دانشگاه علوم پزشکی ایران در رتبه اول شاخص سلامت و رفاه «تایمز» – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر عبدالرضا پازوکی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در یادداشتی با گرامیداشت مقام اول جهان توسط دانشگاه علوم پزشکی ایران بر اساس رتبه بندی Times Impact (رتبه بندی Times Impact 2022) سیزدهمین دوره رهبر معظم انقلاب را تبریک گفت. دولت، وزیر بهداشت، کادر پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور و به ویژه خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی ایران و مردم ایران.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در این یادداشت نوشت: یک افتخار ملی و جهانی دیگر به فهرست تقویم های علمی ایران اضافه شد.

چه خوش سروده شاعر ایرانی جامی: علم کار عالم باشد برای ساز – جاهلیت دراز کار کند;

این آیه مصداق تأکید رهبر معظم انقلاب در سال ۱۴۰۱ است که ایشان نگران آبادانی ایران و ایرانیان از طریق رشد علم و دانش هستند و چه خوب است که دانشگاه علوم پزشکی ایران یکی از مؤسسان دارد. از این جاده به اعتبار جهانی.

بی شک ضرب المثل معروف ( درخت هر چه پربارتر، درخت افتاده تر) سرمشق زحمات پزشکان، پرستاران، اساتید و دانشجویان، کادر پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران است که همواره با آرامش و بدون هیاهو بر اساس بالاترین تعداد خدمات ارائه شده است. در نظام سلامت جمعیت پایتخت ایران را پوشش می دهند.

دانشگاه علوم پزشکی ایران در چهار سال گذشته اولین و بهترین دانشگاه خاورمیانه در نظام رتبه‌بندی تایمز بوده و در رتبه‌بندی تایمز ایمپکت (رتبه‌بندی تایمز ایمپکت ۲۰۲۲) برای ایفای مسئولیت اجتماعی، جامعه مقام برتر را کسب کرده است. خدمات رسانی در شهرها و مناطق محروم روستایی، ارائه خدمات به مهاجرین بدون تبعیض و تلاش برای ارتقاء سطح سواد سلامت جامعه، خدمتی است که با علم صورت گرفته است و رباعی زیبای شیخ بهایی علم است. .

بدون شک دانشگاه علوم پزشکی ایران با حفظ این جایگاه برتر در دنیا باید تلاش خود را برای رفع نواقص بر اساس نیاز جامعه مضاعف کند تا این آیه جاری نشود (ادعا نکنید که من در علم برترم چون تو از همه دونان فروتری بزرگترینی).

کسب مقام برتر در رقابت با ۱۱۰۰ دانشگاه از ۱۰۶ کشور جهان هدف دانشگاه علوم پزشکی ایران را نشان می دهد که دارای سه هدف و شعار معروف دانشگاه نسل سوم، دانشگاه پاسخگو و آموزش فارغ التحصیل خلاق است.

همکاری جمعی واحدهای مختلف دانشگاه علوم پزشکی ایران برای دستیابی به این دستاورد بزرگ ستودنی است و با این افتخار ملی و جهانی، تمام تلاش اعضای این دانشگاه برای ارائه خدمات جامعه محور و ارتقای علمی در سطح ملی و بین المللی است. عرصه ها با انگیزه مضاعف ادامه خواهند داشت. “او داشت.”

دانشگاه علوم پزشکی ایران رتبه اول را در شاخص سلامت و رفاه تایمز دارد

دکتر. مهدی مقتدایی، معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به رتبه برتر این دانشگاه در رتبه بندی Times Impact گفت: در جدیدترین رتبه بندی Times Impact در سال ۲۰۲۲ از نظر شاخص سلامت و تندرستی و ارائه خدمات سلامت. به مردم، دانشگاه علوم پزشکی ایران توانسته است در بین بیش از ۱۴۰۰ دانشگاه در این رتبه بندی از ۱۰۶ کشور جهان، در بین ۱۱۰۰ دانشگاه رتبه بندی شده، جایگاه برتر جهان را به خود اختصاص دهد.

وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین و جدیدترین رتبه‌بندی‌های دنیا، رتبه‌بندی تأثیر تایمز است که تأثیر فعالیت‌های دانشگاه‌ها را بر جامعه و در حرکت و پیشبرد اهداف توسعه پایدار سازمان ملل می‌سنجد و کشورها را ملزم می‌کند. تا سال ۲۰۳۰ گزارشی از اقدامات انجام شده برای دستیابی به این ۱۷ هدف جهانی ارائه دهد.

به گفته مقتدایی، بیشتر این اهداف شامل سلامت، محیط زیست، رفاه، جمعیت و سالمندی، مصرف انرژی و توسعه شهری است و شاخص سلامت و رفاه یکی از سومین و مهمترین اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد است. .

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی ایران در چهار سال گذشته در این رتبه بندی اولین و بهترین دانشگاه خاورمیانه بوده است، افزود: در رتبه بندی تایمز ایمپکت (رتبه بندی تایمز ایمپکت ۲۰۲۲)، دانشگاه علوم پزشکی ایران علاوه بر با کسب رتبه های برتر در شاخص سلامت و تندرستی، رتبه هفتم کیفیت آموزش در سطح جامعه را به خود اختصاص داد.

معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به جمعیت زیاد تحت پوشش این دانشگاه؛ تلاش برای بر عهده گرفتن مسئولیت اجتماعی، ارائه خدمات مبتنی بر جامعه در شهرها، شهرستان ها و مناطق روستایی محروم، ارائه خدمات به مهاجران در مناطق تحت پوشش بدون تبعیض و تلاش برای ارتقای سواد سلامت جامعه، حمایت رئیس دانشگاه و تلاش دلسوزانه خانواده بزرگ توجه به دانشگاه را یکی از دلایل اصلی این موفقیت عنوان کرد و اشاره کرد که این دانشگاه به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در مناطق کم برخوردار می بالد.

مقتدایی با تقدیر از همکاری جمعی چندین واحد و حمایت های رئیس دانشگاه برای دستیابی به این دستاورد بزرگ، افزود: تمام تلاش خود را برای ارتقای خدمات جامعه و توسعه دانشگاه علوم پزشکی ایران در سطح ملی و بین المللی به کار خواهیم بست. عرصه ها.”

به گزارش مهر، رتبه بندی تاثیر دانشگاه برای اولین بار در سال ۲۰۱۹ توسط سیستم رتبه بندی بین المللی تایمز انجام شد. در این رتبه بندی، تایمز دانشگاه ها را بر اساس اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد (SDGs) ارزیابی می کند. اهداف توسعه پایدار سازمان ملل ۱۷ مورد است که توسط تایمز برای این رتبه بندی استفاده شده است.

شاخص های اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد (SDGs) شامل ۱۷ شاخص است: ۱: عدم فقر، ۲: بدون گرسنگی، ۳: سلامت و رفاه خوب، ۴: آموزش با کیفیت، ۵: برابری جنسیتی، ۶: آب پاک و بهداشتی. ۷: انرژی مقرون به صرفه و پاک، ۸: کار شایسته و رشد اقتصادی، ۹: صنعت، نوآوری و زیرساخت، ۱۰: کاهش نابرابری، ۱۱: شهرها و جوامع پایدار، ۱۲: مصرف و تولید مسئولانه، ۱۳: اقدام اقلیمی، ۱۴: زندگی در زیر آب، ۱۵: زندگی در خشکی، ۱۶: صلح، عدالت و نهادهای قوی، و ۱۷: مشارکت برای اهداف.

۲۷ دانشگاه ایرانی در رتبه بندی اثربخشی دانشگاه تایمز ۲۰۲۲ اینجا قابل مشاهده است.