You are currently viewing خواب چگونه بر سلامتی شما تأثیر می گذارد؟

خواب چگونه بر سلامتی شما تأثیر می گذارد؟


یک زن خوابیده

بعد از یک روز خسته کننده در زیر ملافه ها قبل از خواب ، به الگوی خواب مورد علاقه خود دست خواهید یافت. شما می توانید زندگی عادی خود را بدون فکر زیاد در مورد آن انجام دهید. س Theال این است که “آیا شما در مکان مناسب می خوابید؟ اگر هفت تا هشت ساعت به اندازه کافی خوابیده اید و با عدم صداقت از خواب بیدار شده اید ، ممکن است هنگام خاموش شدن چراغ ها آنچه را که واقعا در بدن شما مشکل دارد ، اصلاح کنید. نحوه خواب بر سلامت روانی شما تأثیر می گذارد. یک علم جامع وجود دارد که توضیح می دهد چگونه سلامت جسمانی و شخصیت عمومی می تواند تحت تأثیر قرار گیرد. الگوی خواب معمولی شما چیست؟ اگر می خواهید بدانید که چقدر به سلامت شما کمک می کند ، نقاشی زیر را ادامه دهید. در بلندمدت ، هرگز برای تنظیم وضعیت بدن برای جلوگیری از مشکلات سلامتی دیر نیست.

رایج ترین حالت خوابیدن

حدود 54 درصد از جمعیت جهان به پهلو و در مجموع 38 درصد به پشت می خوابند. حداقل 7 درصد مردم روی شکم می خوابند.

بهترین حالت خواب برای شما چیست؟

خواب کافی برای سلامت روان و جسم ضروری نیست. اما ممکن است از نحوه تأثیر الگوهای خواب بر سلامتی و تغییر شخصیت شما شگفت زده شوید. گزارش شده است که الگوهای خواب بر رفتار روزانه شما تأثیر می گذارد.

رایج ترین حالت خوابیدن

اینها رایج ترین تمرینات خواب هستند. ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید الگوی خواب مورد علاقه شما چیست.

روی شکم بخوابید

آیا سر خود را بالا می خوابید؟ آیا سر بین دو دست کنده شده و روی بالش بلند شده است؟ وقتی روی شکم می خوابید ، عرق نمی کنید. تو تنها نیستی. شما در گروه 7 افراد قرار دارید. تعداد کمی از افراد روی شکم می خوابند. همچنین به عنوان الگوی خواب شناخته می شود که روی شکم شما می افتد و می تواند دیگران را از خروپف شدید شما در شب نجات دهد ، اما در هر شرایطی توصیه می شود.

گردن و ستون فقرات در اثر استرس

خوابیدن روی شکم و سر روی بالش باعث فشار مداوم بر گردن و ستون فقرات شما می شود. ماهیچه های شما کشیده هستند. مرکز بدن شما سنگین ترین است و کمرتان را همیشه خم نگه می دارید. بزرگ شدن این ستون فقرات می تواند منجر به بسیاری از عوارض پزشکی شود.

آسیب عصبی و کاهش جریان خون

این می تواند به بیشتر اعصاب قسمت تحتانی بدن شما در طی یک دوره زمانی آسیب برساند. محدودیت جریان خون می تواند به قسمت های مختلف بدن آسیب برساند.

اگر نمی توانید آن را ببرید ، گردن و ستون فقرات خود را در حالت خنثی نگه دارید. قسمت بالای پیشانی خود را روی بالش یا بالش زیر باسن خود قرار دهید.

خوابیدن در وضعیت جنین

پاهای خود را خم کنید ، به پهلو بخوابید و زانوها را خم کنید. ستون فقرات را بیشتر کشیده و گردن را سفت می کند.

تنفس را محدود می کند.

خوابیدن در این حالت می تواند حرکت ماهیچه های اصلی دیافراگم تنفسی را محدود کند. گاهی بیمارانی که به مدت طولانی در حالت بی تحرک قرار دارند در حال خفگی هستند.

موقعیت جنین و بارداری

این موقعیت برای زنان باردار بسیار مهم است. این حالت به جنین و مادر کمک می کند تا گردش خون بهتری داشته باشند. اگر در این ناحیه دچار درد لگن شده اید ، یک بالش بین زانوها قرار دهید تا فشار را کاهش دهد.

دراز کشیدن به پهلو

دراز کشیدن به پهلو رایج ترین حالت است. حدود 54 درصد از جمعیت جهان به این شکل می خوابند. این یک نوع دقیق خواب است که فواید زیادی برای سلامتی دارد.

ستون فقرات بلند

گرفتن این شکل به شما کمک می کند تا ستون فقرات خود را در حالت راحت نگه دارید. استرس اضافی را از بین می برد ، ستون فقرات را گسترده می کند و از سفت شدن آن جلوگیری می کند. هیچ آسیب عصبی با طناب نخاعی کشیده ارتباط نداشت.

اثرات روی ماهیچه ها

این الگو روی گردن و شانه ها اعمال می شود. عضلات شانه و پشت را شل می کند. استرس را از بین می برد و آنها را در تعادل نگه می دارد.

یک خبر خوب برای مبتلایان به آپنه خواب

تنگی نفس در هنگام خواب بیمارانی که با گرفتگی صدا و خروپف شدید دست و پنجه نرم می کنند ، می توانند با بازکردن راه های هوایی محدود خود به حالت عادی از این بیماری ها جلوگیری کنند.

موقعیت ورود

افرادی که در این وضعیت قرار دارند در یک طرف دراز کشیده و پاها و بازوها در حالت آرام قرار دارند. این نشان دهنده بدن سرد کلاسیک است. اگر فردی سابقه آرتریت روماتوئید (آرتریت) داشته باشد ، سفتی می تواند مفاصل را بدتر کند.
در ابتدا سعی کنید بازوهای خود را کمی خم کنید تا تمرین به موقع متوقف شود.

موقعیت دست و پا زدن

موقعیت پارو دومین موقعیت شایع است. معمولاً به عنوان خوابیدن به پشت شناخته می شود. حدود 38 درصد مردم به این وضعیت عادت کرده اند. مزیت این موقعیت این است که می تواند گردن و باسن را در موقعیتی غیرقابل کنترل نگه دارد.

علائم بد برای افرادی که هنگام خواب تنفس خود را متوقف می کنند

این وضعیت خروپف را بدتر می کند و مجاری تنفسی را مسدود می کند و تنفس در هنگام خواب را دشوار می کند.

درد پایین کمر

معمولاً در گروه مسن راحت است و با فشار طولانی مدت بر کمر ، کمردرد را در گروه مسن افزایش می دهد. همچنین می تواند باعث درد در ناحیه کمر هنگام خواب شود. من برای شرایط شما پاسخی دارم. از یک بریس گردن یا یک کلاه کوچک گردنی برای کاهش فشار بر کمر خود استفاده کنید.

بردن:

یک فرد بالغ به حدود هفت تا هشت ساعت خواب در شب نیاز دارد. یک نفر یک سوم عمر خود را می خوابد. یک ریتم شبانه روزی سالم ، که ساعت بیولوژیکی بدن نامیده می شود ، برای تعادل کامل و سالم زندگی ضروری است. اگر به اندازه کافی نخوابید ، سلامت روحی و جسمی شما به یک اندازه آسیب می بیند. به طور مرتب سعی کنید چند مرحله را برای تمیز نگه داشتن خواب دنبال کنید. با رعایت چند مرحله ساده ، خواب خوب و با کیفیت را تمرین کنید.

  • قبل از خواب از مصرف زیاد کافئین خودداری کنید.
  • نور شدید از محیط اطراف شما ؛ از سر و صدا و سایر اختلالات خواب خودداری کنید.
  • سعی کنید روال عادی را تنظیم کنید.
  • به طور منظم تمرین کن.
  • قبل از خواب ، یک قاشق چای خوری شکر و یک فنجان شیر داغ به آن اضافه کنید.
  • برای رفع استرس از چای بابونه یا چای اسطوخودوس استفاده کنید.

این مراحل ضروری را برای داشتن ذهن و بدن سالم و متعادل ادامه دهید.

منابع

https://doi.org/10.1093/sleep/6.1.52
https://doi.org/10.1378/chest.118.4.1018
https://health.clevelandclinic.org/back-side-stomach-sleep-position-best/

دیدگاهتان را بنویسید