You are currently viewing درمان سوختگی چیست؟  (6 درمان خانگی)

درمان سوختگی چیست؟ (6 درمان خانگی)


احساس سوزش واقعاً ناخوشایند است و اگر شما هم مانند دیگران این مشکل را داشته باشید ما شما را درک می کنیم. اگر نمی توانید از غذای مورد علاقه خود لذت ببرید ، این می تواند به معنای واقعی کلمه ناامید کننده باشد. آفرین! خوشبختانه غذاهای سالمی وجود دارد که می توان به رژیم غذایی شما اضافه کرد تا فرسودگی شما کاهش یابد.

در این مقاله ، ما به طور دقیق به درمان های خانگی گرمازدگی نگاه می کنیم و امیدواریم تا حدی به حل این مشکل کمک کنیم.

سوزش سر دل: چرا این اتفاق می افتد؟

GERD فشار چاقی زخم معده یا معده: یکی از شایع ترین زخم های معده است. هنگامی که اسید معده در جهت مخالف حرکت می کند و وارد مری می شود ، باعث ورود صفرا به دهان شما می شود و باعث احساس سوزش می شود.

غذایی که می خوریم اسید معده را آزاد می کند. بنابراین ، مناسب ، رژیم غذایی منظم نه تنها از احساس سوزش سر دل جلوگیری می کند بلکه سلامت ما را نیز بهبود می بخشد.

علائم و علل اسید معده و 5 داروی طبیعی

داروهای خانگی برای سوختگی

بیایید نگاهی به برخی از غذاها بیندازیم که می توانند به تسکین سوزش سر دل کمک کنند.

1. موز

خوردن موز یکی از بهترین روش ها برای مقابله با اسید معده است. موز می تواند درد معده را تسکین دهد. موز سرشار از فیبر و آنتی اسید است که به جلوگیری از سوزش سر دل و کاهش سوزش سر دل کمک می کند.

2. آب لیمو

نوشیدن یک لیوان آب لیمو و یک لیوان آب گرم علائم GERD را پس از پرخوری برطرف می کند و سوزش و درد شکم را برطرف می کند.

3. سرکه سیب

دچار نفخ هستید. اگر احساس اسیدی یا گرمی می کنید ، سه قاشق چای خوری سرکه سیب را به یک لیوان آب جوش اضافه کنید. نوشیدنی برای درمان سوختگی های ناشی از اسید و مشکلات معده استفاده می شود.

سرکه سیب

4-ژل آلوئه ورا

خوردن ژل آلوئه ورا قبل از غذا علائم سوختگی را همراه با سوزش کاهش می دهد. آلوئه ورا آنتراکینون دارای اثرات ملین است و برای روده ها بسیار مفید است. علاوه بر این ، آلوئه ورا هیدراتاسیون را در معده و روده افزایش می دهد که بدن را هیدراته کرده و حرکت روده را تسهیل می کند.

ژله آلوئه ورا

5. چای سبز

مقدار کمی عسل را می توان در یک فنجان چای سبز برای درمان سوختگی ذوب کرد. چای سبز سرشار از آنتی اکسیدان است و فواید زیادی برای بدن دارد. علاوه بر این ، چای سبز دارای خواص ضد التهابی است و علائم سوء هاضمه را کاهش می دهد.

9 بهترین داروی گیاهی برای زخم معده یا معده:

6. ماست

خوردن ماست ناراحتی را در داخل و اطراف مخاط معده برطرف می کند. ماست پروبیوتیک طبیعی با ترویج رشد باکتری های خوب در دستگاه گوارش ، ایمنی و سلامت معده را تضمین می کند. علاوه بر این ، ماست سرشار از پروتئین است و گوارش را بهبود می بخشد.

نکاتی برای جلوگیری از سوختگی

اکنون که می دانید چه غذاهایی برای سوختگی مفید هستند ، بیایید نگاهی به برخی از غذاها و رژیم های ناسالم داشته باشیم تا از آنها اجتناب کنیم.

اگر به آلرژی یا بیماری زخم معده یا معده (GERD) یا گاستریت مزمن مبتلا هستید ، باید از حساسیت های غذایی زیر اجتناب کنید.

  • شیر و محصولات لبنی
  • غذاهای فاقد گلوتن
  • الکل
  • غذاهای سرخ کرده
  • کافئین
  • شکلات
  • میوه های خانواده مرکبات

علاوه بر اجتناب از این غذاها ، باید استرس و اضطراب خود را کاهش دهید و از خوردن غذاهای دیر هنگام در شب خودداری کنید. در عوض ورزش کنید. وزن سالم را حفظ کنید. به موقع غذا بخورید. غذاهای سبک بخورید ؛ ترک سیگار.

منبع 1 منبع 2

ویدئویی که به سرعت درد شکم را درمان می کند

دیدگاهتان را بنویسید