درمان قدرتمند یا افسانه؟ نکات تغذیه تلفنی


عسل و دارچین – یک درمان قوی یا یک افسانه بزرگ؟

عسل و دارچین دو ماده طبیعی هستند که فواید زیادی برای سلامتی دارند. برخی می گویند وقتی این دو ترکیب با هم ترکیب شوند ، می توانند هر بیماری را درمان کنند. شواهد نشان می دهد که هر یک از اینها دارای خواص درمانی هستند ، اما نظریه عسل و دارچین کاملاً درست است. این مقاله فواید عسل و دارچین را بررسی می کند و واقعیت را از افسانه ها یا تصورات اشتباه متمایز می کند.

مواد طبیعی که برای سلامتی بهتر هستند

عسل یک مایع شیرین است که از زنبورها تهیه می شود. قرنهاست که به عنوان غذا و دارو مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه اغلب از عسل در آشپزی و به عنوان شیرین کننده استفاده می شود.

دارچین نیز ادویه ای است که از پوست درخت دارچین تهیه می شود. مردم پوست آن را می گیرند و خشک می کنند که به آن چوب دارچین می گویند. شکل دارچین شبیه هیزم است. پودری باشد یا نباشد. می توانید آن را به عنوان برداشت خریداری کنید.

عسل و دارچین به تنهایی فواید زیادی برای سلامتی دارند. اما برخی فکر می کنند ترکیب این دو مفیدتر است. در سال 1995 ، یک روزنامه کانادایی فهرستی طولانی از بیماری هایی که با عسل و دارچین قابل درمان هستند منتشر کرد. از آن زمان ، صحبت های زیادی در مورد ترکیب عسل و دارچین انجام شده است.

اگرچه این دو دستگاه به طور گسترده ای در درمان استفاده می شوند ، اما همه ادعاهای مربوط به ترکیب آنها از نظر علمی تأیید نشده است.

خواص دارچین

دارچین یک ادویه محبوب در آشپزی است و همچنین می تواند به عنوان مکمل استفاده شود. دو نوع اصلی وجود دارد.

دارچین کاسیا این دارچین که به دارچین چینی نیز معروف است ، محبوب ترین نوع دارچین است. جزیره Thiholon ارزانتر از دارچین است و عوارض جانبی دارد.

دارچین Thiho lon ساج این نوع “چوب دارچین واقعی” نامیده می شود. یافتن و شیرین تر از دارچین است.

خواص بی نظیر دارچین شامل اسانس ها و ترکیبات آنها به ویژه سینامالدهید است. این ماده به طعم و عطر دلپذیر دارچین کمک می کند.

در اینجا برخی از قابل توجه ترین مزایای دارچین آورده شده است:

می تواند التهاب را کاهش دهد.

التهاب طولانی مدت خطر بیماری های مزمن را افزایش می دهد. مطالعات نشان داده است که دارچین می تواند التهاب را کاهش دهد.

این می تواند در درمان بیماری های عصبی کمک کند.

مطالعات آزمایشگاهی متعددی نشان می دهد که دارچین ممکن است پیشرفت بیماری پارکینسون و آلزایمر را کند کند. این نتایج همچنین باید در مطالعات انسانی تأیید شود.

ممکن است خواص ضد سرطانی داشته باشد.

مطالعات آزمایشگاهی متعددی روی حیوانات و لوله های آزمایش نشان داده است که دارچین از رشد و تولید سلول های سرطانی جلوگیری می کند. اما تحقیقات بیشتر و مطالعات انسانی مورد نیاز است.

دارچین به عنوان یک درمان طبیعی برای اختلال نقص توجه (ADHD) ، سندرم روده تحریک پذیر (IBS) ، سندرم پیش از قاعدگی (PMS) ، سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) و مسمومیت غذایی پیشنهاد شده است. با این حال ، شواهد کافی برای اثبات این ادعاها وجود ندارد.

خواص عسل

عسل علاوه بر اینکه جایگزین سالمی برای قند است ، خواص درمانی نیز دارد. لازم به ذکر است که همه دسته ها یکسان نیستند. بزرگترین فواید عسل ، که حاوی مواد فعال است ، بر عسل تصفیه شده با کیفیت بالا متمرکز است.

در اینجا برخی از فواید عسل با پشتیبانی علمی آورده شده است:

می تواند در تسکین سرفه موثر باشد.

یک مطالعه نشان داد که عسل در سرفه های شبانه م thanثرتر از دکسترومتورفان است که در اکثر داروهای سرفه یافت می شود. اما تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

درمان م forثر زخم ها و سوختگی ها

بر اساس شش مطالعه ، عسل روی پوست یک درمان موثر برای زخم ها است.

عسل برای خواب مفید است. بهبود حافظه افزایش عملکرد جنسی ؛ این یک روش طبیعی برای درمان عفونت ها و کاهش پلاک روی دندان است.

ترکیب عسل و دارچین خواصی دارد

اگر عسل و دارچین به تنهایی می توانند به برخی از مشکلات سلامتی کمک کنند ، ترکیب این دو باید م effectiveثرتر باشد. مطالعات نشان داده است که عسل و دارچین فواید یکسانی برای سلامتی دارند. مثلا، هر دو دارای ویژگی های زیر هستند:

می تواند خطر بیماری های قلبی را کاهش دهد

ترکیب عسل و دارچین می تواند خطر بیماری های قلبی را کاهش دهد ، که می تواند این خطر را تا حد زیادی کاهش دهد. سطوح بالای کلسترول بد (LDL) تری گلیسیرید ؛ فشار خون بالا و کلسترول پایین (HDL) خطر بیماری های قلبی را افزایش می دهد. جالب است که عسل و دارچین روی همه اینها تأثیر می گذارد.

مطالعات نشان می دهد که مصرف عسل می تواند سطح کلسترول بد (LDL) را بین 6 تا 11 درصد و تری گلیسیریدها را تا 11 درصد کاهش دهد. همچنین سطح کلسترول خوب (HDL) خود را تا 3 درصد افزایش دهید.

بر اساس یک متاآنالیز ، مصرف روزانه دارچین کلسترول متوسط ​​را 16 میلی گرم در دسی لیتر کاهش می دهد ، کلسترول بد (LDL) را 9 میلی گرم در دسی لیتر و تری گلیسیرید را 30 میلی گرم در دسی لیتر افزایش می دهد. کلسترول (HDL).

اگرچه تأثیر دارچین و عسل در ترکیب با فشار خون بالا مورد مطالعه قرار نگرفته است ، اما هر دو به طور جداگانه فشار متوسط ​​را کاهش می دهند. آره، این تحقیق روی حیوانات انجام شده است.

علاوه بر این ، هر دو ماده غذایی سرشار از آنتی اکسیدان هستند و برای قلب بسیار مفید هستند. آنتی اکسیدان های پلی فنول جریان خون را در قلب بهبود می بخشد ، از لخته شدن خون جلوگیری می کند و از حملات قلبی و سکته جلوگیری می کند.

عسل و دارچین می توانند التهاب را کاهش داده و از بیماری های قلبی جلوگیری کنند. التهاب مزمن یکی از عوامل اصلی ایجاد بیماری های قلبی است.

می تواند زخم ها را تسکین دهد

عسل و دارچین هر دو دارای خواص درمانی فوق العاده ای هستند و می توان آنها را در ترکیب با پماد استفاده کرد. عسل و دارچین هریک دارای خواص ضد باکتریایی و ضد التهابی هستند. این دو ویژگی بسیار مهم برای بهبود پوست هستند.

عسل وقتی روی پوست مالیده می شود گرما را تسکین می دهد. این می تواند درد پا ، عارضه جدی دیابت را درمان کند.

دارچین به دلیل خواص ضد باکتریایی قوی ممکن است خواص درمانی دیگری نیز داشته باشد.

زخم پای دیابتی خطر ایجاد باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک را افزایش می دهد. بر اساس مطالعه ای که در لوله آزمایشگاهی انجام شده است ، روغن دارچین در برابر باکتری های مقاوم در برابر آنتی بیوتیک ها محافظت می کند. آره، در این مطالعه ، روغن دارچین از یک خواربارفروشی ضخیم تر از پودر دارچین به دست آمد. هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد پودر دارچین همین تأثیر را دارد.

می تواند به دیابت کمک کند

مصرف منظم دارچین فواید آن را برای بیماران دیابتی تأیید می کند. می تواند از دیابت جلوگیری کند. مطالعات متعدد نشان داده است که دارچین باعث کاهش قند خون در افراد مبتلا به این بیماری می شود. دارچین راهی برای کاهش قند خون با افزایش حساسیت به انسولین است. دارچین باعث حساسیت بیشتر سلول ها به هورمون انسولین می شود و به قند خون در سلول ها کمک می کند.

عسل پتانسیل بالایی برای افراد دیابتی دارد. مطالعات نشان می دهد که عسل قند خون را به میزان قابل توجهی بیشتر از قند کاهش می دهد. علاوه بر این ، عسل می تواند کلسترول بد (LDL) و تری گلیسیرید را کاهش داده و سطح کلسترول خوب (HDL) را در افراد مبتلا به دیابت افزایش دهد.

برای شیرین کردن چای ، عسل و دارچین بسیار مفیدتر از شکر هستند. با این حال ، عسل سرشار از کربوهیدرات است و افراد مبتلا به دیابت باید آن را در حد اعتدال مصرف کنند.

سرشار از آنتی اکسیدان است

عسل و دارچین هم منابع قوی آنتی اکسیدان هستند که برای سلامتی مفید هستند. آنتی اکسیدان ها از سلول های شما در برابر مولکول های ناپایدار به نام رادیکال های آزاد محافظت می کنند که می توانند به سلول های شما آسیب برسانند.

عسل سرشار از آنتی اکسیدان فنل است که خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد. دارچین همچنین یک آنتی اکسیدان قوی است. دارچین در مقایسه با سایر ادویه جات بیشترین میزان آنتی اکسیدان را دارد. نوشیدن دارچین و عسل می تواند مقدار زیادی آنتی اکسیدان به شما بدهد.

ادعاهای تأیید نشده در مورد عسل و دارچین

مفهوم ترکیب دو ماده قوی برای درمان حتی قوی تر به نظر می رسد. با این حال ، یک مطالعه نشان نداد که ترکیب عسل و دارچین یک معجزه برای بیماریهای مختلف است. علاوه بر این ، بسیاری از پیشنهادات مورد استفاده برای عسل و دارچین از نظر علمی پشتیبانی نشده است. در اینجا برخی از حقایق تایید نشده تأیید نشده در مورد عسل و دارچین آورده شده است.

علائم آلرژی را از بین می برد.

برخی از مطالعات نشان داده اند که عسل توانایی کاهش علائم آلرژی را دارد ، اما شواهد آن ضعیف است.

سرماخوردگی را درمان می کند. اگرچه عسل و دارچین توانایی از بین بردن باکتری ها را دارند ، اما بیشتر سرماخوردگی ها توسط ویروس ها ایجاد می شود.

آکنه را درمان می کند اگرچه خواص ضد باکتریایی هر دو ترکیب برای پوست مستعد آکنه مفید است ، اما توانایی این ترکیبات در درمان آکنه مطالعه نشده است.

به کاهش وزن کمک می کند بسیاری از مطالعات نشان داده اند که جایگزینی شکر با عسل می تواند به کاهش وزن شما کمک کند ، اما هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد عسل و دارچین می توانند به کاهش وزن شما کمک کنند.

درد آرتروز را تسکین می دهد. اگرچه عسل و دارچین التهاب را کاهش می دهند ، اما هیچ مدرکی مبنی بر استفاده از این غذاها بر روی پوست برای تسکین درد آرتروز وجود ندارد.

مشکلات گوارشی را برطرف می کند. گفته می شود عسل از معده محافظت می کند ، هر دو با باکتری های معده مبارزه می کنند. با این حال ، تحقیقات علمی این ادعاها را تأیید نمی کند.

نحوه استفاده از عسل و دارچین برای بهبود سلامتی

بهترین راه استفاده از عسل در رژیم غذایی شما استفاده از آن به عنوان جایگزین قند است. عسل تصفیه شده بخرید زیرا بسیاری از انواع عسل فرآوری شده در سوپر مارکت ها هیچ فایده ای برای سلامتی ندارند. مراقب عسل باشید زیرا قند زیادی دارد.

دارچین حاوی ترکیبی به نام کومارین است. دارچین کاسیا نسبت به دارچین سیلان مقدار کومارین بسیار بالاتری دارد. بهتر است دارچین سیلان بخرید. با این حال ، اگر از انواع مجلسی استفاده می کنید ، مصرف روزانه خود را به 1.2 قاشق چایخوری (2-0.5 گرم) محدود کنید. می توانید با خیال راحت روزانه 1 قاشق چایخوری دارچین سیلان (حدود 5 گرم) مصرف کنید.

برای درمان ناراحتی های پوستی از عسل و دارچین استفاده کنید عسل را با کمی روغن دارچین مخلوط کنید. مستقیم روی پوست آلوده بمالید.

در پایان

عسل و دارچین به ترتیب فواید زیادی برای سلامتی دارند. موارد زیادی وجود دارد که علم از آنها پشتیبانی می کند. هر دوی این مواد مغذی به ویژه برای بهبود سلامت قلب و بیماری های عفونی مفید هستند. با این حال ، هیچ شواهد علمی وجود ندارد که نشان دهد ترکیب عسل و دارچین یک معجزه است.

مترجم: معصومه کریم نجات

منبع:

healthline.com

دیدگاهتان را بنویسید