You are currently viewing داستان شفای الیز (آلوپسی و اگزما)

داستان شفای الیز (آلوپسی و اگزما)


این پست ممکن است حاوی پیوندها باشد. برای مشاهده معنی اینجا را کلیک کنید.

الیز یک تانک می پوشد و زیر نور خورشید لبخند می زند

“من قاطعانه معتقدم که ضعیف ترین جنبه های سفر ما در هر زمان در میان فضل و قدرت ما را شفا می دهد.”
لشکوف پس از حمام کردن


معکوس آلوپسی و سرمازدگی

الیز چان از آلوپسی ، اگزما و آرتروز رنج می برد. برای اولین بار ، او فکر می کرد که این استرس است و استرس بر علائم او غلبه می کند. اما وقتی فرصتی برای تحقیقات بیشتر پیدا کرد ، متوجه شد که غذا نیز می تواند منبع آن باشد. او به پروتکل خود ایمنی Paleo روی آورد و به نتایج قابل توجهی دست یافت.

آگهی: راهنمای ساده پروتکل خود ایمنی Paleo - اکنون بخرید!

اولین علائم شما چیست؟ کی فهمیدی چی بود؟

خارش ناشی از سرمازدگی. سرخی التهاب می تواند باعث درد مفاصل و درد مفصل شست راست و انگشت شست پای چپ شود. با آلوپسی من حدود یک چهارم مو و شوره سرم را از دست دادم. سپس آنها به نیم دلار رشد می کنند. تا همین اواخر ، من در مورد خود ایمنی نمی دانستم. من فکر کردم هر سه مشکل مربوط به استرس است. پناهگاه COVID-19 ؛ وقت داشتم تحقیق کنم با شروع یائسگی ، علائم گسترش می یابد و تغییرات هورمونی می تواند بر سیستم ایمنی بدن من تأثیر بگذارد.

آیا می توانید به من بگویید چه اتفاقی برای شما افتاده است وقتی که وضعیت شما در بدترین حالت خود بوده است؟

دستهای من سخت ترین علامت است. بدتر از این ، آنها خونریزی می کنند و گریه می کنند. دردناک و دردناک به نظر می رسید. سعی می کنم دستانم را از افراد محل کار پنهان کنم. من برای جلوگیری از شنا روی اسناد مهم دستکش می پوشیدم. بچه های اطراف من ابتدا متوجه ریزش مو شدند و از من پرسیدند چه مشکلی دارد. فقط می توانم بگویم “نمی دانم”

قبل از هرگونه مداخله غذایی ، معمولی یا جایگزین ، چه روش های درمانی را امتحان کرده اید؟

من تمام حساسیت های احتمالی را به تخمک هایم کنار گذاشتم. اما قبلا سخت گیری نمی کردم. من کرم را برای سرمازدگی امتحان کردم اما جواب نداد. من سعی کردم مصرف پروتئین خود را برای آلوپسی افزایش دهم. به نظر می رسد متخصص تغذیه من مقدار زیادی کربوهیدرات و قند را برای آرتریت رها کرده و کمی کمک کرده است. من در رژیم کتو کمی غذا خوردم. اما به عنوان یک ورزشکار استقامتی که سه گانه دوید ، این مدت زیادی دوام نیاورد. من طب سوزنی را امتحان کردم اما برای شرایط من موثر نبود.

کدام غذای شفابخش را انتخاب کردید؟

در حالی که در خانه همه گیر پروتکل خود ایمنی پالئو بودم ، روی درمان بسیار متمرکز بودم و قول دادم که 100 درصد از مرحله ریشه کنی AIP را انجام دهم.

چقدر زود نتایج را دیدید؟

بلافاصله. مستقیما. من کاملاً به AIP متعهد بودم و نتایج را در کمتر از یک هفته مشاهده کردم. سرمازدگی است. به درمان آلوپسی و روماتیسم کمک می کند. سرمازدگی به طور کامل از بین رفته است. اگر دروغ بگویم و غلات یا شکر داشته باشم ، اول از همه برمی گردد. آلوپسی نسبت به غذا بسیار حساس است اما می تواند ناشی از استرس نیز باشد. من هنوز آرتروز دارم ، اما به اندازه قبل از AIP درد نمی کند.

آیا سایر حوزه های سلامت به غیر از علائم خود ایمنی بهبود می یابد؟

خواب من بهتر است. ذهنم آرام تر است علاوه بر این ، مه از مغز از بین می رود.

علائم چیست؟

گاهی اوقات وقتی استرس دارم ، سرمازدگی و آلوپسی دوباره برمی گردد. اما حالا می دانم چه کنم. مدیریت استرس نیز بخشی از روند درمان من است.

چه کار دیگری خارج از رژیم غذایی انجام می دهید که به شما کمک می کند سالم بمانید؟

ورزش دعا کنید و مراقبه کنید.

پزشکی چه نقشی در سفر شما داشت؟

من اصلا نگرفتم.

چقدر بر پروتکل های رژیم غذایی سخت گیر هستید؟ چه “کلاهبرداری”؟

وقتی در مارس 2020 شروع به کار کردم ، یک سال بیش از حد سخت گیر بودم. اما من توانستم برخی موارد (آجیل و دانه ها) را دوباره معرفی کنم. حالا وقتی مدتی بیرون رفتیم و غذا خوردیم ، دروغ می گویم. اما اگر به آشپزی بیایم خانه ، فریب می خورم.

آیا قصد دارید این غذا را برای همیشه بخورید؟ یا آیا انتظار دارید در نهایت خودتان به نوزاد خود شیر بدهید؟

امیدوارم موارد دیگر را دوباره معرفی کنم تا ببینم آیا می توانم آنها را تحمل کنم. خیلی دلم برای شبگرد تنگ شده من در رستوران ایتالیایی آشپزی می کردم. به همین دلیل من عاشق گوجه فرنگی هستم. دلم برای بادمجان و فلفل خیلی تنگ شده است.

چالش هایی که در رعایت رژیم غذایی با آن روبرو هستید چیست؟

هیچ محصول لبنی وجود ندارد. برنج وجود ندارد. بدون شکر. من آموخته ام که خودم شیر بادام تهیه کنم و بازی خود را تغییر دهم ، اما غذا خوردن با دوستان آسان نیست. من راحت تر می توانم در مورد رژیم غذایی خود س questionsال کنم. اگر درک آنها برایشان مشکل است ، من پاسخ را کوتاه می گویم. اما اگر آنها واقعاً می خواهند بیشتر بدانند ، خوشحال می شوند آنچه را که آموخته ام به اشتراک بگذارند.

چه کسی در سفر درمانی شما از شما حمایت کرد؟

جوامع آنلاین AIP واقعاً به خواندن ادبیات در مورد بیماریهای خودایمنی کمک کرده اند. من همچنین دوستانی دارم که انواع مختلفی از سرطان دارند. گاهی اوقات من درباره سفرم به آنها می گفتم و دستور العمل های جدید سازگار با AIP را به آنها معرفی می کردم. من دوستی دارم که مخصوصاً گیج شده است. پزشک توصیه کرد با حذف تمام مواد غذایی مرتبط با التهاب ، التهاب را کاهش دهید. همسرش باردار بود و برای هر دوی آنها به صورت تمام وقت کار می کرد. من به آنها پودر کاساوا دادم ، ما در مورد نودل تخم مرغ و اسموتی صحبت کردیم. دانستن مبادلات سالم تفاوت بزرگی ایجاد می کند.

علل و علل احتمالی بسیاری از بیماریهای خود ایمنی وجود دارد. آیا اتفاقاتی در زندگی شما وجود دارد که فکر می کنید به علائم شما کمک می کند؟

وقتی شروع به کار روی یک کار پر استرس کردم ، موهایم ریزش کرد. من در اولین بارداری موهایم را نیز از دست دادم. زمانی که مشغول شروع دومین شغل شرکتی بودم شروع به نشان دادن هنین خو کردم. پس از زایمان ، علائم من دوباره شروع به شعله ور شدن کرد. بنابراین استرس و تغییرات هورمونی برای من شروع شد.

چه توصيه اي به افراد مبتلا به بيماريهاي خود ايمني مي كنيد كه شروع به فكر كردن در مورد تغييرات رژيم غذايي و شيوه زندگي خود كرده اند؟

من خواهم گفت کارها را ساده انجام دهید و سعی کنید زیاد روی مشکل تمرکز نکنید. سپس 100٪ بروید. کار آسانی نخواهد بود ، بنابراین مطمئن باشید که به جامعه تکیه می کنید. هنگام اظهارنظرهای توهین آمیز به دیگران این را در نظر نگیرید. برو جلو به دلیل نگرش خود ، روی ناامیدی سرمایه گذاری نکنید. همیشه حواس شما را پرت می کند. یک مجله غذایی تهیه کنید ؛ خواب به اثرات تغییر رژیم غذایی ، از جمله خلق و خو و تمرکز توجه کنید. این تحولات شما را ادامه خواهد داد.

من الیس را از انجمن فیس بوک خود ملاقات کردم. او می تواند در فیس بوک یا اینستاگرام با شما ارتباط برقرار کند. او همچنین در مورد سفر خود در Body Image و پادکست بیماریهای خود ایمنی اطلاعات بیشتری به اشتراک گذاشت.

الیز با شوهر و پسرش لبخند می زند

الیز همسر و پسرش است

دیگر داستانهای شفابخش

این بخشی از داستان موفقیت خود ایمنی است. برای مشاهده لیست کامل اینجا را کلیک کنید. آنها یک ویژگی ثابت پادکست من هستند. مارپیچ ققنوسدیدگاهتان را بنویسید