درمان ۱۰۰ معتاد متجاهر در بیجار با مشارکت گروهی از مردم و خانواده ها – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، احمدرضا قاسمی شامگاه شنبه در همایش «همه با هم نه به اعتیاد» که با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در مجتمع نوربیجار برگزار شد، اظهار داشت: اعتیاد و مصرف مواد مخدر یکی از معضلات اصلی دنیاست. جامعه در این لحظه است و هدف اصلی دشمن از بین بردن نظام خانواده با ترویج اعتیاد است.

وی افزود: پیشگیری از مصرف مواد مخدر بسیار مهم است و باید به خانواده به عنوان رکن اصلی جامعه آموزش های لازم ارائه شود.

قاسمی به تعداد کمپ ها و مراکز ترک اعتیاد در بیجار اشاره کرد و گفت: دو کمپ ترک اعتیاد و پنج مرکز ترک اعتیاد در شهرستان بیجار وجود دارد.

وی اعلام کرد: سال گذشته حدود ۱۰۰ نفر از مبتلایان به پدیده شوم اعتیاد تحت درمان قرار گرفتند و ۷۶ نفر از این افراد کمک هزینه درمان گرفتند.

فرماندار بیجار افزود: در سال گذشته ۸۴ معتاد متجاهر با هزینه دولت در کمپ پذیرش شدند و ۲۴ نفر از بهبود یافتگان نیز ۱۲ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی اعطا شدند.

وی بر اهمیت آموزش از طریق نهادها تاکید کرد و اظهار داشت: استفاده شده از فضاهای آموزشی مدارس و دانشگاه ها، مساجد، بشقاب ها تشکل های مذهبی و غیر دولتی و کشیش برای مقابله با اعتیاد موثر است.