درخواست وزیر خارجه اوکراین برای تسریع کمک های نظامی به کی یف


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «دمیترو کولبا» وزیر امور خارجه اوکراین اعلام کرد که با «آنتونی بلینکن» همتای آمریکایی خود و «آنالنا بائربوک» همتای آلمانی خود تلفنی گفتگو کرده و درباره جنگ با روسیه گفتگو کرده است.

کولبا که شامگاه چهارشنبه در صفحه توئیتر خود نوشت که با بلینکن و بائربوک گفتگوی تلفنی داشته است، خواستار تسریع کمک های نظامی غرب به کی یف با هدف مقابله با روسیه شد.

وی درباره گفتگو با بلینکن توضیح داد: من قبل از نشست وزیران گروه ۲۰ با بلینکن صحبت کردم که در آن به تجاوز روسیه و جلوگیری از انتشار دروغ های روسیه خواهیم پرداخت.

وزیر امور خارجه اوکراین با قدردانی از ارسال تسلیحات آمریکایی به این کشور ادامه داد: از کمک های نظامی آمریکا قدردانی می کنیم و اقدامات هماهنگی برای جلوگیری از تحویل تسلیحات سنگین از سوی آمریکا و سایر شرکا برای تسریع انجام داده ایم. “

کولبا همچنین درباره مکالمه تلفنی خود با باربوک نوشت: برای نشست وزرای گروه ۲۰ با باربوک تماس گرفتم، هر دو توافق کرده ایم که روسیه را تحت فشار قرار دهیم.

وی همچنین افزود: بر نیاز فوری به افزایش عرضه توپخانه های خودکششی هویتزر آلمانی و چند راکت انداز به اوکراین تاکید کردم. ما همچنین گام های بعدی را برای رفع محاصره صادرات مواد غذایی اوکراین هماهنگ کرده ایم.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین نیز مدعی شد: روسیه قلمرو کشور ما را به عنوان نقطه اتکای برای تسلط بر سایر کشورهای اروپایی می بیند.

همزمان، وزارت خارجه روسیه درباره عواقب گسترش ناتو هشدار داد و گفت که نشست رهبران این ائتلاف نشان داده است که آنها نمی خواهند به تنش در جنگ اوکراین پایان دهند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید