| خبر “انتقال هیات علمی دامپزشکی دانشگاه آزاد واحد ارومیه” شایعه است.


به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، مخاطبان خبرگزاری فارس موضوعی با عنوان “جلوگیری از انتقال دانشکده دامپزشکی دانشگاه آزاد واحد ارومیه” آنها من را در سامانه فارس ثبت نام کرده اند و از خبرنگار فارس خواسته اند این موضوع را پیگیری کند.

متن این درخواست آماده است: جمعی از دانشجویان دغدغه مند دامپزشکی دانشگاه آزاد ارومیه نسبت به روندی که برای تغییر مکان دانشکده دامپزشکی و تغییر هویت و ارزش رشته دامپزشکی آغاز شده بود اعتراض کردیم. حفظ کردن تغییر نام باید بدانیم:

از آنجایی که دانشگاه باید به عنوان مکانی برای آموزش و تربیت نیروهای توانمند و کارآمد تلقی شود، نه به عنوان بنگاهی که معیارهای تصمیم گیری و اولویت بندی آن از نظر اقتصادی سودآورتر باشد، تحویل محوطه دانشکده دامپزشکی هم از نظر قدمت در طراحی ساختمان مدرسه، با هویت منطق این رشته در دانشگاه مرتبط با رشته تازه تاسیس پزشکی چیست؟

چرا صدها دانشجوی دامپزشکی به طور نامحدود از امکانات آموزشی دانشکده خود استفاده می کنند و صندلی خود را به دانشجویان پزشکی واگذار می کنند؟

اگر اولویت دانشگاهی رشته های علمی است، چگونه ممکن است رشته تازه تاسیس پزشکی از اولویت بالاتری نسبت به رشته دامپزشکی برخوردار باشد که علیرغم قوامی که در طول این سال ها کسب کرده و جایگاه علمی مناسبی که داشته است، دارای اولویت بیشتری است. هنوز به حد نصاب نرسیده؟

از مسئولین محترم دانشگاه تقاضا داریم از تصمیم خود مبنی بر انتقال دانشکده دامپزشکی به محلی با امکانات و اولویت های پایین تر خودداری کنند تا ضمن حفظ هویت و اصالت این دانشکده که خانه ما دانشجویان است، از این نگرش منفی عبور نکنند. به احتمال زیاد کسانی که از دانشگاه بهره بیشتری می برند، اولویت بیشتری در دریافت تسهیلات و توجه خواهند داشت.

به گزارش خبرنگار فارس در ارومیه و بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دانشکده دامپزشکی، دانشگاه آزاد واحد ارومیه و دامپزشکی یکی از رشته های برتر دانشگاهی دانشگاه آزاد بوده و دارای بیشتر است. بیش از ۲۵ تا ۳۰ معلم

بر این اساس خبر انتقال دانشکده دامپزشکی در خارج از کشور وجود نداشته و شایعه ای بیش نیست و صحت ندارد و دانشکده دامپزشکی به فعالیت خود ادامه می دهد.

انتهای پیام/
این را در صفحه اول پیشنهاد دهید