درمان گرفتگی نوشتاری با فیزیوتراپی


اگر دستان ما دچار مشکل یا درد شود، بدون شک بسیاری از کارهای ما نیز دچار مشکل می شود.

به همین دلیل باید مسائل پیش آمده را جدی بگیریم و از همان ابتدا نظارت کنیم تا مشکلات بزرگ تری ایجاد نکند. گاهی اوقات، اگر از همان ابتدا حل نشود، برخی از این مشکلات پیچیده می شود و ممکن است نتوان به طور کامل آن را حل کرد.

یکی از بیماری های استخوانی مرتبط با انگشتان دست، گرفتگی نوشتاری است. در این مقاله شما را با این بیماری و روش های رفع آن آشنا می کنیم خرید تجهیزات فیزیوتراپی به شما معرفی خواهیم کرد. با ما بمان.

دیستونی چیست؟

خرید تجهیزات فیزیوتراپی

قبل از اینکه در مورد کرامپ نوشتن توضیح دهیم، اجازه دهید شما را با مفهوم دیستونی آشنا کنیم. دیستونی نام علمی یک اختلال حرکتی است. در این شرایط، ماهیچه ها به طور غیرارادی منقبض می شوند و ممکن است حرکات پیچشی یا تکراری انجام دهند.

دیستونی انواع مختلفی دارد و می تواند در تمام عضلات بدن رخ دهد. ممکن است یک، دو یا چند ماهیچه از بدن بیمار دچار دیستونی شود یا حتی کل بدن دچار این عارضه شود. لازم به ذکر است که شدت این بیماری نیز می تواند متفاوت باشد. معمولا افراد به دیستونی های خفیف توجهی نمی کنند و تا زمانی که شدید و دردناک نشوند به فکر درمان نیستند.

درمان های مختلفی برای انواع مختلف دیستونی وجود دارد. به طور کلی نوع خفیف آنها با دارو درمان می شود و علائم بالینی از بین می رود، اما بیماری می تواند به قدری بدتر شود که نیاز به جراحی باشد. عمل جراحی اساساً اعصاب ناحیه مورد نظر را غیرفعال یا تنظیم می کند که در حالت شدید و زمانی که راه حل دیگری وجود ندارد استفاده می شود.

اگر به موقع اقدام کنید، می توانید درمان خود را با فیزیوتراپی پیش ببرید و از جراحی اجتناب کنید. به عنوان مثال، این امر در مورد همه بیماری های استخوانی صدق می کند درمان صافی کف پا این هم همینطور است و در درمان آن تردید نکنید.

گرفتگی نوشتن چیست؟

گرفتگی نوشتن چیست؟

همانطور که اشاره کردیم، دیستونی انواع مختلفی دارد و می تواند برای عضلات مختلف بدن رخ دهد. هنگامی که عضلات انگشتان یا ساعد دچار دیستونی می شوند، به این حالت گرفتگی نوشتاری می گویند.

این بیماری مربوط به اعصاب است. وقتی دچار گرفتگی نویسنده می شوید، مغز اطلاعات نادرست را به عضلات شما می فرستد و این اطلاعات نادرست باعث می شود ماهیچه ها به طور ناگهانی منقبض شوند.

یک سری حرکات باعث این دیستونی می شود. تایپ زیاد با کامپیوتر، نواختن آلات موسیقی، خیاطی مداوم و … از جمله حرکاتی است که باعث گرفتگی نوشتن می شود.

هر فردی ممکن است به این بیماری مبتلا شود، اما باید گفت که اکثر افراد در سنین ۳۰ تا ۵۰ سالگی این مشکل را پیدا می کنند. تاکید می کنیم که افراد در سنین دیگر نیز ممکن است به این بیماری مبتلا شوند، بنابراین این محدوده سنی که اعلام کردیم دلیل بر این نیست که در سنین مختلف دچار گرفتگی نویسنده نشوید.

برآورد تعداد مبتلایان به این بیماری نشان می دهد که بین ۷ تا ۶۹ میلیون نفر از این بیماری رنج می برند. افرادی که از این بیماری رنج می برند به سختی می نویسند و با درد زیادی همراه است.

آشنایی با انواع گرفتگی نوشتاری

این بیماری ۳ نوع دارد:

گرفتگی ساده نوشتن

این ساده ترین نوع گرفتگی نوشتن است که در آن فقط شما با مشکلات نوشتن روبرو هستید. اگر دچار گرفتگی ساده نوشتاری شده اید، هنگام گرفتن خودکار دست شما در وضعیت نامناسب و غیرطبیعی قرار می گیرد و حرکات غیر طبیعی وجود دارد.

البته نوشتن یک مثال است. اگر بیمار نوازنده ای باشد که به این بیماری مبتلا باشد، در هنگام نواختن، همان مشکلات و علائم را در دستان خود می بیند. به طور کلی، اگر بخواهید فعالیتی که باعث آن شده است را تکرار کنید، دست شما غیرعادی می شود و مغز دستورات را اشتباه تلفظ می کند. به اصطلاح اسپاسم.

گرفتگی دیستونیک نوشتاری

همانطور که گفتیم در نوع اول این بیماری دست بیمار فقط در انجام یک حرکت خاص که همیشه انجام می دهد دچار مشکل می شود اما اگر فرد مبتلا به بیماری دیستونیک باشد این مشکلات را در حین انجام تمام فعالیت ها و عملا احساس خواهد کرد. هیچ یک. کارش را خوب انجام دهد.

یعنی هر کاری که انسان بخواهد با دستش انجام دهد، عضلات او را همراهی نمی کند و مشکلات زیادی پیش می آید.

گرفتگی نوشتاری پیشرونده

در نوع سوم این بیماری شرایط بدتری وجود ندارد، فقط به مشکل دیگری اشاره می کند. نوع سوم گرفتگی نوشتاری مختص افرادی است که در ابتدا دچار نوع اول این بیماری می شوند و به مرور زمان بیماری آنها رشد کرده و به نوع دوم تبدیل می شود.

درمان گرفتگی نوشتاری با فیزیوتراپی

درمان گرفتگی نوشتاری با فیزیوتراپی

گرفتگی نوشتاری یکی از بیماری هایی است که شاید با روش های ساده نتوانید آن را درمان کنید و برای بهتر شدن و کاهش درد باید از روش های درمانی مختلفی استفاده کنید.

بهترین روش درمانی استفاده از تجهیزات فیزیوتراپی است. اگر بیماری شما شدید شود، فیزیوتراپی ممکن است کافی نباشد و ممکن است نیاز به جراحی داشته باشید. البته لازم به ذکر است که در طول درمان باید چندین مورد را رعایت کنید و از عضلات خود زیاد استفاده نکنید.

تمرینات و روش های مختلفی برای درمان گرفتگی نوشتاری با فیزیوتراپی وجود دارد که باید پس از مراجعه به پزشک و دریافت دستورالعمل انجام دهید، اما به طور کلی بدون مراجعه به پزشک نمی توانید بر این بیماری غلبه کنید و باید تمرینات فیزیوتراپی را دنبال کنید. یک فیزیوتراپیست

نتیجه

در این مقاله شما را به طور کامل با کرامپ نوشتن آشنا کرده ایم و روش های ایجاد آن را شرح داده ایم. همچنین انواع این بیماری را به طور کامل توضیح داده ایم.

در نهایت در مورد درمان این بیماری با فیزیوتراپی صحبت کردیم و شما را با چند روش درمانی آشنا کردیم.