دستور تخلیه ۳ شهرک گراش صادر شد – خبرگزاری مهر ایران و جهانوی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: دیروز و عصر امروز بیش از ۳۰ میلی متر باران در این شهرستان باریده است. متر به همین منظور از بسیاری از نقاط حادثه خیز شهر بازدید و امکانات و تجهیزات لازم را در محل نصب کرد متر.

او از شما آب دارید وی از جاده های شهرستان و مسدود شدن یک محور ارتباطی بر اثر بارندگی در این شهرستان خبر داد و افزود: دستور تخلیه و آب گرفتگی آبادی های محمد آباد، سلطان آباد و باغ موسی در حاشیه شهر گراش صادر شده است.

رئیس ستاد مدیریت بحران استانداری گراش وی گفت: در بارندگی دیشب تمام جاده های شهرک های حاشیه شهر گراش که بر اثر سیلاب و طغیان رودخانه ها مسدود شده بود با همکاری نیروهای عملیاتی و خدماتی پس از دو ساعت بازگشایی شد.

طاهرزاده با تاکید بر اینکه این سه سکونتگاه سابقه ای در گذشته دارند آب گرفتگی و سیل دارند، خاطرنشان شد: در حال حاضر شرایط حاکم است گراش طبیعی است اما با توجه به پیش بینی های صورت گرفته در خصوص بارندگی و طغیان فصلی رودخانه ها آب گرفتگی معابر، تصمیم به سه شهرک در حومه شهر گرفته شد گراش تخلیه شود و ساکنان این مناطق باید به مکان امنی بروند.

فرماندار گراش همچنین از دستور تخلیه خانه های ناامن محله پاگائلا گراش خبر دود گفت: در باران دیشب، چند واحد قدیمی، آجری و گلی در آن حوالی است پاکلا بافت فرسوده شهر گراش به شدت آسیب دیدند و تخریب شدند.

وی ادامه داد: با توجه به احتمال وقوع سیلاب و آب گرفتگی در شهر دو مکان سرپوشیده از جمله حسینیه ابوالفضل (ع) وجود دارد.آ) در سالن بسیج و چند منظوره صالحان در شهر پردیس گراش در نظر گرفته شده برای سرپناه اضطراری.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان گراش وی اعلام کرد: به دلیل بارش شدید باران و وزش باد شدید گراش بیش از ۶۰ اصله درخت در بلوارها و میادین این شهر کوبیده شد.

طاهرزاده از فعالیت ۱۴ تیم اورژانس و خدمات رسانی در شهرستان گراش وی همچنین جویا شد و گفت: تمامی این تیم ها در مناطق سیل زده مشغول خدمات رسانی و امدادرسانی به مردم هستند. آب گرفتگی بودند، هستند

وی افزود: آواربرداری و پاکسازی درختان شکسته اطراف پاگائلا و شهر توسط نیروهای امدادی و خدماتی در حال پاکسازی است و خوشبختانه هیچ تلفات جانی در این حوادث گزارش نشده است.

فرماندار گراش وی یادآور شد: بارندگی دیشب باعث شد آب گرفتگی بیش از ۷۰ واحد مسکونی در شهر گراش بخش زیادی از آن تعمیر شده است.

طاهرزاده از تخریب بخشی از آبنما ورودی روستای کنار زیارت نیز جویا شد و افزود: بیشترین خسارت ناشی از سیلاب در این شهرستان در حوزه راه و ساختمان بوده و در صورت وجود خسارت بیشتر در این زمینه. آبنما راه دسترسی روستاهای کنار زیارت، چک چک، دشت رحمانی و چند روستای دیگر به مرکز شهرستان قطع می شود.

وی افزود: باد و باران گراش منجر به ایجاد اتصالات کوتاه در شبکه برق شد و مشکل قطعی برق در سریع ترین زمان ممکن حل شد و در حال حاضر پایداری کامل در شبکه برق شهر برقرار است. گراش آنها اینجا هستند و نیروهای این شرکت آماده هستند خوب قرار است با کوچکترین ارتباط، شبکه را به حالت ثابت برگردانند.

رئیس ستاد مدیریت بحران گراش با اشاره به تداوم بارندگی های تابستانی در منطقه جنوب استان فارس و شهرستان گراش وی گفت: برخورد با حوادث احتمالی و بر اساس تصمیم گیری گرفته شده در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان مقرر شد تمامی نیروهای امدادی، اعضای تیم های واکنش سریع و کلیه کارکنان آماده باش باشند. خوب پست خواهد شد و تمام مرخصی ها لغو خواهد شد.