دستگاه های اختراع شده از فیلم ها


در این مقاله با ایده های جالبی آشنا می شویم که ابتدا در فیلم ها دیده شده و سپس به واقعیت تبدیل شده اند.

داستان های علمی تخیلی همیشه وسیله ای برای نزدیک کردن تخیلات آینده نگر به واقعیت زندگی روزمره بوده است، اگرچه بینندگان اغلب با دیدی تیزبین به آن نگاه می کنند، اما مخترعان می توانند از آن ایده بگیرند و چیزهایی را که زمانی فانتزی بوده اند به واقعیت تبدیل کنند.

دست هنر: جنگ ستارگان

لوک اسکای واکر، قهرمان جنگ ستارگان، پس از قطع دستش، یک بازوی بیونیک دریافت کرد که تمام قابلیت های یک دست طبیعی را داشت. درست است که سرنوشت لوک و اتفاقی که برای او افتاد بسیار عجیب و غیر قابل باور بود، اما حداقل داستان دست مصنوعی او به واقعیت نزدیک شد. امروزه استفاده از اندام مصنوعی برای افراد دارای معلولیت یک عمل رایج پزشکی است.

مترجم چند زبانه: Star Trek

در Star Trek، ۱۹۶۶، قهرمانان داستان، کاپیتان کرک و اسپاک، هنگام کاوش در فضا با بیگانگانی روبرو می شوند که به زبانی متفاوت صحبت می کنند. شخصیت های فیلم برای درک موجودات فضایی از ابزاری برای ترجمه زبان خود به زبان خود استفاده می کنند. ایده آشنا است، درست است؟ خدمات ترجمه متن و صدا در حال حاضر راهی مستقیم برای برقراری ارتباط بین افرادی است که زبان یکدیگر را نمی فهمند.

تبلت: ادیسه فضایی

کامپیوترهای سبک وزن با کنترل اثر انگشت اولین بار در ادیسه فضایی استنلی کوبریک در سال ۱۹۶۸ ظاهر شدند.در این فیلم دکتر. دیوید بومن و دکتر. فرانک پول این خبر را از طریق صفحه های تخت که سال ها بعد توسط هر کودک و بزرگسالی دیده می شود دریافت کرد. جالب است بدانید که از این فیلم در یک پرونده قضایی استفاده شده است. سامسونگ با استناد به نسخه اول تبلت در «Odyssey فضایی» سعی کرد ادعای اپل را رد کند. اپل مدعی است اولین تبلت ها را با آیپدهای خود معرفی کرده است. البته سامسونگ نتوانست قاضی را متقاعد کند که یک فیلم را به عنوان مدرک بپذیرد.

بیلبوردهای دیجیتال: Lead Runner

“بلید رانر” نمایی آینده نگرانه از لس آنجلس را نشان می دهد. بیلبورد دیجیتال بزرگی بر روی آسمان خراش های این شهر ظاهر می شود که امروز برای ما عجیب نیست، اما در آن زمان تخیل محض بود.

اندرو فیپس نیومن، مدیر عامل DOOH، که وظیفه اش ارائه تبلیغات زنده و پویا بود، ایده Blade Runner را به واقعیت تبدیل کرد و بیلبوردهای دیجیتال به اعضای مشهور شهرهایی مانند لندن و نیویورک تبدیل شدند.

منبع: space.com

دستگاه هایی که یهوه اختراع کرد