You are currently viewing داشتن رژیم غذایی بدون چربی می تواند بر سلامت دهان و دندان تأثیر منفی بگذارد

داشتن رژیم غذایی بدون چربی می تواند بر سلامت دهان و دندان تأثیر منفی بگذارد


زیبایی یک مفهوم نسبی است و هرکس ایده های خاص خود را دارد. دوست شما زیباست. یا می توانید صفت زیبایی را تعریف کنید که به نظر شما زشت نیست. یکی از بزرگترین تأثیرات شما در زیبایی ما تبلیغات با رسانه ها است. در زیبایی برخی از علائم ، تبلیغات نقش تعیین کننده ای دارد.

یک فرد سالم دارای ویژگی های منحصر به فردی است که کیفیت زندگی را بالا می برد و زیبایی او را تکمیل می کند. اندامی که مردان و زنان اخیراً بیش از پیش به آن فکر می کردند ، بدن نازکی است. بنابراین ، این درست است که انواع رژیم های غذایی در حال پیشرفت در انسان هستند. اشتباه استفاده شده است. معمولاً مهمترین چیزی که می تواند توجه همه را به خود جلب کند رژیم کاهش وزن است. افراد کمی به عوارض جانبی این غذاهای لاغری برای مصرف کنندگان خود توجه می کنند. این غذاها و غذاها می توانند بر کل بدن تأثیر بگذارند و عملکرد آنها را تحت تأثیر قرار دهند. این تأثیر می تواند مثبت یا منفی باشد.

تنها قسمتهای بدن که مستقیماً تحت تأثیر رژیم غذایی قرار می گیرد دهان و دندان است. در مقابل آب خوردن غذا بدون توجه به محصول هر نظمی می تواند دندان ها را از مسیر سلامت حذف کند. با ما همراه باشید تا این بخش را حتی بهتر و صمیمی تر کنیم.

  • ارتباط نامحدود بین تغذیه و سلامت دهان و دندان
  • کاهش وزن و تاثیرات آن بر سلامت دندان ها
  • 4 راه برای جلوگیری از از دست دادن دندان در هنگام کاهش وزن

ارتباط نامحدود بین تغذیه و سلامت دهان و دندان

اگر مشکلی در یک طرف رابطه وجود داشته باشد ، این یک رابطه دو طرفه جدایی ناپذیر است که می تواند طرف مقابل را به طور جدی تحت تأثیر قرار داده و آن را مختل کند. اگر مواد مغذی مورد نیاز برای حفظ سلامت دندان ها را دریافت نکنید ، با گذشت زمان دندان های خود را از دست می دهید که می تواند منجر به بیماری جویدن و بیماری لثه شود. باعث درد دندان و مشکلات گفتاری می شود.

از طرف دیگر ، اگر دندان های سالم ندارید ، نمی توانید غذاهای متنوعی بخورید. علاوه بر از دست دادن برخی از بزرگترین لذت های جهان ، بدن شما نیز از مواد مغذی تهی شده است. : شد

اگر غذای ضعیفی بخورید ، دندان های شما پوسیده می شود. به عنوان مثال ، شکر یکی از خطرناک ترین غذاهایی است که می تواند به دندان افراد آسیب برساند و باید در حد اعتدال و سلامت مصرف شود. یا در بلند مدت ، خوردن غذاهای اسیدی جایگزین دندان ها می شود. این می تواند آسیب های جبران ناپذیری ایجاد کند و تنها با اصلاح رژیم غذایی برطرف می شود.

کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود

آیا می دانید کاهش وزن می تواند به دندان ها و لثه های شما آسیب برساند؟ وقتی رژیم لاغری می خورید ، این آخرین چیزی است که به ذهن شما می رسد. اذیتت نکرد. اما باید بدانید که لاغری و کاهش وزن تاثیر مستقیمی بر روی دهان و دندان دارد. همانطور که کاهش ناگهانی وزن می تواند بر سلامت دندان شما تأثیر بگذارد ، وزن سالم نیز می تواند تأثیر قابل توجهی بر سلامت دندان شما داشته باشد. چربی هایی که شما را تحریک می کنند و شما را گمراه می کنند نیز می توانند به دندان های شما آسیب برسانند.

مطالعات نشان می دهد افرادی که اضافه وزن دارند یا چاق هستند از سلامت دهان و دندان بهتری نسبت به سایر افراد چاق برخوردارند. در واقع کاهش تجمع چربی خطر بیماری التهابی لثه را کاهش می دهد و از شدت بیماری می کاهد. بنابراین مراقب “دندانهای کم چرب و سالم” باشید.

4 راه برای جلوگیری از از دست دادن دندان در هنگام کاهش وزن

همه ما می دانیم که چاقی باعث مشکلات و بیماری های زیادی می شود. اما شما همچنین باید از برخی نقاط قوت و ضعف آشکار آگاه باشید. در اینجا چهار راه برای محافظت از دندان ها و کاهش وزن با آنها آورده شده است.

  • مقدار زیادی سبزی و میوه بخورید. رژیم های گیاهی می توانند به کاهش سریع وزن و سالم ماندن کمک کنند. مولتی ویتامین ها و مواد معدنی به حفظ سلامت دندان ها کمک می کند. بنابراین یکی از مهمترین نکات ما این است که میوه و سبزیجات زیادی را در رژیم غذایی خود قرار دهید. مزیت دیگر این غذاها این است که وقتی دندان های خود را روی سطح مسواک می زنند ، دندان های خود را با مسواک و غذاهای دیگر مسواک بزنید.
  • از شکر استفاده نکنید. وقتی نوبت به پاداش می رسد ، آب نبات و PK های بدون قند را امتحان کنید. قطع قند می تواند میزان چربی را به میزان قابل توجهی کاهش داده و دندان های سالم را حفظ کند.
  • آب کافی بنوشید. مصرف زیاد آب نقش مهمی در حفظ سلامت پوست و کلیه ها دارد. خوب است بدانید که نوشیدن آب کافی نه تنها از پوست و کلیه ها بلکه از دندان های شما نیز محافظت می کند.
  • به اندازه کافی خوابیدن. از خواندن این نامه شگفت زده می شوید. جای تعجب نیست. خواب کافی به حفظ سلامت بدن و دندان های سالم کمک می کند.

برای حفظ سلامت دندان ها ، با پزشک خود مشورت کنید. در کلینیک دندانپزشکی نیکزاد معاینه می شوید. برای پیش خرید به drnikzad.com بروید

دیدگاهتان را بنویسید