You are currently viewing خوردن روزانه نان سفید چه مشکلاتی دارد؟  – دکتر رویا خادمیان

خوردن روزانه نان سفید چه مشکلاتی دارد؟ – دکتر رویا خادمیان


لاک پشت های کم کربوهیدرات - مشکلات بهداشتی خوردن روزانه نان سفید چیست؟

روزانه نان سفید بخوریدبدن چه مشکلاتی دارد؟

خوردن روزانه نان سفید می تواند به سیستم ایمنی بدن آسیب برساند. کره قسمت های ترد و معطر نان تازه که با سیر یا پنیر پخته شده است برای بسیاری از مردم در سراسر جهان تبدیل شده است.

طیف گسترده ای از محصولات مختلف آرد در قفسه های نانوایی ها و مغازه ها وجود دارد. نان سیاه نان سفید دانه مخمر حتی نان های بدون گلوتن نیز وجود دارد. اما بیشتر نان سفید هنوز تصفیه شده و از آرد تهیه می شود. این باعث می شود که محصولات پخته شده از نظر بصری جذاب تر ، نرم تر و طولانی تر باشند. اما مواد مغذی خود را به طور کامل از دست می دهد.

در قدیم ، نان از آرد درشت یا درشت تهیه می شد. این روش ارزش غذایی محصول را تعیین می کند. مواد مغذی مفید و فیبر را حفظ می کند. اکنون فقط با آرد سفید ، بدون مخمر تهیه می شود.

اکنون ، با نصف قرص نان سفید ، تقریباً با 75 گرم کالری سوء تغذیه وارد بدن خود می شوید. به دلیل کمبود ویتامین در ترکیب نان سفید مدرن ، تولیدکنندگان خرده نان را با آن و سایر ویتامین ها غنی کردند.

بسیاری از متخصصان تغذیه و دانشمندان دانشگاه کمبریج نان سفید را به دلیل شاخص قند بالای آن توصیه نمی کنند. مانند همه کربوهیدراتهای سریع ، به راحتی جذب بدن می شود اما مدت زیادی دوام می آورد. اکنون ، یک ساعت پس از خوردن این غذا ، احساس گرسنگی می کنم. مصرف زیاد نان سفید می تواند منجر به چاقی و دیابت شود.

نان سفید سرشار از کربوهیدرات است. تأثیر آن بر بدن را می توان با قند تصفیه شده مقایسه کرد. افزایش سطح گلوکز خون اجتناب ناپذیر است و باعث افزایش سطح قند خون و انسولین می شود. مصرف منظم نان سفید می تواند منجر به دیابت و اختلالات قلبی عروقی شود.

برای بهره مندی از رژیم آنلاین دکتر رویا خادمیان روی لینک زیر کلیک کنید.

برنامه غذایی بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید