خبر خوب میراث فرهنگی این است که مسافران/گردشگران از ۳۰ تا ۵۰ تخفیف در هتل های زنجان برخوردار می شوند.


سید سعید صفوی مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان امروز گفت:ما میرویم وی به خبرنگار فارس در زنجان گفت: هرکسی که در ایام محرم به زنجان سفر می کند گردشگر مذهبی است و باید خدمات خوبی به آنها بدهیم تا گردشگران بتوانند این خدمات را لمس کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: آماری از ظرفیت اقامتی هتل ها و مجتمع های اقامتی و ارائه اطلاعات صحیح و دقیق به گردشگران، اعطای تخفیف ۳۰ تا ۵۰ درصدی به گردشگران در روز پنجم تا دوازدهم محرم الحرام. هدایت خبرنگاران و گردشگران خارجی و مصاحبه و انتشار آنها در شبکه های مجازی از عمده فعالیت های اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان در ایام محرم خواهد بود.

وی با بیان اینکه استقبال از گردشگران مذهبی باید هوشمندانه باشد و از بدو ورود در تمامی موارد از جمله اسکان، بهداشت و … در سطح ملی اطلاع رسانی شود تا از سرگردانی گردشگران جلوگیری شود. و خدمات شهری مانند اقامت، پارکینگ، بازار و … در این ماه به گردشگران ارائه می شود.

صفوی تصریح کرد: آماده سازی و نظارت بر مراکز اقامتی از نظر کمی و کیفی، هماهنگی و هم افزایی با ادارات مختلف در حوزه اقامتی یا رفاهی گردشگری، کنترل نرخ واحدهای اقامتی و ابلاغ نرخ های مصوب با همکاری بخش خصوصی انجام می شود. بخش در ایام محرم

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: با توجه به افزایش اقامت مسافران در هتل ها و اماکن اقامتی، نظارت بر این واحدها نیز تشدید می شود.

وی همچنین از راه اندازی کاروان خودرویی از حسینیه اعظم زنجان به سمت گنبد سلطانیه خبر داد و افزود: اجرای برنامه ملی روزانه و هفتگی زنجان همزمان با آغاز ماه محرم، اعلام عزاداری برای امام حسین (ع) توسط هیئت خانواده های زنجانی و دعوت مردم ایران برای سفر به زنجان برای شرکت در مراسم بی نظیر محرم زنجان با اهتزاز پرچم امام حسین (ع) در بلندترین گنبد خشتی جهان که همچنان بلندترین سازه و بنای استان زنجان است. هزاره سوم یکی از اهداف این برنامه است.

انتهای، آخر پیام/۷۳۰۰۵
این مقاله را در صفحه اول پیشنهاد دهید