You are currently viewing درمان ضربان قلب غیرطبیعی با فرسایش قلب

درمان ضربان قلب غیرطبیعی با فرسایش قلب


ضربان قلب نامنظم و سایش قلب

تخریب قلب ؛ ضربان قلب ناشی از شوک الکتریکی است که توسط سلولهای خاصی در محفظه فوقانی قلب ایجاد می شود. این سیگنال ها معیوب هستند و به سرعت در افراد مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی ایجاد می شوند. بنابراین ، قسمت بالایی قلب بیش از فیبریلاسیون ارتعاش می کند. برای بازیابی ضربان قلب طبیعی ، منابع این نقطه داغ باید از بقیه قلب جدا شود.

رایج ترین درمان فیبریلاسیون دهلیزی ، برداشتن کاتتر است. در این روش ، پزشک شما یک یا چند لوله را از طریق جریان خون وارد قلب می کند. او از منجنیق برای تعیین محرک ها استفاده می کند و آنها را با خنک کردن یا گرم شدن از بین می برد.

با سیگنالهای الکتریکی کاذب تداخل کرده و ضربان طبیعی قلب را بازیابی می کند.
توجه به این نکته ضروری است که تبخال روش جدیدی برای مقابله با زخم های سرد است.

پزشک ضربان قلب غیرطبیعی را از طریق کشاله ران به ناحیه ای از قلب تزریق می کند که باعث ایجاد این ناهنجاری می شود. سپس از آن برای پخش و استفاده از یک بادکنک کوچک برای یخ زدن منطقه استفاده می شود. نتیجه زخمی است که شلیک سیگنال های کاذب را متوقف می کند. این روش بیشتر از برش گرما به طول می انجامد و می تواند خطرات و عوارض جانبی مشابهی داشته باشد.

در 48 ساعت اول آزمایش ، ممکن است احساس خستگی و ناراحتی کنید. مراقبت از زخم ؛ داروها؛ دستورات پزشک خود را برای فعالیت بدنی و قرارهای بعدی دنبال کنید. گاهی اوقات برای بررسی خمیدگی ضربان قلب ، الکتروکاردیوگرام انجام می شود.

برخی از افراد ممکن است پس از حمله قلبی دچار ضربان قلب کوتاه یا نامنظم شوند. این یک واکنش طبیعی به ترمیم بافت است و باید با گذشت زمان برطرف شود. در صورت لزوم ، پزشک می تواند روشهای دیگری را برای درمان مشکلات قلبی ، به ویژه برای مشکلات پیچیده قلبی تجویز کند.

درمان فیبریلاسیون دهلیزی

در مورد فیبریلاسیون دهلیزی

در طول فیبریلاسیون دهلیزی ، دو حفره قلب (دهلیز) خارج از همسویی با بطن ها منقبض می شوند. افرادی که بیماری قلبی دارند تپش قلب (تنگی نفس) دارند. ممکن است دچار تنگی نفس و ضعف شوید. این وضعیت همچنین می تواند منجر به سکته مغزی شود. اگر این بیماری درمان نشود ، ممکن است بدتر شود.

فرسایش فیبریلاسیون دهلیزی

فرسایش فیبریلاسیون دهلیزی روشی برای درمان آریتمی غیرطبیعی در قسمت فوقانی قلب (دهلیز) است. این می تواند باعث ایجاد زخم یا آسیب به بافت قلب شود. با تداخل در سیگنال های الکتریکی کاذب می تواند باعث تپش قلب شود.

اگر داروها یا مداخلات دیگر برای کنترل ضربان قلب مثر نباشد ، می توان از فیبریلاسیون دهلیزی استفاده کرد. درمان فیبریلاسیون دهلیزی اغلب علائمی مانند خستگی و تنگی نفس را بهبود می بخشد. توجه داشته باشید که بدون درمان ، فیبریلاسیون دهلیزی با گذشت زمان بدتر می شود.

این مقاله برای شما مفید خواهد بود. مقالات حمله قلبی هر آنچه باید درباره اختلالات قلبی بدانید

انواع فرسایش فیبریلاسیون دهلیزی

نوع فرسایش فیبریلاسیون دهلیزی به ضربان قلب و سایر شرایط قلبی بستگی دارد. سه نوع فرسایش فیبریلاسیون دهلیزی وجود دارد

قطع برق کاتتر

دکتر طولانی است. سوند گرما یا سرما شدید منتشر می کند. این سیگنال های الکتریکی را عادی می کند که زخم های شما را در قسمت های خاصی از ماهیچه قلب عادی می کند. شاید تا به حال در مورد روشی به نام برداشتن کاتتر به نام جداسازی ورید ریوی شنیده باشید.

روش مشارکت

این یک روش تخلیه قلب است که در جراحی قلب باز انجام می شود. پزشک از یک چاقوی جراحی یا ابلیشن برای ایجاد بافت اسکار در قسمت فوقانی قلب استفاده می کند. این زخم را از سیگنال های الکتریکی که باعث ضربان نامنظم قلب می شود ، مانند فرسایش کاتتر ، درمان می کند.

اگر فیبریلاسیون دهلیزی به درمان های دیگر پاسخ ندهد ، ممکن است لازم باشد یک عمل قلب دیگر انجام دهید ، مانند پیوند بای پس عروق کرونر یا پیوند بای پس عروق کرونر.

فرسایش گره AV

با برداشتن گره دهلیزی بطنی ، پزشک از پنجره ای برای ایجاد اسکار در ناحیه قلب به نام گره AV استفاده می کند. این محل تماس بین دهلیز فوقانی و بطن های تحتانی است. بافت اسکار از انتقال تکانه های الکتریکی مختل به دهلیز جلوگیری می کند.

اگر فیبریلاسیون دهلیزی با سایر درمانها بهبود نیابد ، برداشتن گره AV ممکن است گزینه مناسبی باشد. پس از تخلیه گره AV ، ممکن است برای تنظیم ضربان قلب به یک ضربان ساز نیاز داشته باشید.

مزایای استفاده از روش تخلیه قلب

مزایای استفاده از روش تخلیه قلب

فرسایش فیبریلاسیون دهلیزی برای کاهش علائم و نشانه ها و بهبود کیفیت زندگی استفاده می شود. این ممکن است برای افرادی که نمی توانند با دارو یا سایر روش های درمانی با فیبریلاسیون کنار بیایند ، یک گزینه باشد.

خطرات فرسایش فیبریلاسیون

خطر فرسایش فیبریلاسیون دهلیزی بستگی به این دارد که شما سایش سوند داشته باشید یا به طور منظم جراحی قلب انجام دهید.
خطرات عبارتند از:

خونریزی یا عفونت در محل جراحی یا مفصل
آسیب به عروق خونی
• حمله قلبی
آسیب به دریچه قلب
آسیب به سیستم الکتریکی قلب این ناهنجاری را بدتر می کند و برای اصلاح آن به ضربان ساز نیاز است.
ترومبوآمبولی وریدی در پاها یا ریه ها
• سکته مغزی یا حمله قلبی
تنگی ورید ریوی
مرگ در موارد نادر

فرسایش فیبریلاسیون

چگونه برای تخلیه آماده شویم؟

پزشک شما را معاینه می کند و تعدادی آزمایش برای ارزیابی وضعیت قلبی شما تجویز می کند. او در مورد خطرات و مزایای تخلیه فیبریلاسیون دهلیزی به شما می گوید. از این رو شما باید در مورد هرگونه حساسیت مربوط به دارو به پزشک خود اطلاع دهید. اگر باردار هستید یا قصد باردار شدن دارید به او بگویید.
شما باید شب قبل از عمل غذا بخورید. در صورت مصرف دارو ، از پزشک خود بپرسید که آیا باید قبل از عمل به مصرف آن ادامه دهید یا خیر. در برخی موارد ، ممکن است به شما دستور داده شود که مصرف فیبریلاسیون دهلیزی را فقط چند روز قبل از عمل متوقف کنید.
در صورت داشتن دستگاه پیوند قلب (مانند ضربان ساز) یا تعویض دریچه قلب با پزشک خود مشورت کنید.

برداشتن کاتتر برای فیبریلاسیون دهلیزی انجام شد

برای درمان فیبریلاسیون دهلیزی ، برداشتن کاتتر در بیمارستان انجام می شود. قبل از عمل ، متخصص رگ را در بازو یا بازوی شما قرار داده و به شما آرام بخش می دهد. در برخی موارد ممکن است به جای خواب آلودگی از بیهوشی استفاده شود.

پس از اثر آرام بخش ، پزشک یا سایر درمانگران ممکن است بتوانند در مشکلات لگن یا مچ پا به شما کمک کنند. گردن یا ممکن است ناحیه کوچکی را در نزدیکی کمربند شانه بی حس کند. پزشک یک سوزن را وارد ورید می کند و سرنگ را نشان می دهد.

3 پزشک پنجره ها را از طریق آبگوشت بریده و آنها را به چند قسمت از قلب شما نشان می دهد. او می تواند از اشعه ایکس برای تزریق لوله ای به داخل لوله که به دیدن عروق و قلب شما کمک می کند ، استفاده کند. کاتترها حاوی الکترون هایی هستند که می توانند برای ارسال تکانه های الکتریکی به قلب و ثبت فعالیت الکتریکی قلب استفاده شوند. این فرایند را مطالعه “الکتروفیزیولوژی (EP)” می نامند ، که از تصویربرداری و سایر آزمایشات برای تعیین علت ناهنجاری شما استفاده می کند.

4 در مرحله بعد ، پزشک از فرسایش فرکانس رادیویی یا کرایوآبلاسیون برای آسیب به بافت و ایجاد زخم استفاده می کند.

5 این روش سه تا شش ساعت طول می کشد. اما مراحل پیچیده ممکن است بیشتر طول بکشد.

6 در طول این روش ، هنگام تزریق رنگ به داخل لوله یا تزریق انرژی از طریق نوک لوله گاز ، ممکن است کمی ناراحتی را تجربه کنید. بنابراین اگر درد شدید یا تنگی نفس دارید ، به پزشک خود اطلاع دهید.

پس از حمله قلبی

برای فیبریلاسیون دهلیزی ، سوند کاتتر انجام شد

پس از عمل جراحی در بیمارستان بستری خواهید شد ضربان قلب و فشار خون شما همیشه به دنبال عوارض جانبی هستید.

بسته به شرایط ، ممکن است همان روز به خانه برگردید.

ممکن است بعد از عمل کمی درد را تجربه کنید. اما درد نباید بیش از یک هفته طول بکشد. شما می توانید ظرف چند روز پس از جراحی لوله به فعالیت های عادی خود بازگردید.

نتایج

فیبریلاسیون دهلیزی دهلیزی می تواند علائم و نشانه های آریتمی شما را کاهش داده و کیفیت زندگی شما را بهبود بخشد. با این حال ، ثابت نشده است که خطر سکته مغزی را کاهش می دهد. بنابراین ، ممکن است پزشک توصیه کند که داروهای رقیق کننده خون را ادامه دهید.

ضربان قلب غیر طبیعی ممکن است دوباره برگردد. این بیماری در افراد مسن و افرادی که دارای سایر بیماریهای قلبی هستند مانند فشار خون بالا یا سابقه فیبریلاسیون دهلیزی که درمان آن مشکل است شایع تر است.

حدود سه ماه پس از عمل ممکن است به پزشک خود مراجعه کنید. اگر فیبریلاسیون دهلیزی شما بازگردد ، می توان آن را با دارو کنترل کرد. برخی افراد به روش فرسایش دیگری نیاز دارند.

حتی پس از هیسترکتومی موفق ، پزشک ممکن است توصیه کند که از یک مانیتور ضربان قلب مداوم مانند ضبط کننده آهنگ زنگ که می توانید در آن استفاده کنید ، استفاده کنید. اگر هنوز مشکلات قلبی دارید ، پزشک ممکن است همیشه ضربان ساز را برای شما تجویز کند.

نارسایی قلبی و میزان موفقیت آن

میزان موفقیت جراحی قلب

بعد از عمل ، دید کاملاً خوب است ، اما بستگی به نوع و شدت مشکل دارد. بنابراین ، حداقل 3 ماه طول می کشد تا به نتایج خوبی برسید.
یک مطالعه بزرگ جهانی در مورد درمان فیبریلاسیون دهلیزی نشان می دهد که تخلیه سوند در بیماران مبتلا به این بیماری 80 درصد مثر است. 70 درصد مردم نیازی به داروهای ضد آریتمی ندارند.

در یک مطالعه دیگر ، میزان فرسایش به طور کلی برای مشکلات مختلف آریتمی فوق بطنی ارزیابی شد و 74.1 درصد از بیماران تحت درمان با فرسایش قرار گرفتند. 15.7٪ کمی موفق بودند و 9.6٪ می دانستند که موفق نیستند. نمی تواند

علاوه بر این ، میزان موفقیت بستگی به نوع مشکلی دارد که نیاز به تخلیه دارد. به عنوان مثال ، افراد دارای مشکلات کمتر از افراد دارای مشکل هستند.

منبع:
www.mayoclinic.org

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید.

[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید