You are currently viewing خوردن زیاد دارچین چه عوارضی دارد؟  ||  خوردن زیاد دارچین چه عوارضی دارد؟

خوردن زیاد دارچین چه عوارضی دارد؟ || خوردن زیاد دارچین چه عوارضی دارد؟


خوردن زیاد دارچین چه عوارضی دارد؟ مطالعات نشان می دهد که مصرف زیاد کومارین می تواند به کبد آسیب برساند. حتی خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. علاوه بر این ، مصرف زیاد دارچین با بسیاری از عوارض جانبی دیگر همراه است. کومارین ادویه ای است که از پوست داخلی گیاه دارچین تهیه می شود. این ادویه به دلیل مزایای سلامتی آن ، مانند کنترل قند خون و کاهش برخی عوامل خطر ، بسیار محبوب است. بیماری قلبی مربوط است.

دو نوع اصلی دارچین وجود دارد:

  • کاسیا: دارچین معمولی نیز نامیده می شود. رایج ترین نوع دارچین است.
  • جزیره تیهو جزیره Thihoy ، معروف به “دارچین واقعی” ، طعم سبک و کمی تلخ دارد.

دارچین کاسیا اغلب در سوپر مارکت ها یافت می شود و بسیار ارزان تر از دارچین سیلان است.

همین حالا با پزشک خود مشاوره آنلاین بگیرید

عوارض پرخوری دارچین

خوردن دارچین در مقادیر کم در حد اعتدال بی خطر است. مصرف بیش از حد بسیاری از ترکیبات به نام کومارین می تواند مشکلات سلامتی ایجاد کند. مطالعات نشان می دهد که مصرف زیاد کومارین می تواند به کبد آسیب برساند. حتی خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. علاوه بر این ، مصرف زیاد دارچین با بسیاری از عوارض جانبی دیگر همراه است.

دارچین می تواند به کبد آسیب برساند.

کاسیا یا دارچین منبع غنی از کومارین است. مقدار کومارین موجود در دارچین آسیاب شده بین 7 تا 18 میلی گرم (2.6 گرم) در هر قاشق چایخوری متغیر است ، در حالی که دارچین سیلان حاوی مقدار کمی کومارین است. مصرف روزانه کومارین تقریباً (0.1 میلی گرم بر کیلوگرم) وزن بدن یا 130 کیلوگرم (59 کیلوگرم) برای هر نفر در روز است. این بدان معناست که 1 قاشق چایخوری دارچین می تواند از حد روزانه تجاوز کند.

متأسفانه ، بسیاری از مطالعات نشان داده اند که مصرف زیاد کومارین می تواند سمی باشد آسیب کبدی بگذار باشد. مثلا یک زن 73 ساله پس از مصرف مکمل های دارچین به مدت یک هفته ناگهان دچار هپاتیت B شد. دارچین معمولی حاوی مقادیر زیادی کومارین است. مطالعات نشان می دهد که مصرف زیاد کومارین می تواند خطر مسمومیت و آسیب کبدی را افزایش دهد.

دارچین می تواند خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد.

عوارض پرخوری دارچین

بر اساس مطالعات حیوانی ، مصرف زیاد کومارین در دارچین کاسیا ممکن است خطر ابتلا به برخی سرطان ها را افزایش دهد. برخی از دانشمندان معتقدند که کومارین با گذشت زمان باعث آسیب می شود DNA خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد.

مطالعات متعددی در مورد اثرات سرطان زای کومارین در اکثر حیوانات انجام شده است. در انسان ، سرطان و کومارین ارتباط تنگاتنگی با هم دارند. برای پی بردن به تحقیقات مبتنی بر انسان نیاز است.

دارچین می تواند باعث ایجاد زخم در دهان شود.

برخی افراد از محصولات با طعم دارچین استفاده می کنند زخم های دهان من تجربه دارم دارچین حاوی سینامالدهید است. به نظر نمی رسد بزاق باعث این واکنش شود زیرا مقدار کمی از مواد شیمیایی در مدت زمان طولانی با دهان تماس پیدا نمی کند. اضافه کردن زخم های دهانعلائم دیگر حساسیت به سینامالدهید عبارتند از:

  • التهاب زبان یا لثه
  • لکه های سفید روی دهان
  • احساس گرما یا خارش

این علائم قطعاً شدید هستند اما می توانند ناراحت کننده نباشند. با این حال ، توجه به این نکته ضروری است که سینمالدئید تنها در صورت عدم حساسیت می تواند باعث ایجاد زخم در دهان شود. با انجام آزمایش پوستی می توانید این نوع حساسیت را آزمایش کنید.

علاوه بر این ، این محصولات حاوی سینامالدهید بیشتری هستند که باعث ایجاد زخم های دهانی بیشتر می شود. به طور کلی ، برخی از افراد ممکن است به سینامالدهید ، عنصری که در دارچین وجود دارد ، حساسیت داشته باشند و باعث ایجاد زخم در دهان شوند. اما به نظر می رسد روی افرادی که مقدار زیادی چربی می خورند نیز تأثیر بگذارد چوب دارچین یا PK های مورد استفاده آنها مضر هستند زیرا این محصولات حاوی سینامالدهید بیشتری هستند.

دارچین می تواند قند خون را کاهش دهد.

قند خون بالا مشکلی است که در صورت عدم درمان می تواند منجر به دیابت و بیماری های قلبی شود. این می تواند باعث بیماری های قلبی و بسیاری از بیماری های دیگر شود. دارچین به دلیل کاهش قند خون شناخته شده است. مطالعات نشان داده است که دارچین از انسولین (هورمونی که به حذف قند از خون کمک می کند) تقلید می کند.

خوردن مقدار کمی دارچین قند خون شما را پایین می آورد ، اما خوردن زیاد آن می تواند باعث پایین آمدن بیش از حد قند خون شما شود.هیپوگلیسمیخستگی باعث سرگیجه و از دست دادن هوشیاری می شود. این برای افرادی که از داروهای کاهش قند خون یا دیابت استفاده می کنند خطرناک تر است. زیرا دارچین اثر این داروها را افزایش می دهد و سطح قند خون را کاهش می دهد.

خوردن دارچین می تواند قند خون شما را کاهش دهد ، اما خوردن زیاد آن می تواند منجر به داروهای بدون نسخه دیابت ، به ویژه دیابت شود. شایع ترین علائم هیپوگلیسمی خستگی ، تهوع و استفراغ است. سرگیجه و از دست دادن هوشیاری.

دارچین می تواند مشکلات تنفسی ایجاد کند.

عوارض پرخوری دارچین

مصرف زیاد دارچین می تواند مشکلات تنفسی ایجاد کند. دارچین حاوی مواد مغذی خوبی است که تنفس را آسان می کند. استنشاق تصادفی باعث موارد زیر می شود:

  • سرفه کردن
  • مشکل در تنفس

سینامالدئید موجود در دارچین می تواند گلو را تحریک کرده و مشکلات تنفسی را بدتر کند. افراد مبتلا به آسم یا سایر بیماریهای تنفسی باید از استنشاق تصادفی دارچین اجتناب کنند. زیرا احتمال تنفس آنها بیشتر است. مصرف زیاد دارچین می تواند مشکلات تنفسی ایجاد کند. گوشت ریز آن باعث تنگی نفس و خارش گلو می شود. می تواند باعث سرفه و عطسه شود. ممکن است باعث درد و تنگی نفس شود.

تداخل دارچین و دارو

خوردن بیشتر داروها و دارچین در مقادیر کم بی خطر است. با این حال ، دیابت در صورت مصرف دارو برای بیماریهای قلبی یا کبدی ، مصرف بیش از حد دارو می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. دارچین می تواند با این داروها تداخل داشته باشد و اثر آنها را افزایش داده یا عوارض جانبی آنها را بدتر کند.

برای مثال دارچین کاسیا دارای مقدار زیادی کومارین است. مصرف بیش از حد آن می تواند سمی باشد و به کبد آسیب برساند. در صورت مصرف داروهایی که به کبد آسیب می رسانند ، پاراستامول ، استامینوفن و استاتین ؛ مصرف زیاد دارچین می تواند خطر آسیب کبدی را افزایش دهد.

دارچین می تواند قند خون را کاهش دهد. بنابراین اگر داروی دیابت مصرف می کنید ، دارچین می تواند اثربخشی آن را افزایش داده و قند خون شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. مصرف زیاد دارچین می تواند منجر به دیابت و بیماری های قلبی شود. می تواند باعث بیماری قلبی و بیماری کبدی شود. آنها می توانند عوارض یا عوارض جانبی خود را افزایش دهند.

خطرات خوردن چوب دارچین

عوارض پرخوری دارچین

با محبوبیت بیشتر “چالش تاشو دارچینی” ، افراد بیشتری سعی می کنند دارچین بیشتری بخورند. چالش این است که یک قاشق غذاخوری دارچین خشک شده را در یک دقیقه بدون نوشیدن بخورید. بی خطر به نظر می رسد. اما چالش بسیار خطرناک است. خوردن چوب دارچین می تواند به گلو و ریه ها آسیب برساند و باعث تنگی نفس یا خفگی شود. این می تواند باعث آسیب دائمی به ریه ها شود. این به این دلیل است که ریه ها فولیکول های مو را تجزیه نمی کنند و در ریه ها جمع می شوند و باعث ذات الریه می شود. به این حالت پنومونی آسپیراسیون گفته می شود. اگر پنومونی آسپیراسیون درمان نشود ، ریه ها می توانند به طور دائم آسیب ببینند.

خوردن مقدار زیادی چوب دارچین خشک ممکن است بی ضرر به نظر برسد ، اما می تواند بسیار خطرناک باشد. وقتی دارچین به ریه ها می چسبد ، تجزیه نمی شود و باعث عفونت دائمی و آسیب به ریه ها می شود.

یک حرف آخر

به طور کلی ، استفاده از دارچین به عنوان یک ادویه کمی ایمن با مزایای قابل توجهی برای سلامتی همراه بوده است. اما پرخوری می تواند عوارض جانبی جدی داشته باشد.

این امر به ویژه در مورد دارچین کاسیا صادق است ، زیرا منبع غنی از کومارین است. در مقابل ، دارچین آویشن حاوی کومارین بسیار کمی است.

تحمل روزانه به کومارین 0.05 میلی گرم (0.1 میلی گرم / کیلوگرم) در هر پوند است. برای بزرگسالان با وزن 178 پوند (81 کیلوگرم) معادل 8 میلی گرم در روز است. مقدار کومارین در یک قاشق غذاخوری (2.5 گرم) دارچین آسیاب شده بین 7 تا 18 میلی گرم متغیر است. به یاد داشته باشید که کودکان نیز مصون نیستند.

دارچین تئهول حاوی مقدار کمی کومارین است ، اما باید در مقادیر زیاد از مصرف آن اجتناب کرد. دارچین حاوی بسیاری از ترکیبات گیاهی دیگر است که در صورت مصرف زیاد می تواند عوارض جانبی جدی داشته باشد. از دارچین به عنوان ادویه استفاده کنید.

بزرگسالان نباید بیش از 1 قاشق چایخوری دارچین در روز مصرف کنند. خوردن کمتر از میزان توصیه شده روزانه می تواند فواید زیادی برای سلامتی شما به همراه داشته باشد.

منبع:

https://www.healthline.com/nutrition/side-effects-of-cinnamon

دیدگاهتان را بنویسید