داوطلبان باید در رشته علوم انسانی تحصیل کنند


چند نکته برای داوطلبان کنکور رشته انسانی

داوطلبان باید در رشته علوم انسانی تحصیل کنند

پرسیدن:

زمان زیادی تا کنکور باقی نمانده است. رشته من انسان است. معادن ریاضی و تجربی همیشه در رسانه ها مهم هستند. برای موفقیت در کنکور برای کنکور انسانی راهنمایی می کنید که چه کار کنیم؟

پاسخ:

مخاطبان عزیز همانطور که گفتید زمان زیادی تا آزمون نمونه دولتی باقی نمانده است. با توجه به نکاتی که در پیامک خود بیان کردید، توصیه هایی برای شما داریم.

با مردم باید برای همه درس ها وقت بگذارید

برنامه ریزی درسی کنکور رشته انسانی بر اساس ضریب هر درس و نوع هر درس مربوط به خواندن دروس عمومی و تخصصی می باشد. از آنجایی که اکثر دروس کنکور انسانی به جای مسائل ریاضی و حل شدنی خواندنی و خاطره انگیز هستند، مهم ترین نکته در مطالعه دروس کنکور انسانی این است که برای تمام دروس وقت بگذارید و زمان مطالعه خود را با توجه به ضرایب هر درس تنظیم کنید. .

روزانه ۲ درس از ۴ درس عمومی را بخوانید

هنگام خواندن دروس عمومی، هر روز دو درس از چهار درس عمومی را برنامه ریزی کنید. در پایان هر بخش، تست های مربوطه را اجرا و عیب یابی کنید. مرور و تکرار هر روز این کار باعث تقویت حافظه و یادگیری شما می شود.

اهمیت اقتصاد و فلسفه را نادیده نگیرید

برخی از دروس مانند اقتصاد، فلسفه و منطق دارای تعداد کمی کتاب هستند. به همین دلیل است که افراد هنگام آماده شدن برای کنکور علوم انسانی این دروس را رد می کنند یا به راحتی با خود می برند. واقعیت این است که این دوره ها پر ارزش هستند و گرفتن نمره خوب در آنها می تواند کمک زیادی به شما کند. برای درک بهتر این موضوع یادداشت برداری، درک عمیق مفاهیم و آزمایش توصیه می شود.

یادداشت برداری را جدی بگیرید

در حین مطالعه، از کلاس های حفظی مانند روانشناسی، تاریخ و جغرافیا و جامعه شناسی یادداشت برداری کنید. به دلیل تعداد زیاد کتاب ها و درس ها، ممکن است امکان مشاهده همه منابع وجود نداشته باشد. در واقع، زمان کافی برای آن وجود نخواهد داشت. بنابراین پس از مطالعه کامل دروس خصوصاً دروس به صورت پایاپای، در مرحله دوم یادداشت های خود را مرور کرده و تست های هر فصل را جداگانه بزنید. اگر مشکلی داشتید به کتاب مراجعه کنید و آن را مرور کنید. به این ترتیب می توانید در مدت زمان کوتاهی تمام کتاب ها را مرور کنید.

نویسنده: فرزانه عطاران | مشاور تحصیلی

آزمون ورودی