You are currently viewing خیلی خوب.  در اینجا هشت راه حل سالم برای کاهش وزن بعد از عمل سزارین آورده شده است

خیلی خوب. در اینجا هشت راه حل سالم برای کاهش وزن بعد از عمل سزارین آورده شده است


کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود

به این ترتیب ، برای بسیاری از مادران جدید ، کاهش وزن پس از زایمان بسیار مهم است. بدن بعد از بارداری مراقبت ویژه ای لازم است. بعد از سزارین ، بدن به طور معمول به 12 هفته (12 هفته) برای بهبود نیاز دارد.

دکتر کریستینا مونز ، دانشیار مامایی و زنان در دانشگاه کارولینای شمالی ، گفت: درزها بهبود خواهند یافترحم به اندازه طبیعی خود باز می گردد و مایع اضافی تجمع یافته در دوران بارداری به بیرون نشت می کند. بنابراین باید به بدن خود زمان بدهید تا این دوره را پشت سر بگذارد.

اما برای بسیاری از افراد بازگشت به شرایط قبل از بارداری و آمادگی جسمانی بسیار استرس زا است. در اینجا نکاتی وجود دارد که به کاهش وزن بعد از سزارین کمک می کند.

8 راهکار برای کاهش وزن بعد از سزارین

کاهش وزن بعد از زایمان یکی از دغدغه های اصلی اکثر مادران است. تناسب اندام و تناسب اندام قبل از بارداری یکی از نگرانی هایی است که باید در دوران بارداری مورد توجه قرار گیرد.

با این حال ، آنها باید به شیوه ای ایمن وزن خود را بدون به خطر انداختن سلامت جسمی خود کاهش دهند. در اینجا چند راه حل م effectiveثر و ایمن برای شما آورده شده است:

1 اول صبور باش

همانطور که در ابتدای نامه ذکر شد ، دکتر بهبودی پس از سزارین بین 6 تا 8 هفته طول می کشد. بنابراین ، در این دوره ، سلامت جسمانی خود را در اولویت قرار دهید و بدن خود را با خوردن یک رژیم غذایی سالم برای این منظور هیدراته نگه دارید.

بعد از سزارین رژیم غذایی سالمی داشته باشید

تنها چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که هنگام کاهش وزن ، تمام قسمت های بدن شما تحت تأثیر قرار می گیرد و فقط یک قسمت از بدن شما هدف قرار می گیرد. در دسترس نیست بنابراین باید به مرور زمان بر تمام بدن خود تمرکز کنید.

2 تغذیه با شیر مادر بدون محدودیت کالری

وقتی به نوزاد خود شیر می دهید ، بدن شما به طور طبیعی 300 تا 500 کالری می سوزاند. این مقدار کالری برای تغذیه و تغذیه نوزاد از دست می رود.

کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود

پس چرا مادران باید بعد از زایمان بدون نیاز وزن کم کنند؟ کالری و رژیم غذایی مراقب باش. آنها بخشی از وزن باقی مانده خود را پس از تولد از دست می دهند.

در دوران شیردهی ، مادران باید روزانه 2500 کالری از انواع غذاها دریافت کنند. هرچه مقدار آن کمتر باشد ، بهتر است. هر چه مقدار شیر و کیفیت آن بهتر باشد. در این مرحله ، به جای محدود کردن کالری دریافتی ، باید بر رژیم غذایی متعادل و سالم تمرکز کنید تا روند کاهش وزن را آغاز کنید.

3 هر غذایی را حذف کنید. عاقلانه انتخاب کنید

در این مدت بدون محدود کردن منابع غذایی خود نباید محدودیت های غذایی را در نظر بگیرید. بنابراین سعی کنید به جای حذف منابع غذایی ، انتخابهای سالم داشته باشید.

یعنی بستگی به مصرف غذاهای مغذی دارد سبزیجات ؛ میوه ها و دانه ها توجه کنید. شما باید از پیروی از غذاهای چرب توصیه شده دیگران یا غذاهای دیگر خودداری کنید.

چربی های سالم مانند آجیل بخورید. از شیرین کننده های مصنوعی که به کنترل قند خون شما کمک می کنند خودداری کنید. کاهش وزن و کاهش وزن بعد از عمل بسیار مهم است.

4 به اندازه کافی خوابیدن

کم خوابی نه تنها بر تولید شیر مادر بلکه بر متابولیسم بدن نیز تأثیر می گذارد. حتی می تواند بر گرسنگی و انتخاب غذا تأثیر بگذارد.

اگر مادر پس از زایمان خواب کافی نداشته باشد ، تقریباً همیشه وسوسه خوردن غذا می شود حاوی غذاهای ناسالم و ناسالم است برای انتخاب پخت غذای سالم در خانه مستلزم صرف زمان و انرژی است که اکثر مادران تازه وارد ندارند.

5 آب کافی بنوشید

بدن خود را هیدراته نگه دارید جلوگیری از تولید بیش از حد شیر و رژیم غذایی ناسالم بسیار مهم است. گاهی اوقات سوء مصرف الکل نتیجه کم آبی بدن است و باید با هیدراتاسیون محافظت شود.

آب برای کاهش وزن بعد از زایمان

بعد از زایمان ، مادران بیشتر از دیگران به آب نیاز دارند. این به این دلیل است که از این آب برای تأمین نیاز شیر نوزاد استفاده می شود. پس از جراحی از خوردن غذاهای ناسالم و کاهش وزن خودداری کنید ، اما به جای آب و نوشیدنی های سالم از منابع ناسالم مانند فیبر بدون قند استفاده کنید.

6 از بستن کمربند و کمربند بعد از زایمان خودداری کنید

به گفته یک متخصص ورزش ، مهم است که اجازه دهیم ماهیچه ها قبل و بعد از بارداری به تنهایی کار کنند. به این ترتیب ، ماهیچه های اصلی بدن تقویت می شوند.

بستن کمربند یا کمربند بعد از زایمان فقط باعث ضعف ماهیچه ها می شود. این به این دلیل است که از ابزاری برای کنترل و انقباض آنها استفاده می شود. مشکل این است ضعف عضلات شکم خواهد بود

7 به طور منظم تمرین کن

شامل تمرینات تمرینات ایزومتریک بر ثبات مانند اسکات یا پلانک تمرکز کنید. این تمرینات به تقویت عضلات شکم و لگن کمک می کند و در کاهش وزن بعد از عمل بسیار مثر است.

برای کاهش وزن بعد از سزارین ورزش کنید

به مفصل ران فشار می آورد ، حتی اگر طبیعی یا واژینال نباشد. برای کاهش وزن و تناسب اندام ، بهتر است روی معده تمرکز نکنید و تمرینات چالش برانگیزی برای حفظ تناسب اندام انجام ندهید.

پلانک و اسکات دو حرکت بالقوه وجود دارد که بدون ورزش زیاد عضلات شکم و دیگر قسمت های بدن را منقبض می کنند.

8 حفظ سلامت اولیه بدن

در سزارین ، بی اختیاری ادرار ؛ این موارد می تواند شامل کمردرد و دررفتگی مفصل ران باشد. بعد از عمل. اینها تنها برخی از ابزارهای هدف تعیین کننده هستند که می توانید برای کاهش وزن از آنها استفاده کنید.

برای این منظور می توانید از تمرینات ذهنی مانند یوگا نیز برای تقویت ستون فقرات خود استفاده کنید. می توانید تمرینات تنفسی روزانه را جلوی آینه انجام دهید و از سلامت بدن و ذهن خود لذت ببرید.

نتیجه

کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. بازگشت به اندام قبل از بارداری می تواند یک هدف بزرگ برای مادران پس از زایمان باشد. اما آنها نباید به هیچ وجه سلامت خود را در نتیجه این مشکل به خطر بیاندازند.

منبع: womenshealthmag

دیدگاهتان را بنویسید