس از اعلام خبر قتل مسلحانه یکی از مأموران پلیس راه استان به نام جان برکف. ، توسط چند سارق مسلح بلافاصله تیمی از ماموران پلیس آگاهی استان در بلوار معلم زاهدان حاضر شدند.

وی افزود: در تحقیقات اولیه کارآگاهان پلیس آگاهی مشخص شد که این افسر پلیس شهرستان به نام جان برکف با نیت انسان دوستانه برای سوار کردن سه جوان که در کنار خودرو منتظر بودند راهی منزل خود شده بود. از خیابان تا آنها را به مقصد برساند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان در ادامه گفت: این سه جوان در بین راه با تهدید سگک کمربند اقدام به سرقت خودروی شخصی این افسر پرتلاش استانی کردند و پس از مقاومت با ۲ گلوله وی را به شهادت رساندند. گلوله ها را ترک کردند و جسد بی جانش را در حاشیه خیابان رها کردند و خودروی او را به سرقت بردند و لحظاتی بعد خودروی مسروقه را در مسیر یکی از روستاهای اطراف زاهدان کوبیدند و از محل متواری شدند.

سردار طاهری تصریح کرد: بلافاصله تیمی از کارآگاهان زبده پلیس آگاهی استان برای شناسایی و دستگیری سریع قاتلان تعیین و در نهایت با تلاش شبانه روزی پلیس هر سه عامل این جنایت که ۲۵ سال سن داشتند. ، ۲۲ و ۲۱ ساله شناسایی و روز گذشته طی یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاه خود در یکی از مناطق حاشیه شهر زاهدان دستگیر شدند.

این مقام ارشد انتظامی استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: متهمان دستگیر شده اگرچه در تحقیقات تکمیلی پلیسی مرتکب جرم بودند اما تاکنون به ۵ فقره سرقت مسلحانه خودرو، گوشی تلفن همراه و اموال غیرنظامی در مردم اعتراف کرده اند. جاده های شهر زاهدان.

وی با اشاره به معرفی متهمان به مراجع قضایی، بر عزم جدی پلیس استان در برخورد با سارقان و قانون شکنانی که قصد سرقت اموال مردم و اخلال در امنیت عمومی را دارند، تاکید کرد و ابراز امیدواری کرد که مردم متضرر از این اقدام مقتدرانه استان باید هر چه زودتر محاکمه و به مجازات جنایت خود برسد.

انتهای پیام/۳۱۳۹
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید